Muži s Hlubinou inkasovali sedm branek, poprvé v sezoně padli

Tvrdou facku obdrželi před jarním šlágrem proti druhému Třinci fotbalisté Kroměříže. Lídr třetí ligy poprvé v letošní sezoně našel přemožitele, po třiceti zápasech vyšel bodově naprázdno. Úchvatná série neporazitelnosti Hanáků skončila v sobotu v Ostravě, kde Podolákův tým podlehl domácí Hlubině 3:7 a tabulku vede už jenom o pět bodů před Slezany.
TJ Unie Hlubina
sobota 24.5.2025
7:3
(3:2)

Diváci: 173
SK Hanácká Slavia Kroměříž
Fabisz – Pejša, Jurčák, Celta, Nevřela, Skopal, Látal (70. Ligač), Jaroň (87. Macíček), Badošek (79. Dybal), Sotorník (70. Vrbka), Fulnek. Trenér: Zdeněk Skotnica
Dostál – Sirotek (55. Chwaszcz), Zavadil, Gabriš (68. Zajíc), Jeleček - Slaměna (68. Dočkal), Kříž, Cupák (55. Matoušek), Holík, Moučka – Holek. Trenér: Jan Podolák
Branky: 39., 80. a 82. Skopal, 8. a 61. Jaroň, 42. Sotorník,, 90+1. Macíček – 13. Slaměna, 26. Holík, 73. Kříž z penalty. Rozhodčí: Dorotík – Kolář, Machorek (Ludvík). Žluté karty: Látal, Jurčák, Nevřela – Slaměna.

Komentář


Po středeční jednoznačné výhře nad Rosicemi udělal jen dvě změny. Na kraj obrany se vrátil uzdravený Sirotek, na hrotu útoku dostal šanci Holek. Hosté byli až na Koryčana kompletní, náročný anglický týden jim ale sebral spoustu sil, doběhl je.

Hlubina poprvé zaskočila favorita v 8. minutě, kdy se proti bývalému klubu trefil Jaroň, gól ale sympaticky neslavil. Hanáci se však zvedli a nepříznivý výsledek brzy otočili. Vyrovnání obstaral Slaměna, který míč ve skluzu uklidil do sítě po přihrávce Cupáka. Obrat završil technickou ranou Holík. Jenže hosté nezvládli závěr prvního poločasu a do přestávky dvakrát inkasovali. Nejprve se po centru z pravé strany hlavičkou zblízka pod břevno prosadil úplně volný Skopal, pak se po zemi trefil Sotorník a Hlubina zase vedla.

Kroměříž se po změně stran hnala za vyrovnáním. Hosté prostřídali sestavu, změnili rozestavení, otevřeli hru a tlačili se dopředu. Na 4:2 upravil po úniku a střele na přední tyč Jaroň. Pak sice Kříž z penalty snížil, ale závěr zápasu patřil celku z Ostravy. V 80. minutě po dlouhém výkopu gólmana Fabisze hostům neodvrátili výpad Hlubiny, k míči se dostal Skopal, který ranou po zemi z vápna překonal Dostála. Stejný hráč pak zkompletoval hattrick. V nastaveném čase pak favorita dorazil Macíček, který uklidil míč do sítě po rohovém kopu.

Fotbalisté Kroměříže se musejí po debaklu rychle oklepat. V sobotu totiž hostí doma druhý Třinec a pokud zvítězí, budou slavit návrat do druhé ligy.


kroměřížský.deník

Ohlasy trenérů

Jan Podolák, SK HS Kroměříž:"Porážka je krutá, ale dokážeme ji vstřebat. Prohráli jsme po třiceti zápasech, jednou to asi muselo přijít. Nepovedený zápas i výsledek házíme za hlavu a začneme se chystat na Třinec. Nejvíce mě mrzí, že jsme ustoupili od naší hry, od věcí, které trénujeme a jsou nám vlastní. Kluci nebyli tak čerství. Odehráli třetí zápas v šesti dnech, což se na výkonu asi projevilo, ale soupeř na tom byl stejně, takže vymlouvat se nemůžeme. První půlka od nás ještě snesla přísnější měřítko, splňovala určité parametry. Se soupeřem jsme drželi krok, herně na tom byli lépe. Otočili jsme výsledek z 0:1 na 2:1 a vypadalo to dobře. Bohužel jsme soupeře lacinými chybami pustili na koně. Na posledních třiceti metrech jsme pak byli nepřesní, zbrklí a naivní. Ztráceli jsme balony a domácí nás trestali z brejků."

Facebook

ne 8.6.

B-tým dnešní utkání zvládl na výbornou ✅.

ne 8.6.

📸 Muži 🆚 @fkhodonin ❤️🤍

ne 8.6.

📸 Muži 🆚 @fkhodonin ❤️🤍

so 7.6.

V neděli od 17:00 odehraje béčko poslední venkovní utkání proti @skborsice...

so 7.6.

𝐊𝐎𝐍𝐄𝐂 / Dnes si z Hodonína vezeme bod za remízu ❤️🤍.

pá 6.6.

🎙️ PŘED ZÁPASEM | Asistent trenéra Václav Stráník před sobotním...

čt 5.6.

Poslední venkovní utkání sezóny @msflcz Hanáci odehrají již tuto sobotu od 17:00 na...

st 4.6.

🔥 Hned dva trenéři našeho klubu byli přijati, na základně úspěšně...

út 3.6.

POZVÁNKA | Finále Poháru OFS Kroměříž💰 VSTUP ZDARMA 🗓️ středa...

po 2.6.

DĚKUJEME, TRENÉRE! 🔴⚪Jan Podolák končí po sezóně na lavičce...

po 2.6.

✨ 𝐖𝐄 𝐀𝐑𝐄 𝐓𝐇𝐄...

ne 1.6.

SK Hanácká Slavia Kroměříž aktualizoval(a) úvodní fotku.

Přejít na Facebookový profil ›

Youtube

st 29.1.

SK HS Kroměříž promo_2025

st 11.10.

SK Hanácká Slavia Kroměříž - SK Slavia Praha

st 7.6.

MEZINÁRODNÍ TURNAJ O POHÁR JOŽKY SILNÉHO 2023

ne 7.5.

HANÁCI DO TOHO!

pá 20.5.

Nová identita

po 11.4.

MEZINÁRODNÍ TURNAJ O POHÁR JOŽKY SILNÉHO - los

út 1.6.

Den dětí (2021)

čt 13.5.

10 let od poháru (5. díl)

st 12.5.

10 let od poháru (4. díl)

st 12.5.

10 let od poháru (3. díl)

po 10.5.

10 let od poháru (2. díl)

ne 9.5.

10 let od poháru (1. díl)

Přejít na Youtube kanál ›

Rozhovory

čt 6.2.

Příprava? Probíhá podle nastaveného plánu

Hlavní trenér Podolák o průběhu přípravného období

po 13.11.

Rozhovor Deníku.cz s Markem Jaroněm

Střelec vítězné branky Hanáků z posledního zápasu odpovídal na dotazy redaktora Libora Kopla

út 7.11.

Rozhovor Deníku.cz s Petrem Zavadilem

Jeden z nejlepších hráčů Hanáků odpovídal na dotazy redaktora Libora Kopla

st 1.11.

Rozhovor Deníku.cz s Martinem Ondou

Trenér Martin Onda podal první komentáře k převzetí druholigové Hanácké Slavie a odchodu z divizního FC Strání

Všechny rozhovory ›