9. září 2023

Další změny v kádru Hanáků

Během září dochází k dalšímu pohybu v hráčském kádru mužů - aktualizováno 15.9.2023

Realizační tým a vedení klubu s blížícím se závěrem podzimního přestupového období řeší několik změn v kádru druholigového celku mužů.

Do týmu přichází na přestup z ligového Zlína Lukáš Hrdlička (22 let), který má na svém kontě i 15 prvoligových startů. Minulou sezónu strávil na hostování v tehdy ještě druholigovém Třinci. Lukášovi přejeme, aby se mu v Hanácké Slavii a v Kroměříži líbilo a dařilo.

Komentář trenéra Bronislava Červenky: Jsme rádi, že je u nás. Lukáše jsme koupili s tím, že s ním chceme pracovat, aby nám pomohl stabilizovat se ve druhé lize. Nebereme jej na půl roku, jde o dlouhodobou spolupráci. Víme, jaké má kvality, které prokázal ve zlínské juniorce nebo při hostování v druholigovém Třinci. Je to mladý a talentovaný kluk, ochotný pracovat a zlepšovat se. Věřím, že to bude dobře fungovat, postupem času se prosadí v týmu a stane se stabilním členem základní sestavy.


Odchody:

Matěj Votava - hostování v ČSK Uherský Brod (MSFL)

Matěj se významnou měrou podílel na kvalitním účinkování Hanáků v posledních sezónách MSFL a byl součástí týmu, který svou cestu dovršil letošním postupem do druhé ligy. V poslední době však prodělal nepříjemné zranění kolene a také vinou rekonvalescence, opakovaných potíží a tréninkového manka se nedokázal tolik prosadit ve F:NL. Většinu mistrovských zápasů odehrál za béčko v 1.A.třídě a byla by škoda, aby tento kvalitní a gólový útočník hrál jen na této úrovni. Matějovi přejeme pevné zdraví a mnoho sportovních úspěchů v Uherském Brodě a také díky statutu hostování se naše cesty úplně nerozchází.

Tomáš Machálek - přestup do TJ Tatran Bohunice (MSFL).

Tomáš v minulé sezóně přinesl do tehdy třetiligového týmu Hanáků zkušenost a kvalitu zejména do záložní řady či útočné fáze. Uplatnil své zkušenosti nasbírané zejména ve druhé lize v týmech Opavy, Líšně či Blanska. Byl u několika důležitých gólů a zápasových momentů, které nakonec pomohli Hanákům přetlačit Hlučín v boji o postup do druhé ligy. Tomáš i z důvodu pracovního či rodinného života nestihl část letní přípravy a v druholigových bojích nedostával tolik prostoru. Po dohodě odchází posílit nováčka MSFL z brněnské části Bohunice. Tomášovi děkujeme za působení v Hanácké Slavii a přejeme ještě mnoho sportovních a také osobních úspěchů.

Milan Machálek - přestup do FK Nové Sady Olomouc (divize)

Hanáckou Slavii opouští také Milan Machálek, který se podílel na vzestupu Hanáků v minulých sezónách MSFL. Tento pracovitý univerzál měl již během působení v MSFL jisté potíže zkombinovat náročné povolání s fotbalem na vyšší úrovni. Nyní odchází do FK z olomoucké městské části Nové Sady, v jehož kádru působí několik jeho bývalých spoluhráčů a kamarádů. Milanovi děkujeme za působení v Hanácké Slavii a přejeme ještě mnoho sportovních a také osobních úspěchů.

Erik Mlčoch - hostování v FK Hodonín (MSFL)

Tento stále ještě mladý a nadějný odchovanec Hanácké Slavie se i přes slibné, ale většinou kratší herní pasáže z minulých dvou sezón MSFL nedokázal trvaleji prosadit do základu nebo aktuálně do sestavy či nominací druholigových zápasů a většinu mistrovských zápasů odehrál za béčko v krajské soutěži, dvakrát pak byl u postupu Hanáků v MOL Cupu. Také si osobně delší dobu pohrával s myšlenkou zkusit hostování v jiném z klubů na úrovni divize či třetí ligy. Po zájmu ambiciózního klubu MSFL z Hodonína se nakonec všechny strany dohodly na hostování. Erikovi přejeme, ať se v kvalitním kádru Hodonína prosadí, nabere herní praxi a další cenné zkušenosti v náročné soutěži, kterou bezesporu třetí liga je. Také přejeme pevné zdraví a mnoho osobních úspěchů, nicméně věříme, že se neloučíme nadlouho.

K odchodům se kouč Hanáků také krátce vyjádřil: Pro nás je důležité, aby kluci nevysedávali na tribuně. Naopak, chceme, aby všichni měli nějaké vytížení, aby hráli. Průběžně průběžně zvažujeme jména, které bychom mohli uvolnit.


O pohybu v kádru během letní přestávky a přípravy na druholigové boje jsme informovali zde.

Facebook

pá 24.5.

Víkendový program mládeže 🔴⚪️

čt 23.5.

🥈místo v republikovém fináleVýběr Zlínského kraje v kategorii U13 skončil v...

po 20.5.

📸 Muži 🆚 @fczbrojovkabrno

ne 19.5.

❤️🤍

ne 19.5.

𝐊𝐎𝐍𝐄𝐂 / Dnes to bohužel nevyšlo a z Brna odjíždíme bez...

ne 19.5.

𝐌𝐀𝐓𝐂𝐇𝐃𝐀𝐘 / Dnes jedou Hanáci do Brna, kde se utkají s...

so 18.5.

Béčko zvládlo vítězně venkovní utkání v Nivnici a připisuje si další...

so 18.5.

Dnes hraje béčko v Nivnici ❤️🤍 na utkání můžete vyrazit autobusem s...

pá 17.5.

V neděli od 17:00 odehrajeme 29. kolo @fnliga na půdě @fczbrojovkabrno ❤️🤍

pá 17.5.

Víkendový program mládeže 🔴⚪️

čt 16.5.

❤️🤍 Tuto sobotu odehraje naše béčko utkání v Nivnici a vedení klubu se...

st 15.5.

Již tento víkend 18. - 19. 5. se můžete těšit na 24 nejlepších týmů kategorie...

Přejít na Facebookový profil ›

Youtube

st 11.10.

SK Hanácká Slavia Kroměříž - SK Slavia Praha

st 7.6.

MEZINÁRODNÍ TURNAJ O POHÁR JOŽKY SILNÉHO 2023

ne 7.5.

HANÁCI DO TOHO!

pá 20.5.

Nová identita

po 11.4.

MEZINÁRODNÍ TURNAJ O POHÁR JOŽKY SILNÉHO - los

út 1.6.

Den dětí (2021)

čt 13.5.

10 let od poháru (5. díl)

st 12.5.

10 let od poháru (4. díl)

st 12.5.

10 let od poháru (3. díl)

po 10.5.

10 let od poháru (2. díl)

ne 9.5.

10 let od poháru (1. díl)

čt 11.3.

Fanshop

Přejít na Youtube kanál ›

Rozhovory

po 13.11.

Rozhovor Deníku.cz s Markem Jaroněm

Střelec vítězné branky Hanáků z posledního zápasu odpovídal na dotazy redaktora Libora Kopla

út 7.11.

Rozhovor Deníku.cz s Petrem Zavadilem

Jeden z nejlepších hráčů Hanáků odpovídal na dotazy redaktora Libora Kopla

st 1.11.

Rozhovor Deníku.cz s Martinem Ondou

Trenér Martin Onda podal první komentáře k převzetí druholigové Hanácké Slavie a odchodu z divizního FC Strání

po 30.10.

Rozhovor Deníku.cz s Karlem Heinzem

Sportovní ředitel Karel Heinz odpověděl na první dotazy regionálního serveru denik.cz ohledně angažování nového trenéra Martina Ondy

Všechny rozhovory ›