Úvodní stránka>Aktuality>Proběhlo charitativní virtuální utkání.

Proběhlo charitativní virtuální utkání.

SK HS Kroměříž - HK Kroměříž

V neděli se spojily týmy fotbalistů SK HS Kroměříž a hokejistů HK Kroměříž pro dobrou věc. Celý projekt za podpory města Kroměříž sloužil k výběru finanční podpory pro nemocnici Kroměříž.

Dle dohody obou klubů se odehrály virtuální zápasy na herní konzole playstation. Aby celý souboj byl spravedlivý, tak se oddíly utkaly ve hře FIFA i NHL.

Kluby si důkladně zvolily své reprezentanty a po poctivém tréninku se šlo hrát.

Virtuální utkání začalo hrou NHL. Zápasy, které se hrály na dva vítězné, ovládli hráči zastupující HK ve složení Libor Chytil a Roman Šťastný. První vzájemné utkání vyhráli "hokejisti" v poměru 10:1 proti domácím "fotbalistům", které reprezentovali Karel a Štěpán Heinz. Okamžitě se odehrála odveta, ve které Karla Heinze nahradil Adam Hrbas, nicméně se nepovedlo zastavit výborně hrajícího Libora s Romanem. Ti si připsali i druhou potřebnou výhru v poměru 6:1.

Po hře NHL byl tedy stav 1:0 pro hokejový tým.

Následovala hra FIFA, tedy virtuální fotbal, ve kterém si hráči HS Kroměříž velmi věřili a vkládali velkou důvěru v duo Adam Hrbas a Jakub Benedikt. Nicméně výborně hrající Libor Chytil a Karel Holík ml. favority zaskočili a utkání v prodloužení rozhodli na konečných 2:1 v jejich prospěch. Svůj matchball Libor s Karlem mohli proměnit ihned v dalším utkáním, ale Adam s Jakubem ukázali svou velkou kvalitu v této hře a utkání vyhráli 1:0. Rozhodující zápas již byl v režii "fotbalistů" a vyhráli ho 3:1.

Připsali si tak druhý potřebný bod a srovnali celkové virtuální utkání na konečných 1:1.

Každý tým potvrdil kvality ve svém sportu a dovednosti ve virtuálních hrách.

Zástupci obou klubů se dohodly, že do konce měsíce května bude stále otevřen transparentní účet - 445640/0100 pro případ, že by někdo chtěl ocenit naši akci, nebo případně přispět libovolnou částkou na pomoc nemocnici Kroměříž.

Karel Heinz (sportovní ředitel SK HS Kroměříž) - "Není tak důležitá vyhrát, ale zúčastnit se. Jsem rád, že tato akce proběhla a já jako nejstarší účastník se mohl s mladýma klukama porovnat. To, že ve hře NHL prohraju mi bylo jasné po prvním buly, kdy jsem viděl kvalitu Libora s Romanem, ale myslím si, že je důležité, aby i ti starší a ve virtuálních hrách méně zkušení byli přijatí mezi ty mladé a to se povedlo. Celé poselství této akce je, že sport sbližuje a dokáže pomáhat. Jsem hrdý, že jsme se dali dohromady v této příležitosti a třeba nějakou korunou přispějeme na kroměřížskou nemocnici."

Karel Holík (manažer HK Kroměříž) - "Celá akce je výborný nápad a jakákoliv pomoc, která se týká např. pomoci nemocnici je dobrá. Nejsem fanoušek těchto virtuálních her a vždy podporuji spíše ten reálný sport. Mému synovi často nadávám, že to hraje a nejde si raději ven zasportovat. Teď se to zrovna hodilo, že se tak "ulívá". Sportovní svět se teď hodně odvíjí vituálními věci, ať už moto GP, nebo cokoliv jiného. Možná, kdo ví, do budoucna to bude hodně zajímavá věc. Pamatuji si tři roky staré utkání, kdy jsme fotbalisty my, jako trenéři a hráči hokeje, porazili a dodnes jim to předhazujeme a kluci to těžko vstřebávají, takže se na případnou odvetu hrozně těším a pokud se nám povede opět spojit s nějakou pomocí pro někoho, tak je to určitě super nápad."

Děkujeme všem, kteří se do projektu zapojili, nebo ještě zapojí. A již nyní Vás můžeme pozvat na přístí rok, kdy se celá charitatní akce zopakuje. Doufáme, že fotbalové utkání již nebude virtuální, ale reálné na hřišti v našem areálu.