Úvodní stránka>Aktuality>Vysoká domácí prohra s Hlučínem

SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ - FC HLUČÍN 0:4 (0:2)

Branky: 22. Dostál, 35. Badalyan, 58. a 72. Kraut.

Rozhodčí: Nováček - Černý, Sedláček

Diváků: 350 

SK HS Kroměříž: Petr – Matoušek (81. Horák), Budín, Swiech, Jeleček – Žák, Silnica (70. Látal), Krška, Hromek, Nevřala (46. Haša) - Neubert.
Připraveni Šustr, Kašík, Drápal, Hynčica. Mimo nominaci Unger, Steiner. Nemocní: Ševčík, Minář. Trenér: Vlastimil Chytrý.
Kompletní soupiska domácího týmu a pohyby v kádru na http://www.hanackaslavia.cz/a-tym
 
FC Hlučín: Hampel - Galvas (85. Sporysz), Mac, Heinik, Žižka - Halaška, Dostál, Sasín (87. Bolina), Hudeczek - Kraut, Badalyan (75. Štefek). Trenér: Milan Valachovič.
 
V dalším domácím večerním zápase přivítali Hanáci pod umělým osvětlením slezský Hlučín. V týdnu odešel zkusit štěstí do prvoligového Zlína nadějný Strašák a viróza vyřadila ze základní sestavy Ševčíka.  
 
Po počátečním oťukávání zahrozili v 15.min. hosté, ale brankář Petr vyrazil nebezpečnou střelu z přímého kopu. Ve 22.min. vystihl Badalyan váhavou rozehrávku Silnici a po úniku ze strany se štěstím procedil centr na Dostála, před kterým už byla jen prázdná brána po doklepnutí na 0:1. Ve 28.min. mohlo být vyrovnáno, když byl při centru v pokutovém území přidržen a stažen Neubert, který ale z následného pokutového kopu nepřekonal výborně zasahujícího Hampela a před dobíhajícím Jelečkem stihl hostující hráč na poslední chvíli míč odkopnout na roh. Naopak ve 35.min až neuvěřitelně zaspalo několik domácích hráčů, kteří nepohlídali autové vhazování, kombinaci, centr a nakonec ani náběh Badalyana, který poslal míč do sítě na 0:2. Hanákům se vůbec nedařila rozehrávka, hra postrádala pohyb, kvalitu a chvílemi i nasazení. Pěkná táhlá rána Jelečka byla slabou náplastí a navíc šla těsně mimo horní roh Hampelovi branky.   
 
Ve druhém poločase se domácí snažili zjednodušit přechod do útoku a vysokými míči hledali na hrotu Neuberta doplněného střídajícím Hašou. Navíc přidali na pohybu a aktivitě. Hostům to dělalo jisté potíže, ale všechny nebezpečné situace přestáli někdy i za cenu štěstí a navíc se jim podařilo zasadit Hanákům další dva smrtící údery. Třetí branku přidali hosté třináct minut po pauze, kdy Swiech odehrál netakticky hlavou jen před sebe, odkud hosté míč vrátili ihned za něj a při snaze odvrátit centr navíc Swiech zahrál rukou ve vápně. Jak se proměňuje penalta předvedl nekompromisně Kraut a na ukazateli svítil stav 0:3. V 63. min. se hodně zapotil brankář Hampel, kterého neprve zachránila tyč po hlavičce Neuberta a dorážku Swiecha hostující brankář chytil. Nádherný protiútok a zakončení ukázali hosté v 72.min., kdy Halaška v rychlém náběhu poslal prudký centr na hranici vápna, kde nabíhající Kraut předskočil i přeskočil Budína a nádhernou hlavičkou překonal Petra na 0:4. Domácím nebyl souzen ani čestný zásah. Střelu Hromka z 83.min. zneškodnil Hampel a když v 89. Hromek v šanci napálil jen do tyče, tak hosté slavili nejen první výhru v letošním ročníku MSFL, ale také čisté konto.
 
I přes špatné výsledky i výkony Hanáků z posledních utkání si Vás dovolujeme v co nejhojnějším počtu pozvat na další domácí zápasy. Po sérii dvou utkání venku (neděle dopoledne na Slovácku B a ve středu odpoledne v Brně-Líšni) pak v sobotu 19.9. od 19:00 hostíme Viktorku z nedalekých Otrokovic vedenou kroměřížským trenérem Markem Sedlákem. Ve středu 23.9. od 18:00 pak čeká fanoušky netradiční zápas v podobě pohárového souboje s prvoligovou Zbrojovkou Brno.
 
-RP-