Úvodní stránka>Aktuality>Oba týmy mladších dorostenců ve Frýdku neuspěly

U17 Středa 17. 8. 2016 15:00

Branky: 13. Fukala Michal, 42. Fukala Jan, 70. Fukala Jan, 80. Fukala Jan

Rozhodčí: Mikeska Karel - Fajkus Josef, Jurajda David.  

Sestava: Polišenský – Liška (76‘ Košárek), Žiška, Pospíšil, Sedlák (54' Štěpják) - Mlčoch, Janál, Storzer, Malošík (69‘ Hrbas) - Fekar, Horčička

Dorostenci U17 začali svůj "anglický týden" na hřišti Frýdku Místku. Urostlé domácí mužstvo vstoupilo do zápasu aktivněji a ve 13' minutě utkání po individuální chybě Hanáků při rohovém kopu se dostalo do vedení 1:0. Obdržený gól Hanáky nepoložil a nastartoval je k lepšímu výkonu. Jenže hra se ve zbytku prvního poločasu odehrávala z velké části ve středu hřiště bez větších příležitostí na obou stranách. Do druhého poločasu šli Hanáci s odhodláním zápas minimálně vyrovnat. Jenže hned ve druhé minutě druhého poločasu přišla studená sprcha v podobě druhého gólu do brány Hanáků. Ani za tohoto stavu se Hanáci nepoložili a snažili se s utkáním něco udělat. Zdramatizovat utkání se málem povedlo v 69' minutě utkání, když se sám před domácím brankářem objevil Fekar, který domácího brankáře neprostřelil a tak platilo pravidlo nedáš dostaneš. Po minutě hry se prosadili domácí po rychlém protiútoku, kteří se tak uklidnili a před koncem zápasu s dalšího brejku přidali další gól na konečných 4:0 pro domácí.

Trenér Petr Bláha: "Nastoupili jsme proti kvalitnímu, urostlému soupeři a v utkání jsme nepropadli. Výsledek úplně neodpovídá předvedené hře. Nicméně jsme v tomto utkání vytvořili několik individuálních hrubých chyb, které soupeř potrestal čtyřmi góly. Kluci nebyli v některých situacích plně koncentrováni. Kluci si musí uvědomit, že každá chyba může být rozdílová."   

 

U16 Středa 17. 8. 2016 17:00

Branky: 2. Dudek Jakub, 5. Akritidis Andreas, 26. Křenek Matěj, 48. Akritidis Andreas, 62. Akritidis Andreas (pen.), 69. Akritidis Alexis, 73. Strouhal Jakub - 47. Vojáček Tomáš

Rozhodčí: Fajkus Josef - Mikeska Karel, Jurajda David.  

Sestava : Benedikt - Oračko, Zaoral, Lysák, Zavadil (25´ Košárek), Otáhal (61´Šupčík), Vyhlíd (64´Ševeček), Vojáček, Sigmund, Žigmund (66´Zlámal), Sedláček.

"Zápas se nám od samého začátku nepovedl, již ve 3 minutě jsme po totožných chybách pravého beka prohrávali 0:2. Hru jsme pak sice dokázali aspoň částečně vyrovnat, ale i tak soupeř stihl do poločasu přidat další branku. Do druhé půle jsme vstoupili odhodlaněji, což se projevilo větší agresivitou a nasazením, které vyústilo v 53´minutě brankou Vojáčka, který individuálně prošel přes 4 hráče a střelou šajtlí uklidil míč k pravé tyči. Bohužel prakticky ihned po rozehrání jsme inkasovali po čtvrté a to nás de facto zlomilo, prostřídala se sestava a konečné skóre se zastavilo na čísle 7." smutně ukončil hodnocení trenér Jiří Buksa.