23. listopad 2023

Mladší žáci kategorie U13 jdou opět do finále PlaneoCupu

Je to klubová rarita a velký úspěch, když se hráči ročníku narození 2011 ve všech ročnících Planeo (dříve Onrášovka) Cup dostali až do finálového turnaje

Ve čtvrtek 16.11.2023 se ve Vyškově odehrála závěrečná kvalifikace kategorie U13 o postup na finálový turnaj Planeo Cupu v příštím roce. Z osmičlené finálové skupiny postupovali 3 nejlépe umístění po skončení turnaje. Tým Hanácké Slavie Kroměříž U13-ročník narození 2011, byl jednoznačně jedním z favoritů na postup. Jedním z důvodů byla dlouhodobá úspešnost v tomto turnaji, tento ročník nechyběl na žádném z finálových turnajů a dalším důvodem přítomnost je několika výborných individualit, v čele s bratry Židlíkovými, kteří táhnou tým za vítězstvími v tomto turnaji. Sedm zápasů bezprostředně po sobě, každý 20 minut, téměř bez přestávek, dalo nakonec zapravdu předpokladům a mladí hanácisplnili předpoklady a postoupili ze druhého místa.

První utkání proti HFK Olomouc. Naši kluci celý zápas bušili do zavřených vrat olomoucké obrany, která jen stěží odolávala. Přes veškerou naši snahu a nespočet šancí utkání skončilo bezbrankovou remízou 0:0. Soupeři napomáhalo menší hřiště s umělým povrchem, kde se naši hráči těžko před bránou prosazovali.

Druhé utkání proti Starému Městu u Uherského Hradiště bylo podobnou podívanou. Ofenzívní hody našich kluků skončili naším prvním vítězstvím v turnaji a to v poměru 4:0.

Ve třetím utkání našemu týmu čelil houževnatý tým z Uničova. Naši hráči se jen těžko prosazovali, ale zdobila je neúnavnost a neuvěřitelná snaha zápas rozhodnout a získat další tři body do tabulky. Konečné vítězství 2:0 bylo sladkou odměnou.

Čtvrté utkání bylo proti domácímu Vyškovu, silně motivovanému týmu, který také pomýšlel na postup. Nedávná zkušenost z mistrovského utkání proti Vyškovu velela být hodně ofenzivní. Opět se hrálo převážně podle hanáckých not, hubené vedení 1:0 náš tým ale neudržel a v posledních vteřinách inkasoval první branku na turnaji, které znamenala remízu 1:1.

Páté utkání proti tradičnímu rivalovi ze Zlína. Úrovní zřejmě nejlepší utkání z pohledu našeho týmu. Krásné kombinace, šance, nebezpečné brejky Zlína. Po jednom z nich náš tým inkasoval a jednobrankovou prohrou 0:1 utkání také skončilo.

Šesté utkání bylo pro náš tým veledůležité. Proti Sigmě Olomouc nebylo dopředu nic jasné, a naši kluci potřebovali nutně vítězství. Všichni kdo do zápasu zasáhli, ze sebe vydali vše, a odměnou bylo skvělé vítězství 1:0, vydolované z bahnitého, téměř neregulérního hřiště.

Sedmé, závěrečné utkání proti Šumperku potvrdilo dominanci naší nátlakové hry. Kluci si vítězstvím 4:0 zajistili postup do celorepublikového finále ze druhého místa.

Chtěl bych poděkovat a blahopřát celému týmu k postupu! V těžkých chvílích se kluci semkli a šli za vysněným postupem. Velké poděkování patří trenérům, kteří je za ty roky postupů naučili chovat se v těžkých chvílích klidně a rozvážně a tím i vítězit.

Na postupu se podíleli tito hráči :

Matěj Babušník, Radim Buček, Marek Fojt, David Klůj, Matouš Knebl, Šimon Komenda, Jiří Krejčíř, Václav Lutonský, Matěj Nosál, Adam Novák, Dominik Rýpar, Adam Vejtasa, Tomáš Vystrčil, Viliam Železník, Štěpán Židlík, Hynek Židlík. Trenéři Marek Zdráhal, Petr Novák a Josef Židlík.

Velké poděkování patří rodičům hráčů tohoto týmu, neúnavným fanouškům, kteří vždy své hráče neskutečně podporují a fandí ať se daří či nedaří.

Marek Zdráhal, trenér


Facebook

pá 19.4.

Víkendový program mládeže 🔴⚪️

pá 19.4.

Náročný týden se pomalu chýlí ke konci. V neděli nás čeká další...

čt 18.4.

📸 Muži 🆚 @sigma_olomouc ❤️🤍

st 17.4.

𝐊𝐎𝐍𝐄𝐂 / Z Olomouce dnes odjíždíme bez bodů. ❤️🤍

st 17.4.

𝐌𝐀𝐓𝐂𝐇𝐃𝐀𝐘 / Dnes hrají Hanáci.❤️🤍...

út 16.4.

Kategorie U7 a pohybová školička na OFS turnaji v Prusinovicích👏Bylo to dneska super!...

út 16.4.

V neděli 14. května sehrála kategorie U10 druhý zápas soutěže starších...

út 16.4.

Hanáky čeká náročný anglický týden, ve kterém budou bojovat o velmi...

ne 14.4.

📸 U14 🆚 @1.hfkolomouc 🔴⚪️

ne 14.4.

📸 U15 🆚 @1.hfkolomouc 🔴⚪️

ne 14.4.

𝐊𝐎𝐍𝐄𝐂 / Dnes to bohužel nevyšlo, z Prahy odjíždíme bez...

ne 14.4.

𝐌𝐀𝐓𝐂𝐇𝐃𝐀𝐘 / Za chvíli začínáme. Dnes nás...

Přejít na Facebookový profil ›

Youtube

st 11.10.

SK Hanácká Slavia Kroměříž - SK Slavia Praha

st 7.6.

MEZINÁRODNÍ TURNAJ O POHÁR JOŽKY SILNÉHO 2023

ne 7.5.

HANÁCI DO TOHO!

pá 20.5.

Nová identita

po 11.4.

MEZINÁRODNÍ TURNAJ O POHÁR JOŽKY SILNÉHO - los

út 1.6.

Den dětí (2021)

čt 13.5.

10 let od poháru (5. díl)

st 12.5.

10 let od poháru (4. díl)

st 12.5.

10 let od poháru (3. díl)

po 10.5.

10 let od poháru (2. díl)

ne 9.5.

10 let od poháru (1. díl)

čt 11.3.

Fanshop

Přejít na Youtube kanál ›

Rozhovory

po 13.11.

Rozhovor Deníku.cz s Markem Jaroněm

Střelec vítězné branky Hanáků z posledního zápasu odpovídal na dotazy redaktora Libora Kopla

út 7.11.

Rozhovor Deníku.cz s Petrem Zavadilem

Jeden z nejlepších hráčů Hanáků odpovídal na dotazy redaktora Libora Kopla

st 1.11.

Rozhovor Deníku.cz s Martinem Ondou

Trenér Martin Onda podal první komentáře k převzetí druholigové Hanácké Slavie a odchodu z divizního FC Strání

po 30.10.

Rozhovor Deníku.cz s Karlem Heinzem

Sportovní ředitel Karel Heinz odpověděl na první dotazy regionálního serveru denik.cz ohledně angažování nového trenéra Martina Ondy

Všechny rozhovory ›