15. listopad 2021

Muži po podzimu vedou MSFL

Hodnocení podzimní části MSFL.

Muži "A" - MSFL - podzim 2021/2022

MSFL - 1. místo – 43 bodů (+16), 17 zápasů, 14 výher, 1 remíza, 2 prohry

Doma: 1. místo – 22 bodů (-5), 9 zápasů, 7 výher, 1 remíza, 1 prohra

Venku: 1.místo – 21 bodů (+21), 8 zápasů, 7 výher, 1 prohra

Výsledky ZDE

Tabulka ZDE

Muži vstoupili do sezóny s ambicí hrát opět ve vrchních patrech tabulky MSFL. Kádr je delší dobu spolu, a proto realizační tým neměl důvod v něm dělat zásadní změny. I tak před sezónou náš tým opustili - Martin Sedlák, který se vrátil do FC Zbrojovka Brno a Filip Štěpánek, který odešel do druholigového týmu MFK Vyškov. Naopak kabinu Hanáků doplnili - Tomáš Jeleček, Martin Surynek, Jan Lebánek, Claude Lhotecký, Ondřej Hapal a z klubové akademie mladý Jakub Dočkal.

Vstup do soutěže nám letos, oproti minulým sezónám, vyšel velmi dobře. Hned v první domácím utkání jsme zvítězili nad Znojmem. Ve druhém kole jsme jeli do Rosic, kde jsme otáčeli nepříznivý výsledek 1:0 na konečných 1:2 v náš prospěch. Následně nás čekal domácí pohár MOL CUP, ve kterém jsme narazili na tradičního soupeře FC Strání. Papírové předpoklady jsme naplnili a odvezli si po výhře 2:4 postup do dalšího kola. Po úspěšném pohárovém utkání nás v soutěži čekalo béčko Baníku Ostrava. Toto utkání bylo velmi zajímavé a pro nás důležité, protože jsme od úvodu utkání vedli 1:0 až do 85. minuty, kdy jsme obdrželi vyrovnávající branku. Nicméně se zde ukázala síla našeho týmu a dokázali jsme během posledních minut vstřelit tři branky a připsat si tak důležité domácí vítězství. Ve 4. kole jsme utrpěli první porážku sezóny, a to na půdě rezervy Slovácka, kde se hrál velmi dobrý fotbal, ve kterém jsme bohužel byli smutnější a díky brance z 89. minuty jsme odjížděli bez bodů.

Po první soutěžní porážce nás čekal velice atraktivní soupeř v domácím poháru, a to druholigový tým FC Zbrojovka Brno. Necelých 900 diváků mohlo sledovat krásné utkání, které se nerozhodlo v základní hrací době (stav 1:1), ani po prodloužení (stav 2:2), ale až v následném penaltovém rozstřelu. I ten se nesl v napínavé atmosféře, kdy po prvních čtyřech proměněných sériích, následně hned pět exekutorů svůj pokutový kop neproměnilo, až hostující Kryštůfek musel rozhodnout o postupu favorita a vyřazení našeho týmu z letošního ročníku MOL CUPU.

I přes dvě prohraná utkání v řadě se na našich hráčích neprojevila nervozita, či výpadek formy a hned následující tři kola výsledkově zvládli. Domácí výhra nad Otrokovicemi a dvě venkovní výhry v Uherském Brodě a Dolním Benešově nás právem řadilo do vrchních pater tabulky. Sedmé kolo pro nás znamenalo další, ale již poslední porážku v podzimní části tohoto ročníku. V domácím utkání jsme podlehli béčku Sigmy Olomouc, která se později zařadila společně s námi do čela tabulky MSFL. Po tomto utkání se hráči opět zvedli a hned v dalším kole přivezli všechny tři body z Frýdku-Místku, které následně potvrdili domácí výhrou s Hlučínem. Malé výsledkové zaškobrtnutí přišlo ještě v 10. kole, kdy jsme doma pouze remizovali s Velkým Meziříčím. Nicméně od venkovní výhry v Uničově jsme postupně porazili Blansko, Zlín "B", Vrchovinu, Vratimov a v poslední kolem taky FC Vysočinu Jihlava "B". Se ziskem 43 bodů tedy přezimujeme na prvním místě tabulky MSFL a s náskokem tří bodů na druhou Sigmu Olomouc a osmi bodů na třetí Baník Ostrava se budeme chystat během zimní přípravy na jarní část sezóny 2021/2022.

Zahájení zimní přípravy je naplánované na pondělí 10.1.2022.

Předběžný rozpis přípravných utkání najdete v odkazu ZDE (v plánu mohou nastat ještě změny).

Hodnocení - trenér Bronislav Červenka:

Samotný vstup do sezóny a následně i celá podzimní část byla z pohledu herního i výsledkového velmi povedená a po půlce sezóny můžeme být spokojeni.

Kluci vytvořili výbornou partu a ukázali, že se tým dokázal ve složitých momentech semknout, a hlavně předvádět týmové pojetí hry ve většině utkání.

Tým se snažil prezentovat kombinačním pojetím hry, kompaktní obranou a rychlým přechodem do protiútoku. Obranná fáze celého týmu byla po většinu podzimu velmi dobrá, fungovala dobře kompaktnost řad, a důležitým faktorem byla zodpovědná práce obranné čtveřice, samozřejmě s podporou záložní řady. Spolehlivé a velmi kvalitní výkony po celou podzimní část předváděl brankář Jakub Dostál, který dával týmu klid a jistotu.

V ofenzivě jsme se snažili hrát po zemi, kombinačně s důrazem na rozehru od brankáře, což se nám v celku dařilo. Dokázali jsme také v určitých momentech měnit tempo hry a efektivně využívat rychlý přechod do útoku s tlakem do zakončení.

Důležitým a klíčovým se během podzimu ukázal kvalitní široký kádr. Jakýkoliv hráč mohl naskočit do základní sestavy a výkonnost týmu tím nijak netrpěla. Dále bylo velmi důležité, že se nám vyhýbali vážné zranění a hráči byli až na pár drobných zranění všichni zdravotně v pořádku.

V jarní části sezóny chceme navázat na úspěšný podzim, udržet tým pohromadě, eliminovat zranění, prezentovat se opět týmovým výkonem, a hlavně zabojovat o vítězství v MSFL.


Střelci branek:

- 11 branek - Adam Houser

- 8 branek - Claude Lhotecký

- 7 branek - Michal Cupák

- 5 branek - Petr Sklenář

- 4 branky - Tomáš Matoušek, Matěj Votava

- 2 branky - Martin Surynek, Ondřej Hapal

- 1 branky - Erik Mlčoch, Milan Machálek, Petr Zavadil


Nejvíce odehraných minut:

- Orest Tiahlo - 1687 minut

- Adam Houser - 1579 minut

- Michal Cupák - 1572 minut

- Jakub Dostál - 1530 minut

- Tomáš Matoušek - 1444 minut

- Tomáš Jeleček - 1473 minut

Facebook

st 26.1.

Město Kroměříž připravuje přejmenování svého fotbalového stadionu v...

út 25.1.

Zítřejší utkání v Hodoníně je zrušeno 🔴⚪️

út 25.1.

Dvě přípravná utkání odehrají muži v tomto týdnu 🔴⚪️

ne 23.1.

Víkendové výsledky mládeže 🔴⚪️

so 22.1.

Kategorie U12 na zimním soustředění v Roštíně 🔴⚪️

so 22.1.

Muži podlehli prvoligovému Fastavu Zlín 🔴⚪️⚽️ Poznar, Tkáč

pá 21.1.

Víkendový program mládeže 🔴⚪️Bohužel z mnoha plánovaných utkání...

čt 20.1.

Muži hrají v sobotu ve Zlíně proti ligovému Fastavu 🔴⚪️Utkání se hraje v...

čt 20.1.

Klubová prodejna bude otevřena od 8.2.2022 🔴⚪️Otevírací doba prodejny pro rok...

čt 20.1.

🔴⚪️

po 17.1.

SK Hanácká Slavia Kroměříž přijme od 1. 2. 2022 brigádnici do prodejny se sportovním...

po 17.1.

Kategorie U11 odehrála v neděli velmi zajímavý triangl ve Zlíně s týmy FC Fastav Zlín a...

Přejít na Facebookový profil ›

Youtube

út 1.6.

Den dětí (2021)

čt 13.5.

10 let od poháru (5. díl)

st 12.5.

10 let od poháru (4. díl)

út 11.5.

10 let od poháru (3. díl)

po 10.5.

10 let od poháru (2. díl)

ne 9.5.

10 let od poháru (1. díl)

čt 11.3.

Fanshop

čt 11.3.

První zimní posila do kádru mužů.

st 23.12.

SK HS Kroměříž promo

po 22.6.

Dětský den

po 1.6.

Triangl U11, r. 2010

út 12.5.

Muži se vrátili na hřiště...

Přejít na Youtube kanál ›

Rozhovory

čt 29.7.

ROZHOVOR: Bronislav Červenka

Hlavní trenér v rozhovoru o přípravném období, kádru i prvním domácím utkání.

čt 29.7.

ROZHOVOR: Tomáš Matoušek

Kapitán v rozhovoru před novou sezónou.

st 28.7.

ROZHOVOR: Michal Cupák

Záložník hanáků hodnotí přípravné období.

čt 8.7.

Trenér Červenka o přípravě

Broňa Červenka hodnotí dosavadní průběh letní přípravy mužů

Všechny rozhovory ›