Úvodní stránka>Aktuality>Trpělivý výkon, tři body a hattrick Silného

SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ - FC VELKÉ MEZIŘÍČÍ 3:0 (1:0)

Branky: 44., 57. a 64. (pen.) Silný Jan.

Rozhodčí: Gasnárek Michal - Možíš Dušan, Koláček Jan. Delegát: Šalata Jiří.

Diváků: 212

SK HS Kroměříž: Kofroň - Šmerda, Matoušek, Látal, Jeleček - Okleštěk, Cupák - Krhut (84. Stratil), Neubert (78. Pavelka), Michna (66. Strašák) - Silný. Připraveni Trochta - Budín. Trenéři Ivo Světlík, David Klimek.

FC Velké Meziříčí: Kruba – Bouček, Kringsman, Šimáček, Čermák J. (62. Berka), Dolejš, Smejkal, Mezlík, Šuta (77. Minařík), Demeter, Simr. Připraveni: Čermák P., Krejčí. Trenér Libor Smejkal.

První domácí jarní vystoupení zvládli Hanáci na jedničku, když nakonec přesvědčivě porazili celek z horních pater tabulky. Výhra se však nerodila až tak lehce. Sice jako první zahrozil z úhlu Okleštěk, na jehož střelu si počíhal brankář Kruba, ale jinak měli v první půli větší šance hosté. Ve 24.min. po individuální akci jejich nejlepšího hráče Dolejše se do tutovky dostal kanonýr Simr, ale jeho zakončení do poloodkryté branky bravurně zneškodnil Kofroň. Ve 35.min. se Dolejš prodral do zakončení a jeho prudkou střelu k přední tyči opět skvěle vyrazil Kofroň. Herní převahu hostů dokonale zmrazil rychlý útok domácích, který potáhl středem Neubert, posunul doprava na Krhuta, po jehož přízemním centru otevřel skóre do prázdné brány Silný. Hned po rozehrávce se po sérii šťastných odrazů dostal do šance hostující Dolejš, ale pálil prudce nad.

Druhý poločas přinesl zpočátku vyrovnanou hru. Jako první zahrozil pohotovou střelou z hranice vápna Mezlík, ale brankář Kofroň byl u tyče včas a míč vyrazil na roh. V 57. min. potáhl míč Okleštěk, prostčil doprava na Krhuta, který nadýchaným centrem našel ve vápně Silného, jenž využil liknavého výběhu Kruby a zvýšil na důležitých 2:0. Hanáci po druhé brance opanovali hřiště a drželi míč na svých kopačkách. V 64.min. hostující hráč ve skluzu přejel Krhuta, který byl u míče dřív a kopala se penalta, kterou s velkým přehledem proměnil Silný. Do konce zápasu bylo na hřišti v podstatě už jen jedno mužstvo, kterým byli Hanáci. Jejich výkon ocenili diváci na závěr potleskem a je škoda, že jich nepřišlo v pěkném jarním počasí více, domácí hráči by si početnější podporu zasloužili.

  • Videozáznam z utkání je zde.
  • Další podrobnější informace z průběhu utkání jsou zpracovány v reportáži zde (zdroj onlajny.com).
  • Článek z webu soupeře s fotogalerií je zde

 MSFL odkaz na oficiální data soutěže

HS - Velké Meziříčí 25.3.2017HS - Velké Meziříčí 25.3.2017
HS - Velké Meziříčí 25.3.2017HS - Velké Meziříčí 25.3.2017
HS - Velké Meziříčí 25.3.2017HS - Velké Meziříčí 25.3.2017
HS - Velké Meziříčí 25.3.2017HS - Velké Meziříčí 25.3.2017