Úvodní stránka>Aktuality>Z tisku: Rozhovor s Davidem Klimkem

Dvojice fotbalových trenérů Ivo Světlík, David Klimek se snažila v posledních šesti podzimních kolech vyvést třetiligovou Kroměříž ze sestupové šlamastiky. Bude v dřině pokračovat i na jaře? „My chuť pokračovat máme, ale musí ji mít také hráči," sdělil 37letý Klimek.

O osudu dvou kroměřížských srdcařů se rozhodne na schůzce s klubovým vedením na začátku prosince. Klimek zpočátku stál na lavičce sám, ale když s mužstvem za deset kol nasbíral šest bodů, zavelel k impulzu. Vzpomněl si na parťáka z hráčských dob a kamaráda Ivo Světlíka, který na laso kývl. Nakonec vytvořili duo.

V šesti utkáních pak s týmem vybojovali sedm bodů a alespoň zprostili Kroměříž posledního místa v tabulce.

„Hned v prvním duelu na hřišti HFK Olomouc se změna projevila, výkon byl jiný než předtím. Jenže zrovna z tohoto zápasu nás dodnes nejvíc mrzí ztracené body. Prohráli jsme jej 1:2, když jsme ve druhé půli neproměnili šest vyložených šancí," vzpomíná Klimek. „Potom dál platilo, že tým je schopný porazit prvního, ale také prohrát s posledním nebo v utkání dostat 0:5," dodal.

Příčinu nevyrovnaných výkonů nachází ve složení mužstva, respektive v tom, že postrádá lídra, který by jej táhl na hřišti a byl osobností v kabině. Napravit to, to je hlavní cíl trenérského dua.

„Máme vytipované hráče, ale bude záležet na podmínkách a skutečnosti, jestli k nám budou chtít jít. Zatím je to takové oťukávání, víc prozradit nemohu," omluvil se bývalý obránce.

Neměl by to být přitom jediný zásah do kádru.

„Složení mančaftu není optimální. Je potřeba jej oživit příchody a naopak někteří hráči budou muset odejít či chtějí odejít," naznačil Klimek.

K ambiciózním fotbalistům patří zejména útočník Jan Silný, který byl na podzim se šesti góly nejlepším střelcem Hanáků.

„Řadí se k našim TOP hráčům. Nějakou nabídku určitě dostane, na druhou stranu po operaci kolena vynechal začátek sezony a myslím si, že koleno pořád není stoprocentní. Jako trenér bych mu poradil, aby s přestupem ještě počkal. Ale záleží to na něm."

Na vyřešení všech záležitostí v kádru má Kroměříž dost času, jarní část začíná až 25. března. Hanácká Slavia do ní vstoupí ve složité situaci – v tabulce je s 13 body na předposlední 15. příčce. Navíc pokud ve druhé lize zůstanou na sestupových polích Prostějov a Vítkovice, poputuje z Moravskoslezské fotbalové ligy do divize i 14. celek. Zatím je jím s 13 body Blansko. Na jistou záchranu tak Kroměříž ztrácí tři body, protože HFK Olomouc má na 13. místě 16 bodů.

„Šanci docílit záchranu máme pořád. Pomohlo nám, že se podzimní část nevydařila ani dalším týmům a že rozdíly v pásmu sestupu jsou malé. Na jaře budeme potřebovat hlavně bojovníky, protože ze šedesáti procent bude na hřišti rozhodovat bojovnost. Na to se váže fotbalovost," uzavřel David Klimek. 

Autor Jan Šmíd 
Zdroj: http://kromerizsky.denik.cz/fotbal_region/klimek-i-svetlik-maji-chut-dal-zachranovat-kromeriz-zustanou-20161202.html
- zdroj -