17. leden 2023

Dorostenci na turnaji v Polsku

Starší dorost zahájil přípravu v Górniku Zabrze

Velmi zajímavá možnost mezinárodní konfrontace se naskytla kategorii U19, když obdrželi pozvánku na turnaj v polském Zabrze. Pořadatelé MOSiR Zabrze a domácí Górnik Zabrze přilákali Hanáky na umělou trávu v místní hale, která svými rozměry splňovala potřeby velké kopané. Mimo plochu na fotbal, která se dala jednoduše rozdělit na více menších hřišť, byla celá hala koncipovaná jako více účelová. Viděli jsme tělocvičnu pro basketbal, volejbal, sálek pro cvičení, či judo. Zároveň zde bylo mnoho šaten, restaurace, či společenské prostory. Pro sportovně naladěného člověka byl balzám na duši kolik mládeže může být v jeden moment sportovně zapojeno a jednom krytém místě.


Polsko_U19 Polsko_U19


Na mladé Hanáky čekala těžká skupina, ve které se střetli se špičkou polské a ukrajinské ligy. Čtyři týmy se ve skupině B potkali systémem každý s každým, aby se následně v jednom utkání utkali s týmem druhé skupiny o celkové umístění v turnaji. Na kvalitní umělé trávě trvalo jedno utkání čtyřicet minut, ve kterých bylo k vidění mnoho skvělých individuálních, či týmových výkonů.

V prvním utkání podlehli 0:2 polskému týmu Zagłębie Sosnowiec, kdy po úvodním tlaku nedokázali Hanáci využít své dvě šance ke vstřelení branky. Naopak Sosnowiec dokázal zužitkovat hned první střelu na branku a dostat se do vedení, které v poslední minutě pojistilo druhou brankou.

V dalším utkání čekala na mladíky z Kroměříže konfrontace s ukrajinským týmem FK Ruch Lvov. Po vyrovnaných deseti minutách se Lvov ujal více hry a dostal se do dvou brankového vedení. Hanáci si však svým pohybem a aktivní hrou vytvořili pokutový kop, díky kterému se vrátili zpět do hry. Následně měli velmi dobrou pasáž v utkání, z které bylo k vyrovnání kousek. Lvov však svou kvalitu v zakončení potvrdil a dokázal utkání zvládnout vítězně.

V neděli pak odehráli Hanáci poslední skupinové utkání s domácím Górnikem Zabrze, který zatím vedl skupinu a svými dominantními výkony si řekl o roli favorita turnaje. Hanáci vstoupili do utkání skvěle. Nabuzení dobrými výkony prvního dne se aktivně pustili do napadání domácích a vytvářeli si mírný tlak, který vyústil ve vedoucí branku. Od poloviny utkání však Górnik začal prokazovat svou kvalitu a postupně se třikrát prosadil.

K utkání o celkové umístění nám z druhé skupiny přiskočil tým GKS Katowice. V zápase šla znát únava z turnaje na obou stranách. Hráči Katowic měli přeci jen více hru pod kontrolou. V jedné ze dvou příležitostí Hanáky zachránila konstrukce branky. Když ani dorostenci Kroměříže své náznaky nedokázali dotáhnout, se oba týmy rozešli nerozhodně a o vítězi rozhodovaly pokutové kopy. V nich byli šťastnější v poměru 4:3 Katowice.ZDE ODKAZ NA KOMPLETNÍ VÝSLEDKY TURNAJE


Hanáci obsadili na turnaji celkové osmé místo. Jako důležitější však vnímáme cennou zkušenost s kvalitními týmy. K posunu našich hráčů jednoznačně konfrontace s top hráči je motivací k další práci a zlepšování se. Zároveň si ceníme kontaktů, které jsme na turnaji získali a můžeme tak navázal na další spolupráci.

Rádi bychom poděkovali za pozvání a příjemně vytvořené prostředí týmu Górnik Zabrze a pevně věříme, že navážeme další spolupráci.

Facebook

pá 27.1.

Žáci | zimní přípravné utkání 🔴⚪️

pá 27.1.

Dorost | zimní přípravné utkání 🔴⚪️

pá 27.1.

Muži se poprvé v zimní přípravě představí na domácí umělé...

ne 22.1.

Kategorie U9 odehrála fotbalový triangl v Zašové. Soupeři FK Frýdek-Místek, MŠK...

ne 22.1.

Kategorie U8 na turnaji v Němčicích nad Hanou (pořádal 1.SK Prostějov) obsadila 7.místo....

ne 22.1.

Mládež | přípravné utkání | zima 🔴⚪️

so 21.1.

Kategorie U10 obsadila na turnaji v Němčicích nad Hanou 3. místo👏🥉🏆

so 21.1.

Kategorie U7 a školička na turnaji ve Vyškově 👏

so 21.1.

Muži zvládli vítězně i druhé víkendové přípravné utkání...

so 21.1.

Kategorie U8 na turnaji LASO CUP v Uherském Hradišti obsadila 4.místo👏

pá 20.1.

Muži zvítězili v Hodoníně 🔴⚪️⚽️ Tiahlo, Vytiska, Chwaszcz, Dočkal

pá 20.1.

Žáci | zimní přípravné utkání 🔴⚪️

Přejít na Facebookový profil ›

Youtube

pá 20.5.

Nová identita

po 11.4.

MEZINÁRODNÍ TURNAJ O POHÁR JOŽKY SILNÉHO - los

út 1.6.

Den dětí (2021)

čt 13.5.

10 let od poháru (5. díl)

st 12.5.

10 let od poháru (4. díl)

st 12.5.

10 let od poháru (3. díl)

po 10.5.

10 let od poháru (2. díl)

ne 9.5.

10 let od poháru (1. díl)

čt 11.3.

Fanshop

čt 11.3.

První zimní posila do kádru mužů.

čt 24.12.

SK HS Kroměříž promo

po 22.6.

Dětský den

Přejít na Youtube kanál ›

Rozhovory

st 16.3.

ROZHOVOR: Michal Cupák

Krátký rozhovor se středopolařem našeho týmu.

čt 29.7.

ROZHOVOR: Bronislav Červenka

Hlavní trenér v rozhovoru o přípravném období, kádru i prvním domácím utkání.

čt 29.7.

ROZHOVOR: Tomáš Matoušek

Kapitán v rozhovoru před novou sezónou.

st 28.7.

ROZHOVOR: Michal Cupák

Záložník hanáků hodnotí přípravné období.

Všechny rozhovory ›