Úvodní stránka>Aktuality>Nováček z Hodonína odváží všechny body z Kroměříže

SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ- FK HODONÍN 1:3 (0:2)

Branky: 70. Silný Jan - 28. Polách Tomáš, 39. Dovhanyuk Pavel, 89. Polách Tomáš.  

Rozhodčí: Hájek Robert - Kolář Jaroslav, Galář Jakub. Delegát: Beneš Jaroslav.

Diváků: 159

SK HS Kroměříž: Kofroň - Krhut, Matoušek, Hloch, Jeleček - Okleštěk, Cupák  (68. Budín) - Zavadil (46. Elšík), Neubert (46. Blanař), Silný - Kovář. Připraveni Trochta, Dostál. Trenéři Jaroslav Baďura, Ivo Světlík, David Klimek.

FK Hodnonín: Petráš – Holešinský, Čurgali, Dekleva, Mareš (70. Hesek) – Sasín (77. Fojtík), Polách, Komara, Vinkler, Šturma – Dovhanyuk (85. Žák)
Zdroj: http://hodoninsky.denik.cz/fotbal_region/hodonin-dovedl-zapas-s-libercem-do-prodlouzeni-po-bitve-prohral-0-4-20170920.html
. Připraveni: Paděra, Tulaydan. Trenér František Komňacký.

V sobotu večer pod umělým osvětlením nastoupili Hanáci proti nováčkovi MSFL z Hodonína. Hosty vede zkušený trenér Komňacký, který mimo jiné před lety trénoval také Hanáky. V základu jihomoravanů nastoupil také Zdeněk Šturma, který zná trávník na Obvodové z působení v červenobílém dresu. Dnes tedy oblékl červený hodonínský dres a stál proti doma netradičně žluto-šedým Hanákům. Trávník byl poznamenán několikadenními dešti a zápasy odehranými ve středu a čtvrtek, přesto se domácí rozhodli utkání odehrát.  V prvních pěti minutách hrál Hodonín odvážně a tlačil se před Kofroně. K jeho přímému ohrožení to ale nevedlo. Pak na dobrých dvacet minut převzali taktovku Hanáci a blízko ke gólům měl dvakrát hlavičkující Silný a pěknou střelu domácích tečoval hostující hráč těsně nad břevno. Do vedení se nakonec dostal Hodonín po nenápadné akci, kdy nepříliš povedený centr Sasína proklouzl pod nohou Cupáka, za kterým pohotově reagoval zkušený Polách a z hranice šestnácky střelou k tyči rozvlnil síť. Domácí pak spíše nakopávali než hráli fotbal a Hodonín se v pohodě ubránil. Nakonec vstřelil i druhou branku a opět tomu pomohla velká chyba domácích, kdy stoper Hloch při jednoduchém míči zvolil špatné řešení, hlavičkoval za sebe směrem k brankáři, kde to vystihl Dovhanyuk, jehož prudkou ránu stačil Kofroň vyrazit, ale na dorážku už nestačil. Opaření domácí se do poločasu už na moc nezmohli a do kabin odcházeli s dvoubrankovým mankem. Do druhé půle nastoupili Hanáci aktivně, i přes těžký terén velmi dobře kombinovali, hýřili pohybem a dostali Hodoním pod místy až drtivý tlak. Hosty však držel vynikající brankář Petráš. Ten nakonec nestačil na Silného, který dvacet minut před koncem zakončil povedenou akci domácích. Unavená defenzíva hostí těžce odolávala, bylo otázkou času, kdy domácí minimálně vyrovnají, což se nakonec nepodařilo, naopak v době, kdy už hráli Hanáci úplný vabank tak utekli hosté a Polách do prázdné brány pečetil překvapivou výhru Hodonína. V případě, že by Hanáci předvedli podobné nasazení z druhé půle i v první půli, tak mohli uspět, ale to se nestalo a ztratili tak doma první body.     

  • Videozáznam utkání na TV COM je zde.
  • Podrobná reportáž je zde (zdroj onlajny.com)

MSFL odkaz na oficiální data soutěže.