Úvodní stránka>Aktuality>Rozhovor I. Světlíka pro regionální denik.cz

Společně s kolegou Davidem Klimkem vytvořil z fotbalového týmu Kroměříže harmonický celek, který v jarní části Fortuna MSFL kosil jednoho soupeře za druhým. V konečné tabulce se tak trenér Ivoš Světlík radoval z krásného čtvrtého místa.


Zdroj: http://kromerizsky.denik.cz/fotbal_region/nerad-chvalim-ale-kluci-si-to-za-jaro-zaslouzi-priznal-kouc-svetlik-20170615.html

„Kluci to zvládli na maximum možností. Věřili cestě, po které jsme je vedli, a velkému posunu. Proto se nám podařilo skončit na čtvrté pozici. Pro klub je to úspěch,“ uvedl 38letý kouč.

Po tom, jak to vypadalo na podzim, je to téma na zrežírování pohádky. Sešívaní se totiž krčili až na 15. místě. Avšak v odvetách vybojovali v 15 duelech 37 bodů, stali se nejlepším mužstvem jara a dotáhli se na špici tabulky.

„S výjimkou dvou utkání jsme zápasy zvládli herně i výsledkově. Maximálně spokojený jsem byl také s přístupem hráčů. I když nerad chválím, kluci si to za jaro zaslouží,“ přiznal Světlík.

V plné parádě se projevilo, že se Hanácké Slavii povedly zimní příchody Matouška, Krhuta, Jelečka, Michny či Kováře. V kabině se vytvořila výborná parta a kolektiv si soudržnost přenesl i na hřiště.

Kapitán Tomáš Matoušek byl vůdčí postavou v šatně. Organizoval různé akce a vše řídil. Ale hlavně jsme byli týmoví, to slavilo úspěch,“ podotkl muž, který v Kroměříž trávil i hráčskou kariéru.


Zdroj: http://kromerizsky.denik.cz/fotbal_region/nerad-chvalim-ale-kluci-si-to-za-jaro-zaslouzi-priznal-kouc-svetlik-20170615.html

Nicméně jeden borec přece jen v mužstvu vynikl. Navenek určitě. Útočník Jan Silný pálil na jaře ostrými a díky 14 zásahům se dostal na metu 20 gólů za sezonu.

„Honzík, to je specifická povaha. Takový samorost z vesnice,“ začal komentář Světlík s úsměvem.

A pak už vážně pokračoval.

„Potvrdil roli kanonýra a zabijáka. I když mu to někdy nejde herně, je schopný se dostat do jedné dvou šancí a dát gól. Je to mladý kluk, který má budoucnost před sebou. Teď je otázka, co s ním udělá profesionální fotbal,“ naznačil, že o střelce přijde.

„Krouží kolem něj týmy z vyšší soutěží, a pokud bude mít nabídku, přeji mu, aby to vyšlo. I když rádi bychom jej udrželi, takového hráče potřebujeme,“ dodal kroměřížský trenér.

Téma Silný přitom není jediným na stole po sezoně. V řešení je také osud dua Světlík - Klimek.

„Něco jsme si nastavili a práce mě naplňovala, i když nebyla lehká. Do konce týdne se s vedením klubu domluvíme, co bude dál,“ přiblížil progresivní kouč, který i přesto už přemítá nad kádrem pro příští sezonu.

„Sice nám zatím nikdo neřekl, že odchází, ale to se může změnit a my na to potřebujeme být připravení. Máme rozjednané dva hráče, které pokud by se nám podařilo přivést, bylo by to dobré.“

Zdroj kromerížský deník.cz, redaktor Jan Šmíd - odkaz zde.

 

-zdroj zzzzzzzzzzzzz
Zdroj: http://kromerizsky.denik.cz/fotbal_region/nerad-chvalim-ale-kluci-si-to-za-jaro-zaslouzi-priznal-kouc-svetlik-20170615.html

Fotbalisté Kroměříže si nakonec druhou nejvyšší soutěž nezahrají. Po podzimu o záchranu bojující Hanáci sice konečnou 4. příčkou v MSFL a následným nezájmem klubů před sebou získali možnost postoupit do II. ligy, ale nakonec s díky odmítli.

„Ano, na vedení FAČR jsme oznámili, že pro nadcházející sezonu možnost postupu mimo pořadí nevyužijeme. Více informací a důvody ale sdělíme do konce 25.týdne 2017,“ konstatoval místopředseda SK Hanácká Slavia Kroměříž Karel Heinz.

Hráčská kabina včetně realizačního týmu by se přitom postupu do profesionální soutěže nebránila. „Po sportovní stránce mě to mrzí, kluci by si za skvělé jaro postup zasloužili. Respektuji ale rozhodnutí vedení klubu. Možnosti jsou takové, jaké jsou. Za rok se opět chceme o postupové mety porvat,“ slíbil trenér Hanáků Ivoš Světlík.
Zdroj: http://kromerizsky.denik.cz/fotbal_region/kromeriz-ii-ligu-odmitla-nadeje-divizniho-holesova-na-zachranu-je-mala-20170615.html