ZÁPAS S LÍDREM TABULKY ROZHODL HOUSER

FORTUNA NÁRODNÍ LIGA - 17. KOLO
SK Hanácká Slavia Kroměříž
sobota 2.3.2024
1:0
(0:0)

Diváci: 1438
MFK Vyškov
Dostál – Wala, Zavadil, T. Matoušek, Jeleček, Fulnek, Kudela (76. Vincour), Houser, Hrdlička (66. M. Jaroň), Machalík (90. Tiahlo), Fulnek (90. Kiška) – Chwaszcz. Náhradníci: Gergela – Dočkal, Martinek. Trenér: Martin Onda asistenti Martin Surynek a Tomáš Machálek.
Stejskal – Němeček (84. Nghabo), Lahodný (60. Diallo), Sylla, Štěpánek, Aberkane – Fomba (60. Bayo), Delferriere (72. Krška), Mafwenta, Schön (72. A. Svoboda) – Krollis. Náhradníci: Borek – Kamara. Trenér: Jan Kameník.
Branka: 47. Houser. ŽK: 45+2. Fulnek, 58. Kudela, 79. Jeleček, 81. Houser, 89. M. Jaroň – 9. Lahodný, 41. F. Štěpánek, 45+1. Mafwenta, 45+2. Aberkane. Rozhodčí: Opočenský – Váňa, Zoufalý.

Komentář

V prvním jarním zápase F:NL nastoupili Hanáci doma na stadionu Jožky Silného proti MFK Vyškov.

Klub z nedalekého jihomoravského města je aktuálním lídrem FORTUNA národní ligy a netají se ambicemi na postup do ligy nejvyšší. I když stadion v Drnovicích, na kterém hraje své domácí zápasy, a také městský stadion ve Vyškově, by nevyhovovaly licenčním podmínkám, tak klub vyhlásil jednoznačný cíl i za cenu stěhování zápasů do jiného města. Klub má na podmínky druhé ligy a zdejší lokalitu specifickou koncepci, zahraničního majitele a větší množství hráčů ze zahraničí, většinou kvalitních s perspektivou posunu výše. O tom svědčí nedávné přestupy několika hráčů do prvoligové Plzně či Jablonce. Kádr je pak vhodně doplněn českými hráči. A zatím je vidět, že tato koncepce přináší sportovní úspěchy a na kultovní stadion v Drnovicích přilákala velmi dobré divácké návštěvy.

Domácí Hanácká Slavia má opačné starosti v podobě boje o záchranu této soutěže, které si v Kroměříži velmi vážíme. I proto se vedení klubu spolu s realizačním týmem snažilo během zimní přípravy tým vhodně doplnit. Oproti soupeři je tým složený spíše z hráčů regionu doplněných o vlastní odchovance. O pohybech v kádru jsme informovali zde a přehled přípravných zápasů je uveden zde. V týdnu před utkáním klub uspořádal i menší tiskovou konferenci, o které jsme informovali zde.

V prvním vzájemném zápase hraném na podzim 2023 na stadionu v Drnovicích jasně dominoval MFK Vyškov, který vyhrál vysoko 5:1. Předehrávku prvního jarního kola, které se hrálo v listopadu 2023 oba celky zvládly za tři body, když Vyškov porazil doma Duklu Praha 2:0 a Hanáci uspěli v poměru 0:1 v Olomouci-Holicích, kde má svůj dočasný azyl Prostějov.

I přes velkou práci domácích správců hřiště bylo poznat, že trávník stadionu Jožky Silného ještě nemůže být v potřebné kvalitě a kondici, i když únor byl teplotně nadprůměrně příznivý, tak přeci jen je na vegetaci ještě brzy. Bylo jasné, že tím kvalita hry musí do jisté míry utrpět a více než o kombinační fotbal půjde o boj. I z tohoto důvodu se od začátku hrál opatrnější fotbal bez většího vzruchu před brankami. Domácí šli do zápasu bez nedoléčeného útočníka Silného a vykartovaného záložníka Cupáka. První zahrozili hosté, kdy Golden Mafwenta pohotovou střelou z otočky rozvlnil síť, ale jen tu boční. Hanáci vycházeli z poctivé defenzívy a první střelu na brankáře Stejskala vyslal ve 29. minutě Wala, ale bez potřebné razance. Ve 38. minutě dal o sobě poprvé vědět lotyšský hráč Krollis, ale z dobré pozice namířil svou hlavičku nad.

Na začátku druhé půle předvedli domácí povedenou akci. Nejprve těžký míč uprostřed pole uhrál Kudela, po chvilce přišel nebezpečný centr Matouška, který brankář Stejskal jen prodloužil a Houser jej náramnou ranou vrátil do šibenice na 1:0. Jak se později ukázalo šlo o branku jedinou, rozhodující a vítěznou. Hosté se logicky ještě více tlačili dopředu, ale většina jejich akcí stála na stoperech, kteří posílali centrované míče do domácího vápna. Postupem času centrů přibývalo, ale výborná domácí defenziva si však poradila. Střelou ze střední vzdálenosti to zkusil Schön, ale jen nad. V 85. minutě hlavičkoval na bránu vysoký střídající útočník Nghabo, ale brankář Dostál si jeho hlavičku stáhl do rukavic. Nejvíce pak domácím zatrnulo v 89. minutě, když na zadní tyči hlavičkoval Krollis, ale naštěstí pro domácí mířil jen těsně vedle poloodkryté branky. Dlouhé šestiminutové nastavení domácí také zvládli a získali tak další důležité body v boji o záchranu.


Fotogalerie Týdeníku kroměřížska je zde


Reportáž a fotogalerie serveru denik.cz je zde

Deník.cz


Oficiální web s výsledky a informacemi k F:NL je zde

FC Vysočina - Nový ročník FORTUNA:Národní ligy je... | Facebook


Videoportál, s přenosy, záznamy a sestřihy zápasů je na sporttotal.cz

sporttotal.tv - Live Sport Str - Apps on Google Play


Přehled všech partnerů klubu je zde

https://hanackaslavia.cz/partneriFacebook

čt 18.4.

📸 Muži 🆚 @sigma_olomouc ❤️🤍

st 17.4.

𝐊𝐎𝐍𝐄𝐂 / Z Olomouce dnes odjíždíme bez bodů. ❤️🤍

st 17.4.

𝐌𝐀𝐓𝐂𝐇𝐃𝐀𝐘 / Dnes hrají Hanáci.❤️🤍...

út 16.4.

Kategorie U7 a pohybová školička na OFS turnaji v Prusinovicích👏Bylo to dneska super!...

út 16.4.

V neděli 14. května sehrála kategorie U10 druhý zápas soutěže starších...

út 16.4.

Hanáky čeká náročný anglický týden, ve kterém budou bojovat o velmi...

ne 14.4.

📸 U14 🆚 @1.hfkolomouc 🔴⚪️

ne 14.4.

📸 U15 🆚 @1.hfkolomouc 🔴⚪️

ne 14.4.

𝐊𝐎𝐍𝐄𝐂 / Dnes to bohužel nevyšlo, z Prahy odjíždíme bez...

ne 14.4.

𝐌𝐀𝐓𝐂𝐇𝐃𝐀𝐘 / Za chvíli začínáme. Dnes nás...

so 13.4.

Béčko zvládlo vítězně domácí utkání se Starým Městem...

pá 12.4.

Přejít na Facebookový profil ›

Youtube

st 11.10.

SK Hanácká Slavia Kroměříž - SK Slavia Praha

st 7.6.

MEZINÁRODNÍ TURNAJ O POHÁR JOŽKY SILNÉHO 2023

ne 7.5.

HANÁCI DO TOHO!

pá 20.5.

Nová identita

po 11.4.

MEZINÁRODNÍ TURNAJ O POHÁR JOŽKY SILNÉHO - los

út 1.6.

Den dětí (2021)

čt 13.5.

10 let od poháru (5. díl)

st 12.5.

10 let od poháru (4. díl)

st 12.5.

10 let od poháru (3. díl)

po 10.5.

10 let od poháru (2. díl)

ne 9.5.

10 let od poháru (1. díl)

čt 11.3.

Fanshop

Přejít na Youtube kanál ›

Rozhovory

po 13.11.

Rozhovor Deníku.cz s Markem Jaroněm

Střelec vítězné branky Hanáků z posledního zápasu odpovídal na dotazy redaktora Libora Kopla

út 7.11.

Rozhovor Deníku.cz s Petrem Zavadilem

Jeden z nejlepších hráčů Hanáků odpovídal na dotazy redaktora Libora Kopla

st 1.11.

Rozhovor Deníku.cz s Martinem Ondou

Trenér Martin Onda podal první komentáře k převzetí druholigové Hanácké Slavie a odchodu z divizního FC Strání

po 30.10.

Rozhovor Deníku.cz s Karlem Heinzem

Sportovní ředitel Karel Heinz odpověděl na první dotazy regionálního serveru denik.cz ohledně angažování nového trenéra Martina Ondy

Všechny rozhovory ›