Úvodní stránka>Aktuality>V úvodním zápase MSFL Slavisté prohráli

SK SIGMA OLOMOUC B - SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ 2:0 (0:0)

Branky: 79. Schmidt Marek, 92. Ševčík Adam.

Rozhodčí: Vojkovský Jakub - Mojžíš Jakub, Bureš Jakub. Delegát: Rumplík Zdeněk.

Diváků: 106

SK SIGMA Olomouc B: Reichl – Seibert (89. Surzyn), Štěrba (75. Kotouč), Jemelka, Hýbl – Buchvaldek, Richter, Habusta, Látal (69. Schmidt) – Hladík, A. Ševčík. Trenér: Augustin Chromý.  

SK HS Kroměříž: Šustr - Kašík, Čep, Budín, Šmerda - Stratil, Strašák, Steiner, Pavelka (77. Hromek) - Neubert. Náhradníci: Oral - Látal, Zavadil, Cupák, Ferko, Galetka. Trenér: David Klimek.

Ve 4. minutě utkání byl ve vyložené šanci olomoucký Habusta, kdy šel sám na golmana Šustra, ten fantastickým zákrokem vyboxoval míč, poté dorážel míč další olomoucký hráč, ale míč přes Šustra nedostal. První desetiminutovka byla jasně lepší pro domácí tým. K míči za půlící čárou se postavil dorostenec Šmerda a poslal jej na hlavu Neuberta, ten míč poslal do rukavic Reichla. Ve 14. minutě výborně zasáhl Šmerda, kdy zmařil soupeři šanci. Výborný balón poslal v 15. minutě David Čep na Hynčicu, ten už si s přihrávkou bohužel neporadil a byl vytlačen soupeřem. V 17. minutě zasáhl Šustr, proti kterému šel sám olomoucký Hladík, který nevyřešil tutovou šanci. Ve 21. minutě zkusil  vystřelit David Steiner z 20 metrů, mimo. Pavelka šel o minutu později sám na bránu, nasledovala standardní situace z rohu. Další akce Sigmy byla v 24. minutě, konkrétně na triku Látala. Na míč si sáhl Reichl ve 30. minutě, kdy mu při standardní situaci Strašák poslal míč do náruče, po dorážce opět připravený Reichl. Ke konci 1. poločasu Kroměříž Sigmě předvedla fotbalovost a tlačila je na jejich polovině. Ve 43. minutě Hladík z hranice 16ti metrů přestřelil, když mířil na zadní tyč. V té samé minutě měl na svém drese šanci Steiner, kdy šel z pravé strany a poslal míč na malé vápno, kde byl Neubert s Pavelkou, ale ani jeden míč do brány z malé blízkosti nedostali, ani Stratil poté co se míč dostal k němu šanci neproměnil. V 57. minutě utkání byl faulován Steiner a následovala na krátko rozehraná standardka Strašák-Steiner. V 67. minutě byla udělena jediná žlutá karta utkání Danielu Šmerdovi. V 79. minutě padl první gól utkání. Z malého vápna se prosadil Schmidt. V 80. minutě přišlo znamení pro hosty. Ševčík vstřelil gól, který rozhodčí neuznal, kvůli odmávanému ofsajdu. O dvanáct minut později se Ševčík prosadil a utkání tak skončilo výhrou domácích 2:0 podala referát ze zápasu vedoucí mužstva Kristýna Haldinová.

Komentář trenéra Davida Klimka: Přijeli jsme do Olomouce na první mistrovské utkání s tím, že výsledky v přípravě nebyly veselé a ani pohárové utkání nám nevyšlo. V čem bylo rozdílné utkání na Sigmě a v poháru se Slavičínem? Hráli jsme proti kvalitnějšímu soupeři, který má věkový průměr úplně někde jinde, hraje úplně jiný styl fotbalu, bylo to lepší mužstvo jak Slavičín. Ale my jsme měli daleko lepší přístup k utkání jak v poháru. Od první minuty byla Olomouc na balónu daleko lepší, vytvořila si v první pulce 4 vyložené šance. Ale my jsme se zhruba po 20-ti minutách hry také otrkali a začali jsme vystrkovat růžky a měli jsme jednu vyloženou šanci v 1. poločase. Do druhé půlky jsme šli s tím, že chceme hrát to co jsme hráli na konci první půle, s tím že se nám to docela dařilo. Už se Olomouc nedostávala tolik do hry, bohužel jsme dostali góla po standardní situaci. Druhý gól už neřeším, už o ničem nerozhodoval. Ale měli bychom se takových gólů vyvarovat, protože to kazí dojem ze hry.

  • Videozáznam z utkání je zde.
  • Další podrobnější informace z průběhu utkání jsou zpracovány v reportáži zde (zdroj onlajny.com).
  • Reportáž z webu soupeře zde.

Fotogalerie K. Haldinové (více foto zde):

Olomouc B - HS 6.8.2016Olomouc B - HS 6.8.2016
Olomouc B - HS 6.8.2016Olomouc B - HS 6.8.2016
Olomouc B - HS 6.8.2016Olomouc B - HS 6.8.2016
Olomouc B - HS 6.8.2016Olomouc B - HS 6.8.2016