26. listopad 2021

Žáci ˝C˝ - hodnocení PODZIM 2021

Nově se zapojila starší přípravka do soutěže žáků.

Kategorie mladší žáci "C"

Mladší žáci OFS - 3. místo

Výsledky ZDE

Tabulka ZDE

Hodnocení - trenér Petr Novák:

Od podzimu 2021 hrajeme jako starší přípravka U11 r. n. 2011 mimořádně také okresní přebor mladších žáků, kde se pod hlavičkou SK Hanácká Slavia Kroměříž "C" můžeme utkávat s týmy, kteří nasazují chlapce max. U13 r. n. 2009 či dívky max. U15 r. n. 2007. A je to pro nás určitě pozitivní věc, jelikož můžeme hrát jednak proti starším a mnohdy kvalitnějším protihráčům a také na rozměrově větším hřišti v počtu 7+1, což je výborná příprava na další sezónu 2022/23, kdy bude tento herní model náš ročník absolvovat v lize mladších žáků. Navíc je k tomu potřeba dodat, že v krajské soutěži starších přípravek U11 Zlínského kraje, kterou hrajeme souběžně na dvou menších hřištích ve dvou týmech ve formátu 5+1 došlo k jistému úpadku úrovně, kdy soupeři ze Zlínska a Kroměřížska snad s výjimkou Morkovic a Baťova postaví většinou jen jeden tým místo dvou a bohužel i kvalita toho jednoho týmu byla nedostačující pro potřebnou konfrontaci a vytížení našich hráčů. A to je při počtu 24 hráčů našeho kádru nepříjemná komplikace.

Vraťme se ale zpět k soutěžím mladších žáků pořádaných OFS Kroměříž. Dne 22.8.2021 jsme jako přípravu na novou soutěž absolvovali pohár předsedy OFS Kroměříž, který se konal v krásném areálu v Bezměrově. Z různých absenčních důvodů byl na pohár nominován širší kádr, než by bylo původně řešeno, ale i na papírově lépe hodnocených hráčích bylo vidět, že formát 7+1 musí ještě více zažít. Nakonec z toho bylo pěkné druhé místo, lepšili jsme se zápas od zápasu, a nakonec počáteční rozpaky vystřídala relativní spokojenost. Výsledky jsou uvedeny zde a tabulka zde.

Podobný scénář jako v poháru pro nás platil také pro podzimní část okresního přeboru, kdy jsme po nejistém počátku postupně přecházeli ke kvalitní, dobře organizované a výsledkově úspěšné hře. Zápasy jsou přehledně vedeny zde a tabulka zde. Hned v prvním kole jsme nastoupili proti lídrovi a jednoznačně nejlepšímu celku soutěže TJ Zdounky/Zborovice vedeném velezkušeným trenérem a bývalým ligovým hráčem m. j. týmu Hanáků Jirkou Klabalem. Soupeř na zdouneckém pažitu dominoval a naši hráči stále ještě na větším hřišti působili nejistě a pomaleji. Hned v dalším kole jsme nastoupili doma proti Chvalčovu, který jak se později během podzimu ukázalo má také velmi silný tým a patří do první trojky. V tomto utkání se naši hráči velmi snažili, ale měli smůlu v zakončení, a naopak zkušenější soupeř 100 % využil jejich drobných zaváhání, a nakonec si pohlídal těsnou výhru. Následující dvě kola jsme zajížděli na půdu neznámých Koryčan a sloučeného celku Rymic/Kostelce u Holešova, přičemž tyto zápasy nám náramně sedly a byly z toho vysoké výhry po velmi dobré kombinační hře. Pak ale přišly dva zápasy, ve kterých jsme nebyli horším týmem, ale neproměňováním vyložených šancí, vlastní nepřesností a špatným řešením některých herních situací z toho byla těsná prohra na hřišti béčka Morkovic a smolná remíza doma se Spartakem Hulín, kde jsme navíc nezvládli penaltový rozstřel a soupeři doslova darovali dva body navíc. Z tohoto menšího útlumu se podařilo trenérům hráče na trénincích rychle probrat a zbytek podzimní části soutěže byl ve znamení výborných týmových výkonů. Doma proti Skašticím, Prusinovicím a venku v Záhlinicích z toho byly vysoké výhry. Malou kaňkou snad bylo domácí zaváhání proti posílenému béčku Bezměrova, kde jsme neproměnily spoustu šancí, bušili do přehuštěné obrany soupeře, aby nám v posledních sekundách po naší špatné rozehrávce utekl náš kamarád Adam Vejtasa, který svou vyrovnávací brankou dovedl zápas k penaltovému rozstřelu, který jsme tentokrát zvládli a připsali si alespoň dva body místo kýžených tří.

Nakonec nám v neúplné tabulce podzimní části patří pěkné třetí místo. Trenéři týmu vedou hráče k vysokému nasazení, kombinační a rychlé hře, preferují útočné pojetí, při kterém nezapomínají zdůrazňovat potřebu návratu do obrany a také potřebu co nejrychlejšího zisku míče ať už při jeho držení soupeřem nebo po naší vlastní ztrátě. Všichni hráči, kteří nastoupili, zaslouží pochvalu, a to jako jeden tým, bez vyzvedávání individuálních úspěchů, ať už na pozici brankáře, hráče nebo střelce.

Na týmovost a vzájemné vztahy se v našem ročníku velmi dbá, chceme vychovat nejen co největší počet kvalitních fotbalistů do budoucna, ale také pomoci při výchově slušného a správně odolného člověka, kamaráda. To se odráží také v tréninku kdy, pokud okolnosti pandemie, nahuštěného rozpisu zápasů a jiných zábran dovolí, tak hráči chodí až třikrát týdně ve vysokém počtu a je radost je vést a sledovat. Také na nich je vidět chuť pracovat a hrát. Trénovat chceme co nejdéle směrem k Vánoční přestávce a preferujeme tréninky venku na umělé trávě před tělocvičnou, do které se uchýlíme jen v případě vyloženě špatného počasí.

Soupiska týmu je zde

Realizační tým je zde

Závěrem bychom jménem hlavního trenéra a členů realizačního týmu chtěli poděkovat rodičům a rodinným příslušníkům hráčů za velkou podporu, hráčům za přístup k fotbalu, vedení klubu a městu Kroměříž za vytvořené nadstandardní podmínky. Mezi námi v realizační týmu pak za ochotu a vzájemnou spolupráci.

Facebook

st 26.1.

Město Kroměříž připravuje přejmenování svého fotbalového stadionu v...

út 25.1.

Zítřejší utkání v Hodoníně je zrušeno 🔴⚪️

út 25.1.

Dvě přípravná utkání odehrají muži v tomto týdnu 🔴⚪️

ne 23.1.

Víkendové výsledky mládeže 🔴⚪️

so 22.1.

Kategorie U12 na zimním soustředění v Roštíně 🔴⚪️

so 22.1.

Muži podlehli prvoligovému Fastavu Zlín 🔴⚪️⚽️ Poznar, Tkáč

pá 21.1.

Víkendový program mládeže 🔴⚪️Bohužel z mnoha plánovaných utkání...

čt 20.1.

Muži hrají v sobotu ve Zlíně proti ligovému Fastavu 🔴⚪️Utkání se hraje v...

čt 20.1.

Klubová prodejna bude otevřena od 8.2.2022 🔴⚪️Otevírací doba prodejny pro rok...

čt 20.1.

🔴⚪️

po 17.1.

SK Hanácká Slavia Kroměříž přijme od 1. 2. 2022 brigádnici do prodejny se sportovním...

po 17.1.

Kategorie U11 odehrála v neděli velmi zajímavý triangl ve Zlíně s týmy FC Fastav Zlín a...

Přejít na Facebookový profil ›

Youtube

út 1.6.

Den dětí (2021)

čt 13.5.

10 let od poháru (5. díl)

st 12.5.

10 let od poháru (4. díl)

út 11.5.

10 let od poháru (3. díl)

po 10.5.

10 let od poháru (2. díl)

ne 9.5.

10 let od poháru (1. díl)

čt 11.3.

Fanshop

čt 11.3.

První zimní posila do kádru mužů.

st 23.12.

SK HS Kroměříž promo

po 22.6.

Dětský den

po 1.6.

Triangl U11, r. 2010

út 12.5.

Muži se vrátili na hřiště...

Přejít na Youtube kanál ›

Rozhovory

čt 29.7.

ROZHOVOR: Bronislav Červenka

Hlavní trenér v rozhovoru o přípravném období, kádru i prvním domácím utkání.

čt 29.7.

ROZHOVOR: Tomáš Matoušek

Kapitán v rozhovoru před novou sezónou.

st 28.7.

ROZHOVOR: Michal Cupák

Záložník hanáků hodnotí přípravné období.

čt 8.7.

Trenér Červenka o přípravě

Broňa Červenka hodnotí dosavadní průběh letní přípravy mužů

Všechny rozhovory ›