9. květen 2022

Mladí Hanáci obsadili na Planeo cupu sedmé místo

Republikové finále je za námi

O víkendu proběhlo na našem stadionu republikové finále Planeo cupu 2021/22. Tento tradiční mládežnický turnaj (dříve pod názvem Ondrášovka cup, či Pohár mládeže Fačr) se stal známou událostí pro všechny týmy v republice. Naše mládežnické týmy si prošli kvalifikačními koly a kategorie U11 se dokázala probojovat právě na republikové finále, které se konala na našem stadionu.


Celkem 24 týmů postoupilo na finálový turnaj. Naši mladíci z HS Kroměříž vstoupili do turnaje velmi dobře. Hned v prvním utkání dokázali porazit 3:1 tým SK Petřín Plzeň. V dalším utkání si poradili s velmi kvalitním týmem SK Dynamo České Budějovice těsně 3:2. Ve třetím utkání zvítězili 4:1 proti FK Náchod. Po obědové pauze pak dokázali porazit i zbylé týmy ze své skupiny, a to FK Junior Strakonice 5:2 a TJ Valašské Meziříčí 3:0. Po prvním dni tak jasně ovládli svou skupinu se ziskem 15 bodů, skóre 18:6 a zajistili si postup do nedělní zlaté skupiny, kde je čekala osmička nejlepších týmů turnaje.

Výsledky - skupina C (sobota 7.5.) - 1. místo

HS Kroměříž - SK Pětřín Plzeň 3:1

HS Kroměříž - SK Dynamo České Budějovice 3:2

HS Kroměříž - FK Náchod 4:1

HS Kroměříž - FK Junior Strakovice 5:2

HS Kroměříž - TJ Valašské Meziříčí 3:0


Druhý den se výsledkově Hanákům bohužel nevydařil, tak jako první. Nicméně i tak podávali po celou dobu turnaje kluci ročníku narození 2011 skvělé výkony. Prvním nedělním soupeřem byla FC Zbrojovka Brno, která dokázala doposud neporažené Hanáky zdolat nejtěsnější výhrou 0:1. V dalším utkání podlehli svěřenci trenéra Nováka proti 1. FC Slovácko 1:4. Utkání s týmem SK Slavia Praha bylo trenéry i veřejností hodnoceno jako nejpohlednější vystoupení našeho týmu. Bohužel výsledkově byla úspěšnější pražská Slavia, zvítězila 2:4. Další pražský velkoklub čekal na mladé Hanáky hned vzápětí. I v tomto utkání byli šťastnější po vítězství 1:4 hráči AC Sparta Praha. Předposlední utkání ve zlaté skupině přinesl kroměřížskému týmu nejvyšší porážku z celého turnaje. FC Baník Ostrava rozstřílel naše hráče rozdílem 0:6. Hanáci však ukázali svou bojovnost a v posledním svém představení na republikovém finále si poradili 4:0 s SK Sigmou Olomouc. Po přičtení výsledku ze vzájemného sobotního utkání s Budějovicemi se Hanáci radovali z krásného 7. místa se ziskem šesti bodů a skóre 11:21. Určitě je potřeba uznat kvality soupeřů ve zlaté skupině a vzít v potaz, že naši kluci z Kroměříže skončili na úžasném sedmém místě v konkurenci těch nejlepších týmů z republiky.

Výsledky - zlatá skupina (neděle 8.5.) - 7. místo

HS Kroměříž - FC Zbrojovka Brno 0:1

HS Kroměříž - 1. FC Slovácko 1:4

HS Kroměříž - SK Slavia Praha 2:4

HS Kroměříž - AC Sparta Praha 1:4

HS Kroměříž - FC Baník Ostrava 0:6

HS Kroměříž - SK Sigma Olomouc 4:0

HS Kroměříž - SK Dynamo České Budějovice 3:2 (výsledek ze sobotní skupiny)


Stupně vítězů turnaje:

1. místo = AC Sparta Praha

2. místo = SK Slavia Praha

3. místo = SK Dynamo České Budějovice

Veškeré informace najdete v odkazu - ZDE


Ocenění nejlepšího hráče celého turnaje si odnesl domácí hráč Hanácké Slavie Kroměříž

Štěpán Židlík


Celý turnaj byl organizačně náročný. Mimo nachystání hrací plochy, kde bylo potřeba nalajnovat jednotlivá hřiště, připravit reklamní plochy a natáčecí věž, bylo potřeba připravit kvalitně zázemí pro hráče a realizační týmy jednotlivých týmů. Pevně věříme, že komfort našeho areálu byl pro všechny týmy dostačující pro trávení času na turnaji. Důležitým úkolem bylo připravit ubytování a stravu pro účastníky turnaje. Také jsme si dali za úkol připravit potřebné zázemí pro všechny rodiče a fanoušky týmů z celé republiky. Prostorný areál nám dovolil vytvořit zázemí pro občerstvení a pohodlné trávení času v prostoru našeho hlavního hřiště. Pevně věříme, že se všem hráčům, trenérům, rodičům a fanouškům v našem areálu líbilo a rádi se k nám budou vracet.


V neposlední řadě by klub SK Hanácká Slavia Kroměříž poděkoval hráčům a realizačnímu týmu za reprezentaci klubu na tomto významném turnaji. Dále děkujeme rodičům a fanouškům za skvělou podporu po celou dobu dvoudenního turnaje. V neposlední řadě děkujeme všem dobrovolníkům a pořadatelům za skvěle vytvořené prostředí a organizaci turnaje. Moc si vážíme každého, kdo přiložil ruku k dílu a stal se tak důležitou součástí organizace tak náročné akce jakou bylo republikové finále Planeo cupu kategorie U11.


Mimo soutěžní utkání všech našich kategorií Vás rádi přivítáme na další zajímavé akci pořádané naším klubem. V termínu 17. - 19. 6. 2022 pořádáme v našem areálu MEZINÁRODNÍ TURNAJ O POHÁR JOŽKY SILNÉHO pro kategorii U14. Informace a zajímavé obsazení tohoto turnaje najdete v odkazu zde.

Součástí mezinárodního turnaje je sobotní (18. 6.) akce, kterou spolupořádáme s Městem Kroměříž a Klubem ligových kanonýrů, nazvanou KANONÝŘI V KROMĚŘÍŽI. Informace o této akci naleznete v odkazu zde.

Facebook

čt 26.5.

Béčko zvládlo vítězně utkání v Kvasicích 🔴⚪️⚽️...

st 25.5.

Přihlášky na kempy jsou možné podat do 5.6.2022 🔴⚪️Následně budou kempy...

ne 22.5.

Víkendové výsledky mládeže 🔴⚪️

ne 22.5.

Muži vyhráli v Blansku 🔴⚪️⚽️ Todorić - Zavadil, Cupák, Plecitý, Votava...

pá 20.5.

🔴⚪️ NOVÁ KLUBOVÁ IDENTITA 🔴⚪️

pá 20.5.

Víkendový program mládeže 🔴⚪️

pá 20.5.

Muži hrají v neděli v Blansku 🔴⚪️Béčko má přeloženo na čtvrtek...

pá 20.5.

Již dnes v 18:00 představíme na youtube kanále naši novou klubovou identitu 🔴⚪️...

čt 19.5.

💪🔴⚪️

čt 19.5.

🔴⚪️

st 18.5.

😔 Mimořádně smutná zpráva. Ve věku 31 let zemřel náš bývalý...

po 16.5.

Víkendové výsledky mládeže 🔴⚪️

Přejít na Facebookový profil ›

Youtube

pá 20.5.

Nová identita

po 11.4.

MEZINÁRODNÍ TURNAJ O POHÁR JOŽKY SILNÉHO - los

út 1.6.

Den dětí (2021)

čt 13.5.

10 let od poháru (5. díl)

st 12.5.

10 let od poháru (4. díl)

st 12.5.

10 let od poháru (3. díl)

po 10.5.

10 let od poháru (2. díl)

ne 9.5.

10 let od poháru (1. díl)

čt 11.3.

Fanshop

čt 11.3.

První zimní posila do kádru mužů.

čt 24.12.

SK HS Kroměříž promo

po 22.6.

Dětský den

Přejít na Youtube kanál ›

Rozhovory

st 16.3.

ROZHOVOR: Michal Cupák

Krátký rozhovor se středopolařem našeho týmu.

čt 29.7.

ROZHOVOR: Bronislav Červenka

Hlavní trenér v rozhovoru o přípravném období, kádru i prvním domácím utkání.

čt 29.7.

ROZHOVOR: Tomáš Matoušek

Kapitán v rozhovoru před novou sezónou.

st 28.7.

ROZHOVOR: Michal Cupák

Záložník hanáků hodnotí přípravné období.

Všechny rozhovory ›