24. prosinec 2022

PF 2023

Uplynulý rok byl náročný, avšak motivační do další práce

Blíží se konec kalendářního roku 2022 a tak jako každá osoba, firma, či sdružení i my zažili velmi náročný pracovní rok. Jsme si vědomi, že ne všechno se povedlo a v mnoha případech jsme zažili zklamání, nicméně právě nyní cítíme, že je dobré se ohlédnout za vším pozitivním, co náš klub díky svým obětavým členům dokázal. Zároveň to bereme jako obrovskou motivaci, zodpovědnost a závazek do roku nadcházejícího.

Náš klub vždy byl, je a bude sportovním klubem, který se soustředí na výchovu mladých sportovců. Proto bychom mohli nyní kalkulovat s jednotlivými sportovními výsledky všech kategorií v našem klubu. To ale necháme na trenérech a jejich hodnocení. Pro mnoho fanoušků a členů klubu bylo určitě zklamáním nepostup mužů do druhé ligy, nebo například sestup dorosteneckých kategorií. Je dobré vidět, že nás malý neúspěch nesrazil na kolena a dále se pokoušíme plnit dlouhodobé cíle. Již v podzimní části soutěží se snažíme své cíle naplnit. Přezimování na prvním místě tabulky mužů, mužů B i kategorie U19, je toho jednoznačným důkazem. I tak je před všemi mnoho poctivé práce bez jasně daného výsledku. Ale to je přece na sportu krásné.

Nesmíme však zapomenout na sportovní úspěch našeho B-týmu, který dokázal v sezóně 2021/2022 získat okresní DOUBLE, tedy vyhrát soutěž Okresního přeboru a zároveň Pohár OFS.


Nutno podotknout, že tradiční tréninkový proces se nyní týká čtrnácti mládežnických a dvou mužských kategorií, a to všechno v jednom fotbalovém areálu. Zajímavé je taky dvacet soutěží, které jednotlivé týmy hrají, i díky našim mládežnickým B a C týmům. Celkově tak odehrají týmy pod naším jménem za rok přes tři sta utkání. Z toho polovinu utkání pořádáme v našem fotbalovém areálu, ve kterém se tedy spolu s hráči vystřídá přes třicet tisíc návštěvníků za rok. V tomto výčtu zmiňujeme pouze soutěžní utkání. Nepočítáme zde přípravné zápasy a turnaje mládeže, při kterých počty utkání a s nimi spojení návštěvníci našeho areálu logicky rostou, možná i dvojnásobně.


Jako největší spolek ve městě Kroměříž rádi tvoříme další příležitosti k potkávání našich členů i široké veřejnosti. Rádi bychom nyní zmínili některé z nich.

Již tradičně pořádáme letní kempy formou příměstských táborů. Je k neuvěření, že jsme začínali na jednom turnuse. V letošním roce jsme zaplnili dva týdny přípravkových kategorií, jeden týden žákovských a letos poprvé měli speciální kemp také brankáři. Celkově se na kempech vystřídalo přes sto dětí.

Uplynulá sezóna taky přinesla bližší spolupráci s firmou DC4, díky které jsme spustili projekt DC4 HRÁČ MĚSÍCE. Zde jsme nehledali nejlepší hráče, či střelce. Ocenění získali hráči, či týmy, které předvedli gesto fair-play. A to nejen na hřišti, ale i mimo něj.

Velkým zásahem do historie, ale hlavně budoucnosti klubu bylo představení NOVÉ IDENTITY. Zásadně, avšak s návazností na historii, jsme změnili celou prezentaci klubu. Představili jsme nový erb, logotyp, symbol a písmo. Klub se tedy nově prezentuje sjednoceně i ve formě grafické.

Nultý ročník také zažil v červnu TURNAJ O POHÁR JOŽKY SILNÉHO pro věkovou kategorii U14. Mezinárodní turnaj, který byl již jednou nachystaný, ale covidová pravidla ho nedovolili uskutečnit, se dočkal své premiéry. Pro 24 týmů byl připraven kvalitně obsazený turnaj, který ovládl tým FK Pardubice a stal se tak prvním držitelem putovního poháru.

Když jsme dostali nabídku spolupořádat akci KANONÝŘI V KROMĚŘÍŽI byli jsme nadšení. Propojení tohoto krásného setkání ligových kanonýrů s mládežnickým turnajem byla skvělá volba a pevně věříme, že se všem hostům a divákům na našem stadionu líbilo.

Při této příležitosti se také stadion oficiálně přejmenoval na Stadion Jožky Silného. Pokřtění stadionu bylo tedy dalším důležitým milníkem Hanácké Slavie Kroměříž, který proběhl v roce 2022.

Za minimálně stejně významnou a úspěšnou akci bereme pořádání republikového finálového turnaje PLANEO CUP v kategorii U11. Naši hráči v silné konkurenci obsadili šesté místo. Ocenění nejlepšího hráče turnaje si odnesl Štěpán Židlík, tedy hráč domácí Hanácké Slavie. Nutno podotknout, že tento ročník si i letos zajistil opět postup na finálový turnaj, který se bude konat v roce následujícím.

Díky skvělým výsledkům mužů jsme mohli ve druhém kole domácího poháru přivítat prvoligový tým FC Baník Ostrava. Perličkou byl živý přenos české televize. Kromě necelých 1500 diváků přítomných na stadionu mohlo tedy dramatické utkání sledovat i mnoho fanoušků u televizních obrazovek. Naši hráči dokázali s ligovým týmem držet krok 120 minut a podlehli s Baníkem až na pokutové kopy.

V průběhu celého roku se také v našem areálu konaly mimo tréninkové procesy a tradiční soutěžní utkání, i další aktivity. Jsme velmi rádi za pořádání reprezentačních utkání jako například v tomto roce pro kategorii U18. Díky aktivním trenérům jsme pořádali turnaje pro školičky, mateřské školy, základní a střední školy, náborové akce klubu, den dětí, nejmenší přípravky navštívil tradičně Mikuláš a mnoho dalších klubových akcí. Jsme hrdí na spolupráci s Dětským domovem Kroměříž, kterou se budeme snažit udržet a nadále prohlubovat. Díky spolupráci s OFS Kroměříž jsme hostili i mnoho tréninků a byli součástí školení trenérů v našem regionu. I nadále se snažíme zvelebovat areál, kde například vznikla věž k natáčení utkání, či nová tribuna na hřišti číslo dva.

Po celý rok také výborně funguje fanshop, který primárně slouží pro naše hráče, členy, ale i širokou veřejnost. Do něj jsme v průběhu roku doplnili několik suvenýrů s klubovou tématikou a také novou identitou. I nadále se snažíme rozšiřovat klubové suvenýry, aby si každý zákazník mohl vybrat.

Stejně důležitou a kvalitní službu odvádí zaměstnanci bufetů. Jsme si vědomi, že tato služba je důležitá pro všechny naše fanoušky i hosty, kteří zavítají do našeho útulného areálu.

Na závěr roku jsme nelenili a připravili jsme další novinku pro všechny členy i veřejnost. Poprvé jsme otevřeli brány areálu pod názvem Fotbalový Advent. Za celý den jsme přivítali přes pět set návštěvníků, kteří si společně užili příjemnou, uvolněnou atmosféru, při které nechybělo potřebné množství občerstvení, suvenýrů, hudby, zpěvu koled a rozsvícení vánočního stromku.


Toto je jen krátký výčet činností, na které jsme hrdí a cítíme z nich hnací sílu do další práce v klubu. Jsme si vědomi, že nás čeká opět náročný rok. S pokorou ke všem členům si dáváme opět ty nejvyšší cíle. Rádi bychom navázali na úspěšné akce, a ještě je posunuli o úroveň výš. Stejně tak již nyní víme, že rok 2023 bude pro klub zásadní, jelikož bude slavit 120 let od jeho založení. Už nyní chystáme na konec června důstojné oslavy.

Rádi bychom touto formou poděkovali všem hráčům, trenérům, zaměstnancům, partnerům a fanouškům za přízeň a práci, kterou pro klub odvádí.

Přejeme všem příjemné svátky a pohodový vstup do roku 2023.

Facebook

ne 14.4.

📸 U14 🆚 @1.hfkolomouc 🔴⚪️

ne 14.4.

📸 U15 🆚 @1.hfkolomouc 🔴⚪️

ne 14.4.

𝐊𝐎𝐍𝐄𝐂 / Dnes to bohužel nevyšlo, z Prahy odjíždíme bez...

ne 14.4.

𝐌𝐀𝐓𝐂𝐇𝐃𝐀𝐘 / Za chvíli začínáme. Dnes nás...

so 13.4.

Béčko zvládlo vítězně domácí utkání se Starým Městem...

pá 12.4.

pá 12.4.

O víkendu pokračujeme dalším kolem @fnliga. Tentokrát se Hanáci představí na...

pá 12.4.

Zítra dopoledne pokračuje domácím utkáním jarní část 1. A třídy naše...

pá 12.4.

Víkendový program mládeže 🔴⚪️

po 8.4.

🤝❤️🤍

po 8.4.

Hlavní partner mládeže 🤝❤️🤍

po 8.4.

📸 Muži 🆚 @sk_lisen Foto @marrahouser

Přejít na Facebookový profil ›

Youtube

st 11.10.

SK Hanácká Slavia Kroměříž - SK Slavia Praha

st 7.6.

MEZINÁRODNÍ TURNAJ O POHÁR JOŽKY SILNÉHO 2023

ne 7.5.

HANÁCI DO TOHO!

pá 20.5.

Nová identita

po 11.4.

MEZINÁRODNÍ TURNAJ O POHÁR JOŽKY SILNÉHO - los

út 1.6.

Den dětí (2021)

čt 13.5.

10 let od poháru (5. díl)

st 12.5.

10 let od poháru (4. díl)

st 12.5.

10 let od poháru (3. díl)

po 10.5.

10 let od poháru (2. díl)

ne 9.5.

10 let od poháru (1. díl)

čt 11.3.

Fanshop

Přejít na Youtube kanál ›

Rozhovory

po 13.11.

Rozhovor Deníku.cz s Markem Jaroněm

Střelec vítězné branky Hanáků z posledního zápasu odpovídal na dotazy redaktora Libora Kopla

út 7.11.

Rozhovor Deníku.cz s Petrem Zavadilem

Jeden z nejlepších hráčů Hanáků odpovídal na dotazy redaktora Libora Kopla

st 1.11.

Rozhovor Deníku.cz s Martinem Ondou

Trenér Martin Onda podal první komentáře k převzetí druholigové Hanácké Slavie a odchodu z divizního FC Strání

po 30.10.

Rozhovor Deníku.cz s Karlem Heinzem

Sportovní ředitel Karel Heinz odpověděl na první dotazy regionálního serveru denik.cz ohledně angažování nového trenéra Martina Ondy

Všechny rozhovory ›