Úvodní stránka>Aktuality>Los 3.kola MOL Cupu mužů bude 30.8.2017

Losování 3. kola národního poháru FAČR pod názvem MOL Cup proběhne v Praze na Strahově dne 30.8.2017 a podrobnosti k systému losování a přímému přenosu na ČT SPORT jsou zde.

Termín zápasů je předběžně stanoven na cca středu 20.9.2017. Hanáci jsou ve třetím koši což jim zaručuje dostat doma jednoho z licenčních nasazených klubů z prvního koše.

Český pohár vstupuje do fáze, v níž se už představí i nejlepší kluby uplynulé ligové sezony včetně úřadujícího vítěze MOL Cupu - Fastavu Zlín. Na koho mohou narazit a jak vypadá konkrétní rozdělení týmů do tří losovacích košů?

K pohárovému losu dojde 30. srpna v Praze na Strahově a v osudí bude hned patnáct mužstev HET ligy. Chybět bude pouze Zbrojovka, která je po porážce 1:2 na půdě HFK Olomouc už ze hry o trofej venku. Tedy ještě dříve, než elitní kluby jako Slavia či Sparta do poháru vůbec vstoupily.

Před samotným losem bude všech 32 týmů v soutěži rozděleno do tří košů. V tom prvním budou všechny prvoligové celky plus finalista uplynulé pohárové sezony z Opavy (licenční nasazené kluby), do toho druhého se pak seřadí celky z ligy druhé (licenční nenasazené). Místo v posledním koši potom zastanou všechny kluby z nižších soutěží (nelicenční).

1. koš 2. koš 3. koš
Slavia Hradec Králové Písek
Plzeň Příbram Živanice
Sparta Vlašim Kroměříž
Ml.Boleslav Znojmo Valašské Meziříčí
Teplice Ústí HFK Olomouc 
Zlín Žižkov Hodonín
Dukla Táborsko Domažlice
Jablonec Třinec  
Liberec Sokolov  
Karviná    
Slovácko    
Bohemians    
Jihlava    
Olomouc    
Ostrava    
Opava    

Samotný akt losování proběhne takto: Nejprve přijdou na řadu kluby ze třetího koše, k nimž bude vylosován někdo z koše prvního. Tím vznikne sedm dvojic, přičemž klub ze třetího koše je vždy domácí. 

Poté zůstane devět celků v koši prvním a druhém. Dále se tedy losuje jeden a jeden z obou košů s tím, že se losem ještě určí domácí tým bez ohledu na soutěž. Tak vznikne zbývajících devět dvojic. Všechno proběhne v přímém přenosu na stanici ČT Sport.

Jakého soupeře byste si tedy pro své oblíbené družstvo přáli právě vy?

Předseda klubu Mgr. Martin Bsonek má přání dostat jednoho z trojice Slavia, Sparta či Plzeň, popřípadě někoho z Čech, čili mužstva, která v posledních letech nebyla v Kroměříži k vidění. Při vší úctě k populárním moravským klubům, které jsou přeci jen divácky lokálně dostupnější v rámci možnosti sledovat jejich mistrovská, pohárová či přátelská utkání. Nicméně ať už nám nalosují kohokoliv, tak se můžeme v Kroměříži těšit na fotbalový svátek.