4. březen 2023

Úvod do jara MSFL úspěšný

MSFL Muži 18. kolo

SK HS Kroměříž - FK Blansko 2:0 (1:0)

Branky: 10. Červenka Patrik, 88. Zavadil Petr

ČK: 30. Thon Danilual Gumnok po 2 ŽK

Rozhodčí: Grečmal Michal - Řezníček Tomáš, Ehrenberger Tomáš. Delegát: Juřička Jiří.

Diváků: 173

SK HS Kroměříž: Dostál - Matoušek, Zavadil, Tiahlo, Jeleček - Cupák, Machálek M. (89. Surynek) - Jambor (83. Vyhlíd), Gonçalves (66. Houser), Červenka (66. Machálek T.) - Chwaszcz (83. Votava). Náhradníci Lebánek - Dočkal. Trenér Červenka Bronislav asistenti Motal Lukáš a Světlík Ivo.

FK Blansko: Nešetřil - Rajčinec (46. Pecuch), Černý, Feik, Porč - Holman, Spáčil (87. Chloupek) - Williams (46. Tulajdan), Smrčka (C) (83. Šíp), Thon - Kapur (68. Šedivý). Trenér: Vorlický Jiří

Na úvod jarní části MSFL hostili vedoucí Hanáci celek z Blanska. I když správce domácího stadionu udělal s trávníkem obrovský kus práce, přeci jen chladné počasí a noční mrazy zázraky nedovolí a tak si hráči museli poradit s často poskakujícím míčem. Citelný chlad také odradil více diváků, kterých na stadion Jožky Silného dorazilo opravdu málo. Kádr domácích během zimní pauzy doznal menších změn, o kterých informujeme zde.

Hosté začali aktivně s držením míče na polovině Hanáků. A také ukázali, že umí v soubojích pořádně přitvrdit, zejména Thon Danilual Gumnok, kterému první ostrý zákrok na Matouška ještě prošel bez žluté karty. Hosté se po jedné situaci ve vápně dožadovali penalty, ale rozhodčí byli blízko a pokračovalo se ve hře. Domácí se chvíli hledali, po zisku míče nedokázali dobře zakombinovat, ale v 9 minutě předvedl nádherný křížný pas až do vápna stoper Tiahlo a Červenkovu prudkou ránu levačkou vytáhl brankář Nešetřil na tyč a roh. Po této standardní situaci zahrávané Gonçalvesem míč proskákal téměř celým pokutovým územím k Červenkovi, který krásnou křížnou střelou pravačkou otevřel skóre zápasu. Tímto odstartovala nejpovedenější pasáž domácího celku. Ve 13.minutě vyslal Chwaszcz střelu z otočky, ale výborný Nešetřil míč směřující k tyči vyrazil. Stejně tak si poradil ve 21. minutě s obstřelem Gonçalvese. Hosté navíc přišli během 28. - 30. minuty o Thona, který byl dvakrát pozdě v souboji a po ostřejších faulech obdržel žluté karty a po druhé žluté logicky červenou. Ve 32 .minutě měl před sebou po centru Jambora polodkrytou bránu Červenka, ale hlavou trefil jen boční síť. Ke konci poločasu se Blansko vymanilo z tlaku domácích a i když v deseti tak začalo hodně zlobit. Trestný kop z velmi dobré pozice šel ve 36. minutě jen do rukavic domácího brankáře Dostála, ale během 41. minuty měli hosté dvě obrovské šance. Nejprve po prodlouženém centru z rohového kopu hlavičkoval Spáčil do břevna, odkop domácích se velmi rychle vrátil zpět do vápna, kde se Kapur dostal až za brankáře Dostála, ale střelu do poloprázdné branky nasměroval jen do tyče. Dvě minuty před koncem poločasu to zkoušel střelou z hranice vápna Cupák, ale Nešetřil míč lapil.

Do druhé půle trenér hostů poslal na hřiště Pecucha s Tulajdanem ve snaze hru Blanska ještě zkvalitnit, což se mu v některých fázích opravdu dařilo. Blansko zahrozilo také jako první, když nepříjemnou ránu z dálky musel nadvakrát krotit Dostál. Hosté se snažili a místy měli možná malinko více ze hry a domácí se dostávali spíše k protiútokům než k nějakému trvalému tlaku. V 66. minutě mohl zvýšit náskok domácích Červenka, jehož umístěnou hlavičku po centru Jambora vytáhl u tyče brankář Nešetřil, který po následné prudké dorážce Červenky vytáhl další výborný zákrok a míč tělem vyrazil na roh. Hra domácích měla k ideálu hodně daleko, ale šance přicházely. V 69. minutě postupoval sám na brankáře aktivní Jambor, kličkou se jej zbavil, ale před zakončením podklouzl, míč se ještě odrazil ke Chwaszczovi, ale ten jej poslal jen těsně vedle. V 81. minutě se pak velmi pěkně uvolnil Tomáš Machálek, ale jeho zakončení vyrazil Nešetřil nohou na roh. Hosté si v závěru vypracovali několik standardních situací, ale s těmi si Hanáci poradili. Naopak v 88. minutě předvedli krásnou akci, která vedla k rozhodující brance. Jeleček přešel od lajny přes tři hráče až do vápna, kde přihrávkou pod sebe našel Zavadila, který bezpečně uklidil míč do branky.

Domácí tak získali důležité tři body do tabulky MSFL a náročný zápas dovedli do vítězného konce. Blansko zaslouží uznání za velmi dobrý výkon navíc v dlouhé početní nevýhodě.

Fotogalerie Týdeníku kroměřížska je zde

Facebook

ne 8.2.

🅱️ B-tým dnes remizoval s Velkou Bystřicí 2:2 ⚽️

ne 8.2.

⚽️ DNES HRAJE B-TÝM 🔴⚪️

so 7.2.

🔚 Přípravné utkání proti MŠK Púchov skončilo porážkou 1:0.

so 7.2.

❌ Po prvním poločase prohráváme proti Púchovu.

so 7.2.

📋 Proti Púchovu nastoupíme v této základní sestavě.

so 7.2.

⚽️ DNES HRAJÍ HANÁCI 🔴⚪️V dalším přípravném utkání...

st 4.2.

Hlavní trenér Lukáš Kříž v rozhovoru hodnotí dosavadní průběh zimní...

so 31.1.

🅱️ Prohra proti rezervě Gorniku Zabrze.

so 31.1.

🅱️ DNES HRAJÍ HANÁCI 🔴⚪️Dnes nás čeká další...

pá 30.1.

🏆 VÍTĚZOVÉ ZIMNÍ TIPSPORT LIGY! 🏆SK Hanácká Slavia Kroměříž...

pá 30.1.

🆕 Hlásíme posílení středu pole!Do klubu přichází na trvalý přestup...

út 27.1.

🅱️ Nový trenér B-týmu, přichází Vladimír Michal. Představujeme nového...

Přejít na Facebookový profil ›

Youtube

not found

Rozhovory

po 1.6.

Osobnost týdne Ondřej Mrázek: Fotbal mi stále dává i bere. A pořád mu mám co vracet

Trenér mládeže a hlavní organizátor turnaje OPJS Ondřej Mrázek vzpomíná na svou hráčskou kariéru, začátky na trenérské lavičce i práci s mladými fotbalisty. V rozhovoru prozrazuje, co ho na fotbale drží už řadu let, na které úspěchy je nejvíce pyšný a proč jsou mládežnické turnaje pro rozvoj dětí nenahraditelné.

čt 21.5.

Osobnost týdne: Útočník, který nikdy nic nevzdá – Tadeáš Koryčan

Nová rubrika dál odkrývá tváře našeho klubu. Tentokrát je osobností týdne muž, který mluví hlavně na hřišti. Nejlepší střelec týmu, autor hattricku proti rezervě pražské Slavie a hráč, který podle svých slov nikdy nic nevzdá. Tadeáš Koryčan v rozhovoru promluvil o své cestě k fotbalu, největších momentech i motivaci posouvat se dál.

čt 14.5.

Osobnost týdne: Fyzioterapeut Kuba Strakoš o léčbě zranění i prevenci

Nová rubrika dál odkrývá tváře našeho klubu. Po kapitánovi a kondičním trenérovi přichází na řadu člověk, bez kterého by se marodka nikdy nevyprázdnila.

pá 8.5.

Bez kondice to nejde! Ivan Klusáček odhaluje, jak připravuje naše hráče

Poznejte tváře, které stojí za našimi barvami. V nové rubrice Osobnost týdne tentokrát zpovídáme Ivana Klusáčka. Kondiční trenér, který z našich hráčů ždímá maximum, mluví o své filozofii, dřině v přípravě i o tom, proč jsou detaily v tréninku rozhodující.

Všechny rozhovory ›