Úvodní stránka>Aktuality>Starší žáci U14 a U15 o víkendu těsně prohráli na Slovensku

U15

TJ Spartak Myjava - SK HS Kroměříž 1:0 (0:0)
 
sestava: Kolář - Frýdl, Švajda, Daněk, Joura - Heinz, Fekar - Žďára, Dočkal, Hanák - Pacina střídali: Topič, Zavadil, Knap, Cimra
 
Utkání bylo po celý zápas velmi bojovné, ve znamení osobních soubojů a tvrdé hry. Hra se v tempu přelévala pravidelně z jedné strany na druhou a hlavními postavami byli oba brankáři, kteří pochytali velké množství šancí. Když už byl některý z nich překonán zaskočili pohotoví obránci. Bohužel hostující brankář SK HS Kroměříž neodhadl dobře svůj výběh a daroval soupeři jednoduchý gól, který rozhodl celý průběh zápasu. Hanáci se pokoušeli vyrovnat, ale v konci tomu chyběl už patřičný náboj. Celému zápasu by slušela remíza třeba 3:3, ale realita byla jiná a Myjava se mohla radovat z těsné výhry 1:0.
 
Hodnocení trenéra: "V tomto zápase se nám téměř nikomu nedařilo. V herních činnostech jednotlivce jsme velmi chybovali a tím soupeři umožnili svádět osobní souboje, ve kterých byli velmi silní. Přesto jsme si vytvořili hodně šancí, ale ani Pecina, Žďára nebo Heinz svou příležitost neproměnili. Bez gólů se vyhrává těžko a ten jsme nedali ani jeden. Věřím, že poslední náročný týden odmakáme na 100% a postupně se nám do těla vrátí potřebná energie a radost ze hry."
 
U14
TJ Spartak Myjava - SK HS Kroměříž 3:2 (3:0)
branky: Bíbr, Linda
 
sestava: Schönwälder - Dočkal, Večerka, Stavjaníková, Lejsal - Jiřík, Linda - Bíbr, Nohava, Vytiska - Chytil střídali: Hrabal, Hendrych
 
Celé utkání byli Hanáci ti, kteří diktovali tempo zápasu. Soupeř hrozil hlavně z rychlých protiútoků a ze standardních situacích. Celkově se dostali do maximálně pěti šancí a hned tři proměnili. Tohle hostům z Kroměříže nepomohlo, i přesto se snažili s utkáním něco udělat. Do druhého poločasu nastoupili sebevědomější a vytvářeli si větší množství šancí. Jednu proměnil Bíbr, což dalo hráčům další energii. Ve druhém poločase dovolil soupeři už jen jednu šanci, kterou chytl hezkým zákrokem Vytiska a z protiútoku jsme po rohovém kopu upravili výsledek na konečných 3:2 pro Myjavu. Za celý průběh zápasu bychom si asi nezasloužili prohrát, ale hraje se na branky nikoliv na držení míče nebo počet brankových šancí.
 
Hodnocení trenéra: "V zápase jsme potvrdili tendence z minulých zápasů. My jsme ti, kteří diktují tempo zápasu a snaží se svou kombinací soupeře přehrát. Bohužel občas chybujeme v přechodové fázi a soupeři mají ve svých řadách rychlejší hráče a ti nás trestají z rychlých protiútoků. Tohle můžeme eliminovat pouze vyšším procentem využívání našich šancí a menším počtem chyb v přechodové fázi. Dalším faktem byla naše vyšší kondice, což nám potvrzuje dobře nastolený trend v tréninkovém procesu."
 
Výše uvedené poskytl pro klubový web Mgr. Mrázek Ondřej, trenér U14 a vedoucí SpSM.