Úvodní stránka>Aktuality>Těsná výhra proti Otrokovicím

SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ - FC VIKTORIA OTROKOVICE 2:1 (2:0)

Branky: 27. Nevřala, 42. Budín - 47. Mazouch.

Rozhodčí: Vojkovský - Mikeska, Bureš

Diváků: 340 

SK HS Kroměříž: Petr – Kašík, Budín, Swiech, Jeleček – Žák, Látal (62. Krška), Hromek, Nevřala - Haša (69. Silnica), Ševčík (78. Neubert). Trenér: Vlastimil Chytrý.
 
FC VIKTORIA Otrokovice: Balážik- Rajnoha, Juráň, Juhás (61. Mlčák), Netopil - Němec (60. Foltýn), Šuranský, Mazouch, Mlýnek - Elšík, Silný. Trenér: Marek Sedlák.
 
Po dvou zápasech venku hostili Hanáci Viktorii z nedalekých Otrokovic. Celek soupeře trénuje kroměřížský Marek Sedlák, v týmu hrají kmenoví hráči Hanáků Netopil s Rajnohou a kapitánskou pásku nosí Mazouch, jenž do Otrokovic v létě přešel také z Kroměříže. Viktorka je každopádně obohacením MSFL a dal se očekávat zajímavý zápas.
 
Jak předeslali oba trenéři, hrál se otevřený fotbal, šance byly na obou stranách, jezdilo se nahoru dolů, zejména v první půli. V této pasáži zápasu Hanáci na rozdíl od svého soupeře své šance proměnili a také díky zákrokům brankáře Petra odcházeli do šatny za dvoubrankového vedení. Nejprve po centru Haši skóroval z voleje Nevřala a krátce před pauzou se po rohovém kopu Jelečka trefil hlavou Budín. 
 
Hanáci si utkání zkomplikovali hned v úvodu druhého dějství, když po sérii nedůrazných zásahů došlo k faulu před vápnem. Obávaný exekutor Mazouch sice nejprve z ideální pozice trefil jen zeď, ale odražený balón napálil parádně k tyči a snížil na rozdíl jedné branky. Hanáci znervózněli a hosté se hodně snažili o další změnu skóre. Viktorka byla opravdu nebezpečná, zjednodušila přechod do útoku a dělala Hanákům problémy. Šance hostů ale vychytal brankář Petr nebo je na poslední chvíli zblokovali obětaví obránci domácích. Na druhé straně mohl po brejcích dvakrát rozhodnout Žák, ale v jednom případě dobře vyběhl Balážik a ve druhém domácí záložník nedokázal z úhlu trefit poloprázdnou bránu. I přes snahu obou celků už tedy žádná branka nepadla a tři body tak zůstaly v Kroměříži.
 
Podrobnější reportáž s videozáznamem branek je uvedena v onlajnech ze zápasu (zdroj www.onlajny.com). 
 
Ve středu 23.9.2015 od 18:00 hrají Hanáci třetí kolo národního poháru (MOL cup FAČR) proti ligové Zbrojovce Brno, hrát se bude letos naposled pod umělým osvětlením. V sobotu 26.9. pak v rámci MSFL nastoupíme na hřišti doposud suverénního Prostějova. Poté přivítáme v dalším domácím zápase MSK Břeclav, hrát se bude 3.10.2015 odpoledne od 15:30 hod., další domácí zápasy budou probíhat v soboty také dle úředního soutěžního začátku.   
 
-RP-
 
Odkaz na zajímavý rozhovor před zápasem a komentáře obou trenérů po zápase (zdroj Zlínský deník).