15. listopad 2021

SpSM - hodnocení PODZIM 2021

Hodnocení žákovských týmů za podzimní část sezóny.

ŽÁCI - SpSM - podzim 2021/2022

Kategorie U15 - r. 2007

MSŽD-U 15 sk.D - 5. místo

Výsledky ZDE

Tabulka ZDE

Hodnocení - trenér Petr Sukup:

Po dohodě s trenérem kategorie U14 jsme do procesu začali zapojovat některé hráče této kategorie, u kterých si myslíme, že pro jejich další rozvoj to bude k prospěchu. Tito hráči nám ukázali svou kvalitu a pravidelně nastupovali i v mistrovských utkáních. Hned na začátku soutěže jsme nemohli nastoupit v kompletní sestavě, a podepsalo se to na výkonu týmu. Bohužel hned první dva zápasy jsme prohráli. Následně skončili dovolené a uzdravili se někteří hráči, a na našem výkonu to šlo znát. Poté jsme prohráli pouze jeden zápas se Znojmem. Tento zápas jsme sice prohráli, ale výkon hlavně v druhém poločase z naší strany byl výborný. Následně mě mrzí remízové zápasy s Boskovicemi a Žďárem, kde jsme byli herně lepší, ale nepodařila se nám vstřelit branka. Herní projev v mnoha případech nebyl úplně ideální, a zbytečně jsme se přizpůsobovali hře soupeře. Cílem do jarní části bude hlavně připravit hráče tak, abychom zvládli zlepšit celkový pohyb na hřišti jak s míčem, tak bez míče. Pevně věřím, že se nám to podaří a dokážeme se vyrovnat i týmům, kteří mají biologicky vyspělejší hráče.

Kategorie U14 - r. 2008

MSŽD-U 14 sk.D - 1. místo

Výsledky ZDE

Tabulka ZDE

Hodnocení - trenér Radek Sedlařík:

V týmu U14 se sešla skupina zajímavých a perspektivních hráčů. I s ohlednem na skutečnost, že v prvních mistrovských zápasech narazili na týmy ze spodních pater tabulky, kluci nabrali sebevědomí a vyhrávali vyššími rozdíly. V dalších zápasech s týmy s vyšší výkonností kluci sehráli více vyrovnané zápasy, které díky vůli i odvaze přetavili do 3 bodů. Nicméně zápasy ve Znojmě, na HFK, s Boskovicemi, se Žďárem a s Vyškovem byly velmi vyrovnané a náročné. Nakonec přišla první ztráta v posledním zápasem s Vyškovem. Věříme, že v jarní části sezóny budeme dále zlepšovat organizaci hry a chceme se zaměřit na hru jak v zápasech, tak na trénincích ve větší intenzitě.


Kategorie U13 - r. 2009

SpSM-U 13 JIH - 10. místo

Výsledky ZDE

Tabulka ZDE

Hodnocení - trenér Ondřej Mrázek:

Celkově hodnotím podzim jako úspěšný. Kladně hodnotím hlavně herní projev a snahu konstruktivně řešit velké množství složitých situací. Dále jsem spokojený, že šanci vyzkoušet si taktové kvalitní zápasy dostalo 25 hráčů z kádru U13. Naopak velké slabiny vidím v proměňování vytvořených vyložených brankových situací, soubojovém chování před oběma brankami a velký vliv aktuálního výsledku na kvalitu herního výkonu. Víme, na co se máme zaměřit a čeká nás ještě velké množství práce, které začne zimní přípravou v roce 2022.


Kategorie U12 - r. 2010

SpSM-U 12 JIH - 5. místo

Výsledky ZDE

Tabulka ZDE

Hodnocení - trenér Marek Zdráhal:

Hlavní úkolem do podzimní sezony bylo pro hráče učit se připravovat si postupným útokem možnosti k zakončení útočných akcí. Nedílnou součástí tohoto bylo učení vnímání hráčů kdy zvětšovat a kdy zmenšovat prostor, na kterém se celý tým pohybuje. Celkově se v zápasech požadované činnosti hráčům dařily, největší problém vidím v udržení postavení hráčů na co největším hřišti, zejména krajní hráči podvědomě často své postavení neudrželi a „táhlo je to na malé hřiště“. Ale to je pozůstatkem hry na menším hřišti v kategorii přípravek, hráči jsou stále v podstatě v přechodném období na větší hřiště. Když tým prohrává, snaží se někdy podvědomě nejvíce využívat své nejlepší hráče s vědomím, že oni dokážou průběh zápasu změnit. Proto je potřeba ještě více zapracovat na kolektivním pojetí hry zejména při držení míče. Specifikem této věkové kategorie je různý biologický věk a rozdílná úroveň růstu těla každého hráče. Proto jsou výkony někdy nevyrovnané a výkonnost hráčů kolísá. Tento fakt samozřejmě souvisí i s účastí hráčů na tréninkovém procesu, který je důležitější než samotné utkání. Při velkém počtu hráčů je v týmu velká konkurence a někteří hráči se v průběhu podzimu výrazně zlepšili ve snaze vyrovnat se těm nejlepším. Měla by fungovat konfrontace těch nejlepších s nejlepšími z ročníku 2009 v tréninku. Pozoruhodná byla konkurenceschopnost s nejlepšími týmy. Zápasy se Spartou Brno, Zbrojovkou Brno, Fastavem Zlín a Sigmou Olomouc byly zcela vyrovnané, vysokou prohrou skončilo pouze utkání se Slováckem. Celkově jsem se sezonou a výkony týmu spokojen.

Kategorie starší žáci "B"

KP starší žáci - 9. místo

Výsledky ZDE

Tabulka ZDE

Hodnocení - trenér Ondřej Mrázek:

Díky velkému počtu zraněných a nemocných hráčů jsme po celou dobu podzimní části lepili počty tak, abychom byli schopni tato utkání odehrát. Výsledky v této soutěži nejsou tak důležité a hlavní zaměření je na principy, které požadujeme. Hráči nejsou pod velkým časoprostorovým tlakem a mají tím pádem daleko více času na provedení naučených principů.

V průběhu podzimu se vystřídalo velké množství hráčů, kteří neměli tak velkou výsledkovou úspěšnost. Po podzimní části skončili na 9. místě, kdy z 11 utkání získali 12 bodů za 4 vítězství, 0 remíz a 7 porážek, s celkovým skóre 22:43

Závěry z podzimní části jsou následující. Pro kategorii U14 se často jedná o daleko složitější utkání v této soutěži nežli v soutěži MSŽD U14. Z tohoto důvodu zvažujeme vytvoření soupisky pro jarní část tak, aby hráči měli co nejkvalitnější soupeře pro svůj herní vývoj.


Kategorie mladší žáci "B"

KP mladší žáci - 3. místo

Výsledky ZDE

Tabulka ZDE

Hodnocení - trenér Ondřej Mrázek:

V této kategorii máme velké problémy s časovým vytížením jednotlivých hráčů. Velké množství hráčů v kategoriích U12 i U13 vždy znamená potřebu o víkendu vytížit okolo 50 hráčů. V soutěžích KP, kde se hraje 2x30 minut je reálné vytížit maximálně 12 hráčů a ani to není dostatečné. I proto byla rotace hráčů značná, stejně jako tomu bylo u starší kategorie. V těchto kategoriích dáváme hráčům velký prostor na různých postech, aby získávali ponětí i o jiných rolích, které můžou v budoucnu využít.

Celková bilance za podzimní část sezóny byla 3. místo a po 11 zápasech 6 vítězství, 2 remízy a 3 porážky, se skóre 52:39.

V porovnání se staršími žáky zvládli kluci soutěž na jedničku. Hlavně hráči z kategorie U13, kteří jsou biologicky vyspělejšími a dělají mladším spoluhráčům dobrý servis. Ten pak vede ke kvalitní hře celého týmu, vítězství a velkému počtu vstřelených branek, což všichni trenéři kvitují.

Facebook

st 26.1.

Město Kroměříž připravuje přejmenování svého fotbalového stadionu v...

út 25.1.

Zítřejší utkání v Hodoníně je zrušeno 🔴⚪️

út 25.1.

Dvě přípravná utkání odehrají muži v tomto týdnu 🔴⚪️

ne 23.1.

Víkendové výsledky mládeže 🔴⚪️

so 22.1.

Kategorie U12 na zimním soustředění v Roštíně 🔴⚪️

so 22.1.

Muži podlehli prvoligovému Fastavu Zlín 🔴⚪️⚽️ Poznar, Tkáč

pá 21.1.

Víkendový program mládeže 🔴⚪️Bohužel z mnoha plánovaných utkání...

čt 20.1.

Muži hrají v sobotu ve Zlíně proti ligovému Fastavu 🔴⚪️Utkání se hraje v...

čt 20.1.

Klubová prodejna bude otevřena od 8.2.2022 🔴⚪️Otevírací doba prodejny pro rok...

čt 20.1.

🔴⚪️

po 17.1.

SK Hanácká Slavia Kroměříž přijme od 1. 2. 2022 brigádnici do prodejny se sportovním...

po 17.1.

Kategorie U11 odehrála v neděli velmi zajímavý triangl ve Zlíně s týmy FC Fastav Zlín a...

Přejít na Facebookový profil ›

Youtube

út 1.6.

Den dětí (2021)

čt 13.5.

10 let od poháru (5. díl)

st 12.5.

10 let od poháru (4. díl)

út 11.5.

10 let od poháru (3. díl)

po 10.5.

10 let od poháru (2. díl)

ne 9.5.

10 let od poháru (1. díl)

čt 11.3.

Fanshop

čt 11.3.

První zimní posila do kádru mužů.

st 23.12.

SK HS Kroměříž promo

po 22.6.

Dětský den

po 1.6.

Triangl U11, r. 2010

út 12.5.

Muži se vrátili na hřiště...

Přejít na Youtube kanál ›

Rozhovory

čt 29.7.

ROZHOVOR: Bronislav Červenka

Hlavní trenér v rozhovoru o přípravném období, kádru i prvním domácím utkání.

čt 29.7.

ROZHOVOR: Tomáš Matoušek

Kapitán v rozhovoru před novou sezónou.

st 28.7.

ROZHOVOR: Michal Cupák

Záložník hanáků hodnotí přípravné období.

čt 8.7.

Trenér Červenka o přípravě

Broňa Červenka hodnotí dosavadní průběh letní přípravy mužů

Všechny rozhovory ›