21. květen 2023

Žáci ovládli finálový turnaj PLANEO CUP

Kategorie U12 vyhrála prestižní mládežnický turnaj

SK Hanácká Slavia Kroměříž U12 ovládla Planeo Cup

Finále Planeo Cupu pro U12 se konalo v termínu 13. – 14.5.2023 v Kuřimi. Turnaje se v této kategorii zúčastnilo 24 nejlepších týmů z celé České republiky. Hrálo se systémem 7+1 a zápas trval 20 minut. Ze základní skupiny postupovaly dva týmy do zlaté, stříbrné a bronzové skupiny.

Kompletní informace z finálového turnaje - https://planeocup.cz/zlato-pro-kromeriz/


1. hrací den – základní skupina

Při pohledu na soupeře v základní skupině jsme věděli, že každý zápas bude velmi těžký. Kluci vyhlíželi hlavně zápas s velkoklubem Slavií Praha. Náš cíl byl bojovat o postup do zlaté skupiny. Ze zkušenosti víme, že první zápasy bývají nejhorší. Ať je to z důvodu cestování, nervozity, tlaku na výsledek, prostě to tak je. Že se kluci na první zápas skvěle nachystali potvrzuje výhra 4:0 nad Teplicemi. Dovolím si říct, že jsme soupeře přehráli v každém směru a zaslouženě vyhráli. Tahle výhra nám dodala více jistoty a opadla i nervozita. To bylo hodně důležité, protože další soupeř byla pražská Slavia. Tento zápas byl velice náročný a vyrovnaný. Svým přístupem a nasazením kluci tenhle zápas dokázali vyhrát 1:0 brankou Maxima Žiaka a všichni jsme zažili první z několika nezapomenutelných okamžiků na tomhle fotbalovém turnaji. Vždyť jsme porazili Slavii Praha. Po zápase panovala naprostá euforie, měli jsme 6 bodů za 2 zápasy a skalp Slavie Praha.

Do dalšího zápasu jsme vstoupili opět skvěle a gólem Maxima Žiaka jsme vedli i ve třetím utkání. Bohužel, soupeř nám dokázal zápas otočit gólem z rohu a po dvou individuálních chybách Radima Bučka kapitána týmu. V tomhle případě bych velice rád zmínil sílu našeho týmu. Náš kapitán byl po tomhle zápase hodně smutný a naštvaný. Všichni jsme ho šli okamžitě po zapískání podpořit a utěšit. Po takovém zápase pro našeho kapitána bylo velmi těžké opět naskočit a hrát, ale on to zvládl naprosto skvěle a po zbytek celého turnaje předváděl skvělé výkony. Po porážce s Pardubicemi se skupina zamotala a vyrovnala. K dalšímu zápasu jsme přistoupili opět skvěle a vítězství 3:0 nad Neratovicemi nás posunulo velmi blízko k postupu do zlaté skupiny. Neratovice dostali za 5 zápasů ve skupině pouze 4 góly a z toho 3 naším týmem. To jen dokazuje, jakou měl náš tým sílu směrem dopředu. Před posledním zápasem ve skupině proti Opavě jsme věděli, že máme jistý postup do zlaté skupiny. Možná i proto nakonec zápas skončil 2:2. Pro nás tenhle výsledek znamenal 1.místo v základní skupině a otázka byla, kdo postoupí s námi. Vše vypadalo, že postupovat budou Pardubice, které nás jako jediný tým porazil a měli by náskok ve finálové skupině o 3 body. Po vytvoření a sečtení minitabulky mezi Slavií, Pardubicemi a Neratovicemi, kteří měli shodně 8 bodů, postoupila Slavie Praha a náskok 3 bodů jsme měli my.

Před prvním zápasem jsem doufal v postup do zlaté skupiny, ale že postoupíme jako vítěz skupiny, a ještě si přeneseme 3 body navíc, to jsem opravdu nečekal. První den skončil nejlépe jak to šlo. Mohli jsme se těšit a připravovat na druhý den a finálovou skupinu.

Základní skupina:

SK HS Kroměříž – Fk Teplice 4:0; branky HS KM: Komenda Šimon, Žiak Maxim, Lutonský Václav, Rýpar Dominik

SK HS Kroměříž – SK Slavie Praha 1:0; branka HS KM: Žiak Maxim

FK Pardubice – SK HS Kroměříž 3:1; branka HS KM: Žiak Maxim

SK HS Kroměříž – FK Neratovice-Byškovice 3:0; branky HS KM: Železník Viliem, Nosál Matěj, Komenda Šimon

SK HS Kroměříž – SFC Opava 2:2; branky HS KM: Žiak Maxim, Židlík Štěpán


2. hrací den – finálová skupina – cesta za vítězstvím

Druhý den jsme věděli, co nás čeká. Šest zápasů proti těm nejlepším, kteří postoupili do zlaté skupiny. Na tyhle zápasy je velmi těžké kluky připravit, hlavně psychicky. Měli jsme výhodu jedné výhry ze základní skupiny, stejně jako Zbrojovka Brno a Sparta Praha. Slyšeli jsme, jak si kluci říkají: "Když prohrajeme se Spartou a Zbrojovkou, pořád můžeme být čtvrtí, a to je i tak dobrý." V tu chvíli jsme udělali společnou poradu, kde jsme velice důrazně klukům vysvětlili, že takové přemýšlení je špatná motivace. "Vyhráli jste skupinu, porazili jste Slavii, jdete si pro titul a soustředíte se jen na sebe a na váš aktuální zápas." Tohle jsme si říkali pořád dokola před každým zápasem. Kluci mysleli jen na to jedno. Nechtěli být druzí, jen první.

První zápas ve zlaté skupině byl proti Meteoru Praha, týmu, který porazil například Slovácko nebo Sigmu Olomouc. V tomhle zápase byla vidět nervozita z důležitosti zápasu. Směrem dopředu jsme byli aktivnější a nádhernou individuální akcí se prosadil Štěpán Židlík. Výhra 1:0 byl velmi dobrý a důležitý začátek ve zlaté skupině. Další soupeř byl Liberec, ten hrál před naším utkáním zápas proti Spartě Praha a tento zápas je stál hodně sil. Pro nás to bylo dobře a na soupeře jsme byli dobře připravení. Kluci nedali soupeři na celém hřišti vůbec prostor a jasně Liberec přehráli. S další výhrou 3:1, kdy se dvakrát prosadil Maxim Žiak, jsme najednou měli ve zlaté skupině 9 bodů. V hráčích jsme neustále podporovali myšlení pouze na náš zápas a na celkové první místo. Nic jiného nás nezajímalo. Kluci si hodně věřili a bylo to na nich v zápasech vidět. Věděli, že mají kvalitu přehrát kohokoliv. V dalším utkání přehráli a brankou Maxima Žiaka porazili Baník Ostrava 1:0. Další výhra, která nás přiblížila o krok blíže k našemu cíli. S trenéry jsme začali počítat, když další zápas vyhrajeme, tak je hotovo. Klukům jsme to zakázali, ti se soustředili pouze na další zápas, ve kterém je čekala Zbrojovka Brno. Tým známe ze soutěže, takže jsme věděli o jejich kvalitách. Zápas byl vysílán online s komentářem Pavla Čapka. Z tohoto pohledu mě mrzí, že jsme mnoho nepředvedli a byli v hlubokém bloku na vlastní polovině. Zbrojovka Brno proti nám předvedla nejlepší výkon ze všech soupeřů a zápas nás stál hodně sil. Proto nás těší, že nás nakonec nedokázala porazit a po remíze 0:0 jsme získali velice důležitý bod. Ostatní výsledky nám hrály do karet a my opět počítali. Pokud nás Sparta Praha neporazí, jsme mistři. Sparta potřebovala zápas vyhrát, aby se dostala na první místo. My měli ještě zápas k dobru proti Hradci Králové. Před zápasem se Spartou už i kluci věděli, že pokud neprohrají, tak jsou mistři. Ze Sparty máte respekt už jen z faktu, že jde o Spartu, navíc když nyní hrajete o první místo v Planeo Cupu. Na našich hráčích bylo vidět, že žádný respekt nemají. Špatný terén vedl spíše k bojovnému zápasu se spoustou soubojů. V těch dominoval náš kapitán Radim Buček, který odehrál svůj nejlepší zápas a přispěl k tomu, že se Sparta nedostávala do šancí. Na druhé straně se svojí bojovností dostával do šancí Maxim Žiak, ale bohužel nedokázal překonat brankáře soupeře. Na konci zápasu měla Sparta tlak v podobě standartních situací, ale nedokázala se gólově prosadit. Poté zazněl konečný hvizd zápasu a my mohli slavit historický úspěch kroměřížské mládeže a zažít další nezapomenutelný okamžik. Kluci si splnili své sny a vyhráli poprvé v historii Planeo Cup. Bohužel oslavy nemohly propuknout naplno, protože nás čekal ještě poslední zápas s Hradcem Králové. V tomhle zápase jsme samozřejmě chtěli vyhrát, ale už jsme byli mistři a čekali jsme na poslední písknutí. Hradec nás porazil 1:0 a my pochopitelně začali slavit a děkovat našim skvělým fanouškům.

Zlatá skupina:

FK Meteor Praha – SK HS Kroměříž 0:1; branka HS KM: Židlík Štěpán

FC Slovan Liberec – SK HS Kroměříž 1:3; branky HS KM: Žiak Maxim 2x, Židlík Hynek

FC Baník Ostrava – SK HS Kroměříž 0:1; branka HS KM: Žiak Maxim

FC Zbrojovka Brno – SK HS Kroměříž 0:0

AC Sparta Praha – SK HS Kroměříž 0:0

FC Hradec Králové – SK HS Kroměříž 1:0


Nejlepším střelcem celého turnaje se stal Maxim Žiak, který vstřelil 8 branek.

Nejlepší fanouškovský kotel vyhrála Hanácká Slavia Kroměříž.

Rád bych poděkoval a pogratuloval všem hráčům. Jak za přístup, tak nasazení. Vyhrát Planeo Cup s předstihem posledního zápasu je mimořádný úspěch. O tom všem svědčí kvalita hráčů, kterou jsme do Kuřimi přivezli. S úctou ke všem soupeřům musím říct, že žádný jiný tým neměl tak výrazné individuality jako náš tým. Dále děkuji skvělým rodičům a fanouškům, kteří nás fantasticky podporovali. Děkuji za možnost být trenérem tohoto skvělého týmu.

Vyhodnotil: David Steiner, trenér U12

Facebook

st 12.6.

Program mládeže ❤️🤍

ne 9.6.

V dnešním prosluněném dopoledni v rámci posledního turnaje OFS v Kroměříži se...

so 8.6.

Béčko zvládlo vítězně utkání s Mladcovou a stalo se tak vítězem 1. A...

pá 7.6.

Béčko hraje v sobotu v Mladcové ❤️🤍

st 5.6.

Program mládeže ❤️🤍

út 4.6.

https://www.hanackaslavia.cz/clanek.asp?id=PRIPRAVKA-U10-STATECNE-BOJOVALA-VE-FINALE-PLANEO-CUP-514

ne 2.6.

Béčko zvládlo vítězně derby v Těšnovicích ❤️🤍

ne 2.6.

Dnes hraje béčko derby v Těšnovicích ❤️🤍

so 1.6.

📸 Sobota odpoledne 🌧️#mezinarodnipohar #opoharjozkysilneho

so 1.6.

📸 Sobota dopoledne #mezinarodniturnaj #opoharjozkysilneho

pá 31.5.

Dnešním dnem začal víkendový MEZINÁRODNÍ TURNAJ O POHÁR JOŽKY SILNÉHO v...

st 29.5.

Vedení klubu se rozhodlo neprodloužit smlouvu hlavnímu trenérovi. Martin Onda tedy v klubu k 30. 6. 2024...

Přejít na Facebookový profil ›

Youtube

st 11.10.

SK Hanácká Slavia Kroměříž - SK Slavia Praha

st 7.6.

MEZINÁRODNÍ TURNAJ O POHÁR JOŽKY SILNÉHO 2023

ne 7.5.

HANÁCI DO TOHO!

pá 20.5.

Nová identita

po 11.4.

MEZINÁRODNÍ TURNAJ O POHÁR JOŽKY SILNÉHO - los

út 1.6.

Den dětí (2021)

čt 13.5.

10 let od poháru (5. díl)

st 12.5.

10 let od poháru (4. díl)

st 12.5.

10 let od poháru (3. díl)

po 10.5.

10 let od poháru (2. díl)

ne 9.5.

10 let od poháru (1. díl)

čt 11.3.

Fanshop

Přejít na Youtube kanál ›

Rozhovory

po 13.11.

Rozhovor Deníku.cz s Markem Jaroněm

Střelec vítězné branky Hanáků z posledního zápasu odpovídal na dotazy redaktora Libora Kopla

út 7.11.

Rozhovor Deníku.cz s Petrem Zavadilem

Jeden z nejlepších hráčů Hanáků odpovídal na dotazy redaktora Libora Kopla

st 1.11.

Rozhovor Deníku.cz s Martinem Ondou

Trenér Martin Onda podal první komentáře k převzetí druholigové Hanácké Slavie a odchodu z divizního FC Strání

po 30.10.

Rozhovor Deníku.cz s Karlem Heinzem

Sportovní ředitel Karel Heinz odpověděl na první dotazy regionálního serveru denik.cz ohledně angažování nového trenéra Martina Ondy

Všechny rozhovory ›