30. říjen 2022

Zápas prvních dvou celků tabulky vyzněl pro domácí

1.B.tř. sk. B - muži B - 13.kolo - SK Hanácká Slavia Kroměříž "B" - TJ Sokol Veselá 5:1

SK Hanácká Slavia Kroměříž "B" - TJ Sokol Veselá 5:1 (1:1)

Branky: 27. Novotný Jakub, 62. Červenka Patrik, 68. Vytiska Patrik, 75. Dočkal Jakub, 85. Heinz Štěpán - 14. Janíček Tomáš

Rozhodčí: Mravec Daniel - Havrlant Jan, Zalabák Kamil. Delegát: Brtníček Miloslav.

Diváků: 87

SK HS Kroměříž "B": Benedikt - Machálek Milan (81. Klimek), Švajda, Petr, Vytiska - Heinz, Novotný - Pecina (68. Dobrý), Mlčoch (81. Kutňák), Červenka (75. Joura) - Dočkal. Náhradníci: Martinák, Mrázek. Trenér: Karel Heinz.

TJ S. Veselá: Kiza - Dujka, Ševčík, Divoký, Čoček, Červenka (62. Paták), Postava, Tkadlec, Szivák (81. Bodlák), Šumšal (78. Střílka), Janíček. Trenér: Dujka Tomáš.

V nedělním odpoledni se na kroměřížské umělé trávě pod umělým osvětlením odehrál magnet kola 1.B. třídy. Domácí rezerva Hanáků hostila druhou Veselou, za kterou nastupuje několik zkušených hráčů z prvoligovými zkušenostmi.

Od začátku se hrál oboustranně velmi kvalitní a pohledný kombinační fotbal. Do první velké šance se v 8. minutě dostali domácí, ale Heinz pálil z jedné placírkou vedle. To hosté byli napoprvé úspěšnější, když se prosadil zkušený Janíček, který po samostatné akci pálil prudce pravačkou na přední tyč a překonal brankáře Benedikta. Krátce nato se hosté vehementně dožadovali penalty, která opravdu visela ve vzduchu, ale rozhodčí Mravec, který byl velmi blízko celé situace se rozhodl nechat pokračovat ve hře. Další nadějnou situaci hosté prováhali na zadní tyči po přetaženém centru. Za Hanáky srovnal skóre Novotný nádhernou ránou ze střední vzdálenosti.

Do druhé půle vstoupili oba celky opatrněji ve snaze neudělat chybu. Hanáci byli přeci jen více na míči a v 59. minutě po pěkné křídelní akci a přízemním centru do vápna napálil Dočkal v plném běhu z jedné do tyče. V 62.minutě si Hanáci aktivní hrou vynutili faul a volný přímý kop z levé strany. K tomu se postavil Červenka a zatočil míč levačkou přesně k tyči. Do další šance se tlačil Pecina, který postupoval přímočaře směrem na brankáře, ale tísněn už nedokázal lépe zakončit. Třetí a zřejmě rozhodující branku domácích vstřelil po individuální akci Vytiska, který z opakované střely zpoza vápna prudkou ránou překonal Kizu. To už začala být převaha domácích zcela znatelná a hostům docházely síly. Po gólové hlavičce se po centru Červenky natahoval Dočkal, ale míč poslal nad. Za pár minut nato se už rychlý Dočkal prosadil, když zakončil samostatný únik kličkou brankáři a míč poslal za jeho záda. Deset minut nato se prosadil středopolař Heinz, který vnikl do vápna a přesnou střelou k bližší tyči popáté rozvlnil síť branky Veselé.

V utkání, které svou kvalitou vysoce překonalo úroveň 1.B. třídy, se nakonec ze tří bodů radovali favorizovaní Hanáci a nadále tak zůstávají na čele tabulky bez ztráty bodu. To mají ještě odložený zápas k dobru, který sehrají v neděli 6.11.2022 od 14 hodin proti Tlumačovu.

Komentář trenéra Karla Heinze: "Utkání prvního s druhým bylo dle mého názoru velmi zajímavé a do 65. minuty i hodně vyrovnané. V prvním poločase Veselá velmi dobře bránila a hráči využívali rychlých brejků k ohrožení naší branky, což se jim v úvodu poločasu podařilo a vsítili úvodní branku utkání. My jsme museli hrát opravdu kvalitně a technicky dobře, aby jsme se do některých slibných šancí dostali, ale vyrovnání přišlo až v závěru poločasu krásnou střelou do šibenice ze střední vzdálenosti Kuby Novotného. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že využijeme více křídelních prostor k buď finálním míčům, nebo průnikům do vápna a nebo k otevření středu hřiště pro záložníky a útočníky. Navíc jsme začali rychleji kombinovat a měnit těžiště hry, což nám přinášelo brankové příležitosti. Po vstřelení branky z přímého kopu Patrikem Červenkou v 65 minutě jsme již jasně dominovali a utkání dovedli do vítězného konce."

  • Rozpis mistrovských zápasů je přehledně veden zde
  • Hráčský kádr je veden zde
  • Přípravné zápasy během letní přípravy zde

Facebook

pá 19.4.

Víkendový program mládeže 🔴⚪️

pá 19.4.

Náročný týden se pomalu chýlí ke konci. V neděli nás čeká další...

čt 18.4.

📸 Muži 🆚 @sigma_olomouc ❤️🤍

st 17.4.

𝐊𝐎𝐍𝐄𝐂 / Z Olomouce dnes odjíždíme bez bodů. ❤️🤍

st 17.4.

𝐌𝐀𝐓𝐂𝐇𝐃𝐀𝐘 / Dnes hrají Hanáci.❤️🤍...

út 16.4.

Kategorie U7 a pohybová školička na OFS turnaji v Prusinovicích👏Bylo to dneska super!...

út 16.4.

V neděli 14. května sehrála kategorie U10 druhý zápas soutěže starších...

út 16.4.

Hanáky čeká náročný anglický týden, ve kterém budou bojovat o velmi...

ne 14.4.

📸 U14 🆚 @1.hfkolomouc 🔴⚪️

ne 14.4.

📸 U15 🆚 @1.hfkolomouc 🔴⚪️

ne 14.4.

𝐊𝐎𝐍𝐄𝐂 / Dnes to bohužel nevyšlo, z Prahy odjíždíme bez...

ne 14.4.

𝐌𝐀𝐓𝐂𝐇𝐃𝐀𝐘 / Za chvíli začínáme. Dnes nás...

Přejít na Facebookový profil ›

Youtube

st 11.10.

SK Hanácká Slavia Kroměříž - SK Slavia Praha

st 7.6.

MEZINÁRODNÍ TURNAJ O POHÁR JOŽKY SILNÉHO 2023

ne 7.5.

HANÁCI DO TOHO!

pá 20.5.

Nová identita

po 11.4.

MEZINÁRODNÍ TURNAJ O POHÁR JOŽKY SILNÉHO - los

út 1.6.

Den dětí (2021)

čt 13.5.

10 let od poháru (5. díl)

st 12.5.

10 let od poháru (4. díl)

st 12.5.

10 let od poháru (3. díl)

po 10.5.

10 let od poháru (2. díl)

ne 9.5.

10 let od poháru (1. díl)

čt 11.3.

Fanshop

Přejít na Youtube kanál ›

Rozhovory

po 13.11.

Rozhovor Deníku.cz s Markem Jaroněm

Střelec vítězné branky Hanáků z posledního zápasu odpovídal na dotazy redaktora Libora Kopla

út 7.11.

Rozhovor Deníku.cz s Petrem Zavadilem

Jeden z nejlepších hráčů Hanáků odpovídal na dotazy redaktora Libora Kopla

st 1.11.

Rozhovor Deníku.cz s Martinem Ondou

Trenér Martin Onda podal první komentáře k převzetí druholigové Hanácké Slavie a odchodu z divizního FC Strání

po 30.10.

Rozhovor Deníku.cz s Karlem Heinzem

Sportovní ředitel Karel Heinz odpověděl na první dotazy regionálního serveru denik.cz ohledně angažování nového trenéra Martina Ondy

Všechny rozhovory ›