Úvodní stránka>Aktuality>Vítězná dohrávka mužů

SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ - ČSK UHERSKÝ BROD 2:0 (0:0)

Branky: 49. Kovář Marián (pen.), 52. Neubert Martin

Rozhodčí: Denev Alex - Nováček Ivo, Zaplatilová Jana. Delegát: Volek Stanislav.

Diváků: 353

SK HS Kroměříž: Kofroň - Šmerda, Matoušek, Hloch, Jeleček - Cupák, Motal - Krhut (90. Berčík), Neubert (85. Stratil D.), Blanař (73. Sedláček) - Kovář. Připraven Trochta, Chyla, Vyhlíd. Trenéři: Jaroslav Baďura, Ivo Světlík, David Klimek.

ČSK Uherský Brod: Nemrava – M. David (C), Vrága, Pavelka, R. David, Šálek, Mančík (81. Pochylý), Jaroněk (64. Michalec), Hruboš, Sklenář (64. Žůrek), Nevařil. Trenér: Martin Onda.                    

Uherský Brod býval v minulosti tradičním účastníkem třetí či dokonce druhé ligy, ale na souboj s tímto populárním moravským fotbalovým klubem v MSFL došlo v Kroměříži po velmi dlouhých letech. Hosté jsou letos nováčkem třetí ligy a zatím patří do spodní poloviny tabulky, přičemž domácí Hanáci letos bojují na opačném pólu.

Od začátku utkání byli domácí aktivnějším celkem jak v držení míče, tak v počtu standardních situací a střel na bránu. Velmi aktivní záložník Hanáků Motal stihl jen za prvních třicet minut čtyřikrát nebezpečně vystřelit na bránu soupeře, všechny střely byly ze střední vzdálenosti a prověřily pozornost nejlepšího hráče hostů brankáře Nemravy. Ten odolal také tečované ráně Matouška, kterou s jistou námahou vyrážel na roh. Po půlhodině hry o sobě dali vědět také hosté, když se po dohrané standardce ocitl ve vápně osamocený R.David, ale křížnou střelu nasměroval těsně vedle. Hned z protiútoku se v dobré pozici na vápně octl Neubert, zády k bráně přihrával na Kováře, který ale nedokázal prostřelit vyběhnutého brankáře Nemravu. V podobné situaci se ocitl dvě minuty před pauzou Krhut, jenž se po pěkné kolmici od Hlocha dostal sám před brankáře, ale míč měl již natěsno a dobře vyběhnutý Nemrava si opět poradil. Poměrně slušné množství rohových kopů a centrů ze standardních situací hosté velmi dobře odvraceli.

Druhá půle začala pro hosty nešťastně, když hned zkraje došlo ve vápně k faulu na Neuberta a nařízenou penaltu proměnil Kovář i když si na prudký míč směřující pod břevno brankář Nemrava sáhl. Krátce nato se domácí prezentovali velmi dobrou kombinací po které se do dobré příležitosti dostal Matoušek, který mířil jen do Nemravy, ale vyraženého míče se u pravé lajny zmocnil Šmerda a parádním centrem našel Neuberta, který hlavičkou od břevna za čáru dostal míč podruhé do hostující sítě. Domácí se nadále tlačili do vápna Brodu, ale k zakončení chybělo více klidu a přesnosti. Poté měl šanci na snížení skóre Uherský Brod, ale propadený míč hostující hráč prudkou střelou otřel o břevno domácí branky. Nebezpečný byl i dlouhý nákop hostů z vlastní poloviny, kdy měl domácí brankář štěstí, že před ním tečovaný míč hlavou skončil vedle jeho brány. Pak už zase začali zatápět domácí. V 71.minutě se hrnulo pět domácích hráčů na jednoho obránce hostů, ale ve finále volili složitější řešení centrem a následný volej hostující obránce odvrátil. Pak měl velké štěstí brankář Nemrava, když se tečovaný centr Kováře snesl na břevno. V 88.minutě měl po další pěkné kombinaci domácích šanci střídající Sedláček, ale mířil placírkou jen do Nemravy. Když krátce před ním na druhé straně hlavou v dobré pozici minul míč střídající Pochylý, tak už se skóre nezměnilo a domácí berou z dohrávky 18.kola tři body.      

Komentář Ivo Světlíka:"„Jsme rádi, jak jsme velmi těžké utkání zvládli. Brod byl kvalitní soupeř. Výhra se rozhodně nerodila lehce. Hosté hráli poctivě zezadu, čekali na naše chyby a měli slibné brejkové akce a dobré standardní situace. O poločasové přestávce jsem v kabině nabádal kluky, aby byli trpěliví, což se podařilo. Po vedoucí brance jsme na hřišti dominovali a soupeře přehrávali. Co se týká diskutované penalty, neviděl jsem to přesně, ale Neubert mi po zápase říkal, že ho hostující obránce zatáhl za dres. Druhá branka pak padla po parádní akci. Jak již jsem uvedl, za tři body jsme hodně rádi."

  • Videozáznam utkání na TV COM je zde.
  • Reportáž se sportovního serveru onlajny.com je zde
  • MSFL odkaz na oficiální data soutěže.

Fotogalerie:

HS - Uh.Brod 18.4.2018HS - Uh.Brod 18.4.2018
HS - Uh.Brod 18.4.2018HS - Uh.Brod 18.4.2018
HS - Uh.Brod 18.4.2018HS - Uh.Brod 18.4.2018
HS - Uh.Brod 18.4.2018HS - Uh.Brod 18.4.2018