Úvodní stránka>Aktuality>Mohelnice i přes snahu odjela s prázdnou

SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ- FK MOHELNICE 3:2 (3:0)

Branky: 3. Kovář Marián, 20. a 38. (pen.) Silný Jan - 50. a 83. (pen.) Woitek Lukáš.  

Rozhodčí: Duda Radim - Trigas Paskal, Kontoršikov Maxim. Delegát: Káňa Jaroslav.

Diváků: 356

SK HS Kroměříž: Kofroň - Krhut (73. Blanař), Matoušek, Hloch, Jeleček - Okleštěk, Cupák - Zavadil, Neubert (62. Elšík R.), Silný - Kovář (82. Budín). Připraveni Trochta, Šmerda, Stratil, Třasoň. Trenéři Jaroslav Baďura, Ivo Světlík, David Klimek.

FK Mohelnice: Hora – Grigorovs (40. Ivan), Hlavsa, Kuba (C), Kotůlek – Fišara, Šichor, Woitek, Bača, Svoboda (66. Vokoun) – Pezzotti (57. Kutal). Připraveni: Skýva – Knýř, Pospíšil, Palatický. Trenér Karel Trnečka.

V pátek podvečer se odehrálo na stadionu na Obvodové ulici zajímavé utkání. V první půli domácí udělili hostům lekci z produktivity, když na rozdíl od nich efektivně zakončovali své šance. Tento diametrální rozdíl jinak v poli vcelku vyrovnaného utkání zapříčinil vysoké poločasové vedení Hanáků. První branku vstřelil Kovář, který zužitkoval perfektní oblouček Oklešťka za obranu a střelou k tyči nedal Horovi šanci. Druhá branka padla také po prostrčení za obranu, kdy tentokrát přihrávku po zemi zakončil gólem Silný. Třetí branku vstřelil stejný hráč z penalty. Hosté měli možná podobný počet šancí jako domácí, ale v koncovce si počínali špatně a nedůrazně. Od jistého gólu pak domácí zachránil Krhut, který dosprintoval míč směřující do opuštěné branky a stačil jej na brankové čáře ve skluzu vykopnout mimo nebezpečí.

Ve druhé půli si Hanáci nechali vstřelit lacinou branku, když ve vzduchu atakovaný brankář Kofroň vyrazil míč jen před sebe, domácí jako by přestali hrát a čekali na odpískání faulu, ale nakonec se nepískalo a hostující Woitek dopravil míč do sítě. Hosté pak přežili velký závar ve svém vápně stejně jako na druhé straně domácí. Mohelnice pak snížila z penalty na rozdíl jediného gólu a bylo zaděláno na drama. Domácí však odolali a přes tříminutové nastavení a zvyšující se tmu své vedení uhájili.

  • Videozáznam utkání na TV COM je zde.
  • Podrobná reportáž je zde (zdroj onlajny.com)
  • Kvalitní fotogalerie s komentářem redaktora Libora Kopčila je zde (zdroj Facebook Týdeník kroměřížska)

MSFL odkaz na oficiální data soutěže.