Úvodní stránka>Aktuality>Starší žáci v přípravě proti Přerovu se střídavými úspěchy

U15
SK HS Kroměříž - 1. FC Viktorie Přerov 7:2 (2:1)

branky: neuvedeno
 
sestava domácí: Kolář - Joura, Švajda, Daněk, Zavadil - Heinz, Fekar - Žďára, Dušek, Pecina - Lukáš střídali: Dvouletý, Topič, Dočkal, Cimra, Poljakov, Frýdl trenéři Zdráhal, Mrázek
 
sestava hosté: Kuba - Vojtěchovský, Kuča, Bereza, Pospíšil - Braun, Koryčan, Nezval, Jadlovský - Tichavský, Bundil střídali: Šebesta, Komínek trenéři: Bogdaň, Čtvrtníček.
 
V porovnání se zápasy v minulém týdnu nám chybělo vyšší tempo a rychlost v práci s míčem. Podle nás trenérů se vždy trochu přizpůsobíme týmu, proti kterému hrajeme. V prvním poločase bylo utkání celkem vyrovnané, ale větší držení míče měli naši chlapci a poměr šancí  mohl být 5:3 pro domácí celek. Hráči SK HS se ujali dvoubrankového vedení, které do přestávky dokázali přerovští snížit a scénář byl podobná jako v utkání v létě, kdy dokázali hosté ve druhém poločase vyrovnat. Jenomže tentokrát se to nestalo. Do druhého poločasu nastoupily čerstvé síly na domácí straně a to bylo celkem znát. Soupeř i díky tréninkovému manku kvůli nemocem, zraněním nebo absenci tréninků na umělé trávě se pomalu ze hřiště vytrácel. Druhý poločas se téměř celý odehrál na polovině Přerova a bylo jen otázkou kolik utkání skončí. Kroměříž pomalu navyšovala skóre až na 7:1 a v obranné fázi byla už lehkovážná, proto soupeř dokázal ještě výsledek korigovat na konečných 7:2.
 
hodnocení trenéra domácích: "V úvodu se nám zdálo tempo nižší, ale kluci jej dokázali vystupňovat a po hezkých akcích stříleli branky. Jediné mínus je, že v momentech, kdy jsme aktivnější a kombinujeme na soupeřově polovině, tak není koncentrace a zodpovědnost obranné čtverky dobrá, což vede k laciným brankám. Věříme, že do prvních mistrovských zápasů dokážeme i tohle odbourat a navýšíme ještě produktivitu z vytvořeních příležitostí."
 
hodnocení trenéra hostů: "Utkání splnilo kondiční stránku, ale s herním projevem moc spokojený nejsem. Se stoupajícím počtem tréninkových jednotek na umělé trávě snad bude stoupat i fotbalová stránka. Bez tréninkové účasti se na vyšší úrovni fotbal hrát prostě nedá a to si kluci musí včas uvědomit."
 
 
U14
SK HS Kroměříž - 1. FC Viktorie Přerov 3:5 (1:2)
branky: Vytiska, Dočkal, Hrabal - Cetkovský, Štěpánek J., Kytlica, Štěpánek D., Caletka
 
sestava domácí: Schönwälder - Němčík, Večerka, Linda, Lejsal - Hendrych, Bíbr - Vytiska, Chytil, Dobrý střídali: Stavjaníková, Hrabal, Dočkal, Jiřík
 
sestava hosté: Vyňuchal - Václavíček, Martinec, Mlčoch, Vařecha - Obrtel, Kytlica, Kyas, Štěpánek D. - Štěpánek J., Caletka střídali: Cetkovský, Novák trenéři: Zimčík, Soukup
 
Do utkání vstoupil lépe tým Přerova a vytvořil si drobný tlak, který postupem času upadal. Přesto se hosté dostali do vedení 0:1 po chybné rozehrávce Hanáků. Obraz hry se pomalu otáčel a domácí se dostali do výrazné herní převahy, ze které vsítili vyrovnávající gól. Tato převaha pokračovala, ale po nedůsledném napadání a chybném postavení obrany postupoval Cetkovský sám na brankáře a potom i na prázdnou branku 1:2. Takto i skončil poločas zápasu. Obraz hry se neměnil a Kroměříž dokázala vyrovnat na 2:2. Za tohoto stavu to vypadalo v obrat, jenomže jedno břevno a jedna šance až do prázdné branky neskončili gólem. A tak se udeřilo na druhé straně a to dokonce 2x a byl rázem 2:4. Od tohoto momentu se na chvíli hra vyrovnala, možná měl Přerov i navrch. I tak se ještě domácí vrátili do hry, když Hrabal pohotově doklepl odraz střely od břevna. Ze závěrečného tlaku se nic neurodilo a hosté z rychlého protiútoku upravili konečný stav na 3:5.
 
hodnocení trenéra domácích: "V utkání jsme měli kombinačně navrch, pochválil jsme chlapce za předvedené dovednosti a za vytváření si brankových příležitostí. V porovnání s letním zápasem jsme se výrazně v těchto aspektech zlepšili, ale přesto bylo v utkání hodně chyb. Hlavně hráči na slabé straně hřiště se nesoustředí na své činnosti a z toho potom soupeř těží v rychlých protiútocích. Pokud se chceme prezentovat vysokým napadáním, tak musí plnit všichni hráči vše do puntíku, jinak nás vždy soupeř potrestá a výsledek nebude takový, jaký by si kluci zasloužili."
 
hodnocení trenéra hostů: "Utkání jsme výsledkově zvládli, ale tempo zápasu udával většinou soupeř. Musíme se zaměřit na lepší využívání křídelního prostoru a otáčení těžiště hry. V tomto případě dokážeme pak lépe diktovat tempo v zápase i my. Věříme, že do konce přípravy se to podaří a budeme pokračovat v nastoleném stylu."
 
Všechny výše uvedené informace pro klubový web podal Mgr. Mrázek Ondřej, vedoucí trenér SpSM.