Úvodní stránka>Aktuality>Okresní derby v MSFL pro Hulín

SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ  - SK SPARTAK HULÍN 1:2 (0:1)

Branky: 75. Haša - 24. a 47. Ondřejka

Rozhodčí: Dubravský - Běhal, Kondler

Diváků: 476

SK HS Kroměříž: Šustr - Rajnoha, Čep, Budín, Jeleček - Višněvský, Silnica, Hromek (49. Látal), Hynčica (46. Strašák) - Haša, Silný. Trenér: Vlastimil Chytrý.

SK Spartak Hulín: Vogl - Matoušek, Kostka, Zlámal, Barcuch - Krhut (88. Pospíšil), Dvořáček, Laciga, Steiner (73. Minář), Šrom (81. Postava) - Ondřejka. Trenér: Jindřich Lehkoživ. 

V prvním jarním domácím mistrovském utkání nastoupili Hanáci v sobotu 26.3.2016 od 15 hodin proti nedalekému Hulínu. Hned v úvodu se tlačil do zakončení Haša, ale hlavičku po centru Jelečka nasměroval vedle. Pěknou kombinaci z pravé strany hřiště pak zakončil Hromek technickou střelou do břevna. Na druhé straně nebezpečně pálili Laciga a Ondřejka. Ve 24.min. se nejlepší hráč hostí Šrom přes tři hráče domácích prokličkoval až do pokutového území, kde byl faulován. Pokutový kop sice Ondřejkovi bravurně vyrazil brankář Šustr, ale hostující útočník si doběhl pro dorážku hlavou na 0:1. Hanákům se do poločasu nepodařilo vyrovnat, když Jelečkův trestný kop šel nad, Hašovu střelu lapil Vogl a Višněvského hlavička šla těsně vedle.

Do druhého poločasu chtěli Hanáci zjednodušit hru a tím více eliminovat zrádný terén a zkušeného technického soupeře. Opak však byl pravdou, když krkolomné a zbytečně složité kombinace slávistických obránců se záložníky na domácí polovině nahrávali hostům, kteří se v podstatě bez práce dostávali k míči a do nebezpečných zakončení. Ve 46.min. ještě skvělý brankář Šustr vyrazil ránu Krhuta, ale o minutu později již byl bezmocný proti nenápadné střele Onřejky, která v rozhodující chvíli skočila na jednom z četných drnů a míč zapadl do sítě na 0:2. Po další velké minele domácích hráčů šel podruhé sám na Šustra hostující Krhut, ale domácí brankář opět vytasil prvotřídní zákrok. Hanáci pak s velkým zpožděním pochopili, že je opravdu potřeba hru zjednodušit a dostávali se více před bránu Vogla. Čepově hlavičce po centru Jelečka chyběl kousek. Domácí stoper Čep pak po další standardce vyhrál vzdušný souboj a míč směřující do brány doklepl dobíhající Haša na 1:2. Do konce zápasu to vypadalo, že by Hanáci mohli vyrovnat, ale přes tlak a snahu se jim to nepodařilo. Hašovu ránu vytlačil Vogl nad břevno a hostující brankář si poradil i s bombou Rajnohy. Při dalším závaru neprotlačil míč přes houštinu těl domácí Strašák. Rajnohův centr jen o kousek minul naskakující Silný, který ještě předtím dvakrát nezvládl lépe dohrát nadějný rychlý útok, stejně tak jako v samém závěru hostující Minář na opačné straně hřiště.

Tři body tak putují do Hulína, který dal o jednu branku více, což je pro domácí hráče a realizační tým velkým zklamáním, které však musí co nejdříve hodit za hlavu a v podstatě sami se musí propracovat k lepším výsledkům. 

-RP-

Fotogalerie K. Haldinové (více fotografií je zde):

HS - Hulín 26.3.2016HS - Hulín 26.3.2016
HS - Hulín 26.3.2016HS - Hulín 26.3.2016
HS - Hulín 26.3.2016HS - Hulín 26.3.2016
HS - Hulín 26.3.2016HS - Hulín 26.3.2016