RUŠNÝ ZÁPAS HANÁKŮ S REZERVOU SPARTY SKONČIL REMÍZOU

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 26.kolo
SK Hanácká Slavia Kroměříž
3:3
(0:1)
AC Sparta Praha B
Střelci
Branky: 75. Nalezinek (vla.), 90+1. Silný, 90+10. Zavadil – 24. Šiler, 63. Šiler, 90+6. Hranoš (pen.). ŽK: 28. Silný (KRO), 55. Cupák (KRO), 77. T. Matoušek (KRO) – 44. Nalezinek (SPB), 46. Holoubek (SPB), 57. Horák (SPB), 70. Ševínský (SPB), 87. Hranoš (SPB), ČK: 90+10. T. Matoušek (KRO) – 90+10. Večerka (SPB) Rozhodčí: Opočenský – Pfeifer, Novák.
Sestavy
Dostál – Oulehla (57. Wala), Zavadil, Vincour (84. Chwaszcz), Matoušek (C), T. Jeleček (57. Fulnek) – Kudela (68. Hrdlička), Cupák – Dočkal (68. M. Jaroň), Silný, Machalík. Náhradníci: Gergela – Martinek. Trenér: Martin Onda.
Nalezinek – Jedlička, Ševínský (C), Večerka – Váňa, Horák (84. Lehocký), Holoubek (67. Jonáš), Hodouš (10. Mokrovics) – Hranoš, Šiler (67. D. Michl), Rus (67. Šilhart). Náhradníci: E. Kolář. Trenér: Luboš Loučka.
Diváci: 1277

Komentář

V sobotním odpoledni se na stadionu Jožky Silného odehrál druholigový souboj domácí Hanácké Slavie s rezervou Sparty Praha. I když nešlo o typické prvoligové derby slavných pražských S, tak i zápas sparťanské juniorky s domácí Hanáckou Slavií měl nádech pikantního souboje tradičních barev obou S. V prvním vzájemném zápase hraném na podzim 2023 v Praze se oba celky rozešly smírně 1:1.

Za domácí nemohl nastoupit Houser, který si odpykával trest za žluté karty. Hanáci začali nebojácně a na polovině soupeře se snažili o útočnou aktivitu. Nadějná a prudká hlavička Zavadila skočila na horní síti. V 19. minutě dotírající Jakub Dočkal obral o míč Jedličku a zleva nacentroval na hlavu Silného, jehož zakončení mezi tři tyče lapil brankář Nalezinek. Pak ale začala být Sparta lepší na míči a hýřila aktivitou ve větším počtu hráčů zapojujících se do rychlé kombinace. Několik centrů obrana spolu s brankářem odvrátila, ale ve 24. minutě už šli hosté do vedení. Po přímočaré kombinaci se dostal míč k nabíhajícímu Šilerovi, který nekompromisně po zemi otevřel skóre. A nechybělo moc, aby Hanácká Slavia okamžitě inkasovala podruhé. Parádní kombinační akci prodloužil chytře Šiler na spoluhráče Daniela Ruse, který sám před brankářem neuspěl, Jakub Dostál předvedl výborný zákrok a tutovku zmařil. Tlak Sparty pokračoval a Mokrovicsovu střelu musel znovu vyrážet brankář Dostál. Po půlhodince hry se Hanáci pomalu vymanili z tlaku a byli také nebezpeční. Ve 39. minutě měl po Matouškově centru gól na hlavě Vincour, ale míč nasměroval vedle. Těsně před odchodem do kabin pálil z dobré pozice Silný, ale jen nad.

Na začátku druhé půle poslal míč hlavou do vápna Zavadil na Silného, který v dobré pozici bohužel netrefil míč. V 63.minutě šli hosté znovu do vedení. Zatažená a zdánlivě seřazená defenziva domácích špatně reagovala na rozehrávku Sparty, která se na dvě přihrávky dostala až do vápna, kde pohotový Radek Šiler obešel i brankáře a poslal míč do branky. Domácí se pak zkoušeli natlačit na polovinu Sparty, hrozili z centrů a standardních situací, které přinášeli závary před Nalezinkem. Ten si nejprve poradil s hlavičkami Zavadila i Vincoura, ale v 75.minutě při centru Marka Jaroně zaváhal a vypadený míč už nedokázal dostat mimo branku a domácí snížili na rozdíl jediného gólu. Během druhé půle došlo ke zranění hostujícího Romana Horáka, který po srážce hlavami zůstal otřesený a nastavovalo se dlouhých deset minut. Hned v první minutě nastavení utekl po pravé straně Wala, jehož přihrávku pod sebe zatloukl prudkou ranou k tyči Jan Silný a vyrovnal. O čtyři minuty později podnikli hosté nenápadný útok, při kterém mezi dvěma domácími upadl Hranoš a k údivu domácích hráčů i publika se pískala penalta, k případnému faulu došlo spíše před pokutovým územím, ale rozhodčí měl jiný názor. K exekuci se postavil sám Hranoš a bezpečně proměnil. Domácí se do konce zápasu snažili o vyrovnání a to se jim těsně před koncem nastavení podařilo. Opakovaný centr našel hlavu Zavadila a ten jemnou tečí poslal míč k tyči do sítě na 3:3: Po brance se strhla strkanice a rozhodčí poslal s červenou kartou do sprch hostujícího Večerku a domácího Matouška. Rušné a vyhecované utkání nakonec skončilo remízou, hrálo se před velmi dobrou diváckou návštěvou za vydatného povzbuzování kotlů domácích i hostů, kterým sparťanští fanoušci s okolních obcí vytvořili vydatnou podporu. Stínem utkání bylo nepříjemně vypadající zranění Romana Horáka, kterému přejeme brzké uzdravení.

Oficiální web s výsledky a informacemi k F:NL je zde

FC Vysočina - Nový ročník FORTUNA:Národní ligy je... | Facebook

Videoportál, s přenosy, záznamy a sestřihy zápasů je na sporttotal.cz

sporttotal.tv - Live Sport Str - Apps on Google Play

Nejen na toto utkání si můžete vsadit u Tipsport. cz zde

Online manuál značky Tipsport .

Přehled všech partnerů klubu je zde

Fotogalerii poskytl Týdeník Kroměřížska

Logo Týdeník KM

Ohlasy trenérů

Martin Onda: "Pro nezaujatého diváka to byl výborný zápas, lidé se museli bavit. Utkání mělo náboj, atmosféru. Nás mrzí, že máme jenom bod, který je vzhledem k naší situaci málo. Nebýt penalty, tak jsme utkání zvládli vítězně. Když jsme se v některém z minulých utkání dožadovali na konci střetnutí odpískání penalty, tak nám sudí vysvětloval, že musí být milionová. V porovnání s tímto momentem mi to přijde hodně úsměvné, protože nejsem přesvědčený o tom, že by to byl faul, navíc ze záznamu ani nejde rozklíčit, zda k souboji vůbec došlo k pokutovém území. Asi jsme tím vyrovnávacím gólem na 2:2 někoho naštvali, ale za mě milionová penalta vypadá trošku jinak. Kluci podali heroický výkon. Proti velice kvalitnímu soupeři odehráli výborné utkání. Patří jim obrovský dík za to, že se ani po odpískané penaltě nepoložili a urvali alespoň bod. Bojovat budeme až do konce soutěže."

Facebook

pá 29.8.

🔥| DALŠÍ DOMÁCÍ ZÁPAS PŘED NÁMI
Na domácí půdě...

st 27.8.

🔚| NAŠE CESTA POHÁREM KONČÍ V Lanžhotu prohráváme 3:1.

st 27.8.

📋| ZÁKLADNÍ SESTAVADnes nastoupíme v této základní sestavě 💪🏻

st 27.8.

⚽️| DNES HRAJÍ HANÁCI ❤️🤍

út 26.8.

SK Hanácká Slavia Kroměříž aktualizoval(a) úvodní fotku.

út 26.8.

🎙️| SLOVA TRENÉRA STRÁNÍKA PŘED POHÁROVÝM UTKÁNÍM

út 26.8.

⚽| ZÍTRA NÁS ČEKÁ MOL CUP!Ve středu nastoupíme na půdě Lanžhota, kde...

ne 24.8.

🅱️| PRVNÍ VÝHRA V SEZÓNĚVe čtvrtém kole divizní soutěže...

ne 24.8.

🅱️| ZÁKLADNÍ SESTAVAVe Slavičíně vyběhneme v této základní...

ne 24.8.

🅱️| DNES HRAJE B-TÝM ❤️🤍

so 23.8.

🔚| Z BRNA ODJÍŽDÍME BEZ BODOVÉHO ZISKUV zápase 7. kola prohráváme proti Artisu Brno...

so 23.8.

📋| ZÁKLADNÍ SESTAVANa Artis nastoupíme v této základní sestavě 💪🏻

Přejít na Facebookový profil ›

Youtube

so 9.8.

Sestřih zápasu AC Sparta Praha "B" - SK Hanácká Slavia Kroměříž

po 4.8.

Sestřih zápasu FC Sellier&Bellot Vlašim - SK Hanácká Slavia Kroměříž

čt 31.7.

Sestřih zápasu SK Hanácká Slavia Kroměříž - FK Viagem Ústí nad Labem

út 22.7.

ZÁZNAM | Tisková konference před startem sezóny 2025/2026

út 22.7.

Sestřih zápasu SK Hanácká Slavia Kroměříž - FK Viktoria Žižkov

st 29.1.

SK HS Kroměříž promo_2025

st 11.10.

SK Hanácká Slavia Kroměříž - SK Slavia Praha

st 7.6.

MEZINÁRODNÍ TURNAJ O POHÁR JOŽKY SILNÉHO 2023

ne 7.5.

HANÁCI DO TOHO!

pá 20.5.

Nová identita

po 11.4.

MEZINÁRODNÍ TURNAJ O POHÁR JOŽKY SILNÉHO - los

út 1.6.

Den dětí (2021)

Přejít na Youtube kanál ›

Rozhovory

po 4.8.

Zápas jsme nezabalili, ale šance na zvrat byly minimální, říká trenér

"Výsledkově jsme utkání nezvládli, ale týmu pořád věřím. Charakterově jsou kluci zdraví, poctivě pracují. Věřím, že kvalitu máme a že fotbalový Bůh existuje a vrátí nám to. Potřebujeme čas a trpělivost." míní kouč Hanácké Slavie Václav Stráník.

čt 31.7.

Frustrace, naštvání, zklamání. Body si musíme vzít někde venku, ví Hlinka

Chvíli po zápase zůstal na ploše opřený o zábradlí a s diváky rozebíral nepovedený zápas. Také fotbalistu Kroměříže Marka Hlinku středeční porážka 2:3 s Ústím nad Labem pořádně štvala. Zkušený slovenský zadák své pocity po dalším domácím nezdaru těžko popisoval.

po 21.7.

Brankář Mucha při premiéře za Kroměříž chytil penaltu: Chybělo nám víc štěstí

Při premiéře v dresu Kroměříže zneškodnil penaltu, ale velkou radost z toho brankář Filip Mucha neměl. Hanácká Slavia totiž v prvním duelu po návratu do Chance Národní Ligy podlehla Viktorii Žižkov 1:2 a rozhodně nepotěšila více než dvanáct stovek diváků, které na Stadion Jožky Silného v sobotu odpoledne vyrazily. Výhru slavil soupeř z Prahy.

po 30.6.

Nový trenér, nové výzvy. Richard Polák přináší zkušenosti i jasnou vizi

SK Hanácká Slavia Kroměříž vstupuje do druholigové sezóny s novým hlavním trenérem. Tým povede Richard Polák, trenér s bohatými zkušenostmi z mládežnického i dospělého fotbalu, který během své kariéry prošel celou řadou klubů v České republice i na Slovensku. Nyní přichází do Kroměříže s cílem navázat na dosavadní herní styl a zároveň dodat týmu novou energii. Jaká je jeho trenérská filozofie, co od týmu očekává a jaký vzkaz posílá fanouškům před startem sezóny? Zeptali jsme se přímo hlavního trenéra:

Všechny rozhovory ›