Úvodní stránka>Aktuality>Kopeme za Terezku – fotbalová benefice


Město Kroměříž ve spolupráci se SK Hanácká Slavia Kroměříž a podporujícími partnery zorganizovalo projekt Kopeme za Terezku - benefiční fotbalové utkání mezi zástupci Kroměříže a týmem Real Top Praha. Utkání se odehraje na fotbalovém stadionu v Kroměříži na Obvodové ulici a to v pátek 8.6.2018 od 17:00 hod. 

Real Top se dlouhodobě věnuje charitativním projektům a má na své soupisce jména známá z fotbalového světa i osobnosti kulturního a společenského života – herce, zpěváky, moderátory. V rámci fotbalového souboje v pátek 8. června předají hráči Real Topu a čelní představitelé města Kroměříže finanční prostředky ve formě symbolického šeku Terezce Rumplíkové z Kroměříže a jejím rodičům. Terezka trpí od narození fyzickým i psychickým handicapem a péče o ni je pro rodinu velmi fyzicky psychicky a samozřejmě i finančně náročná. Peníze na základě konkrétního oslovení věnovaly firmy z Kroměříže a blízkého okolí a město Kroměříž a jsou určeny na nákup speciálního a na míru upraveného kočárku, který Terezka nutně potřebuje, a případného dalšího vybavení domácnosti, jež usnadní Terezce život.

Návštěvníci a účastníci benefičního fotbalového utkání tedy nebudou finančně přispívat. Důležité však je, aby přišli, svou účastí podpořili tento projekt a zažili radost dárců i obdarovaných, kteří právě takovou pomoc potřebují. V prostorách fotbalového stadionu SK Hanácká Slavia Kroměříž bude připravený i doprovodný program zaměřený především na děti a postaráno je i o občerstvení.

Vstup na fotbalové utkání Kroměříž vs. Real Top Praha v pátek 8. června v podvečer je ZDARMA!!! Diváci se tedy této zajímavé a přínosné akce mohou zúčastnit bezplatně. U vstupu si mohou zakoupit program (jako na každém fotbalovém utkání SK HS Kroměříž), u něhož je dána minimální cena 10 Kč, mohou tedy dát i více. Programy budou očíslované a slosovatelné. Připravena bude také tombola, tudíž bude možné u vchodu zakoupit i losy (cena jednoho bude 10 Kč) a po zápase si – v případě, že budete mít štěstí - ceny vyzvednout. Na přípravě prodeje programů i tomboly se podílí SK Hanácká Slavia, která pro akci přímo na účet Terezčiných rodičů převede utrženou částku.

Už dnes je jasné, co se bude za peníze darované sponzory u příležitosti fotbalového benefičního utkání mezi Kroměříž a pražským Real Topem kupovat. Terezka dostane nový kočárek. Starý již dosluhuje a vzhledem k tomu, že Terezka pořádně povyrostla, je potřeba větší. Spolu s rodiči jsme vybrali špičkové „vozítko“ TOM 5 Streeter, které dodá olomoucká pobočka firmy PATROM Bohemia, a. s. Jde o kočárek s celohliníkovou konstrukcí s nastavitelnou a polohovatelnou sedačkou a velkým množstvím doplňků, které usnadní přesuny holčičce i rodičům. Tak přejeme hodně kilometrů „bez nehody“!

Peníze na nový Terezčin kočárek už jsou připravené! Darovaly je oslovené firmy z Kroměříže a okolí a sešla se jich pořádná hromada – 90 tisíc korun. DĚKUJEME! A aby sumička vypadala ještě lépe, na 100 tisíc ji darem ve výši 10 tisíc korun zarovná město Kroměříž. Právě šeky s těmito částkami (90 a 10 tisíc korun) převezmou 8. června Rumplíkovi na kroměřížském fotbalovém stadionu. Jednotlivé dárce vám samozřejmě představíme – sledujte nás na https://www.facebook.com/events/761675967374905/!

 

Fotka uživatele Město Kroměříž - oficiální stránka.
 
Utkání mezi týmy Kroměříže a Real Topu Praha bude nesmiřitelným bojem – jako vždy, když jde o zábavu, dobrou náladu, pomoc druhým (v našem případě Terezce) a taky trochu o prestiž… Není tedy divu, že kroměřížské družstvo nenechává nic na náhodě, někteří jeho členové individuálně trénují a dokonce bude mít ve svém čele profesionálního fotbalového trenéra - kroměřížského rodáka Petra Uličného. Samotná sestava už se rýsuje…
 
Fotka uživatele Město Kroměříž - oficiální stránka.

 

Hlavní náplň programu podvečera Kopeme za Terezku už tak nějak vyplývá z názvu akce. „Kopat“ se bude pro zábavu a na soupeřících stranách se představí zástupci Kroměříže a Real Topu Praha. Real Top Praha je sportovní tým složený z osobnosti kulturního a sportovního života, který sdružuje přibližně 100 členů. Ti se bez nároku na honorář zapojují do benefičních utkání kdekoliv v Česku, kam je pořadatelé a především lidské příběhy přilákají. V rámci exhibičních (ovšem většinou velmi vážně pojatých) soubojů bývá předán šek s nemalou finanční částkou těm, kterým peníze pomohou usnadnit přece jen trochu složitější život. Více info na http://realtoppraha.cz nebo na https://www.facebook.com/RealTopPraha/

Real Top má na soupisce takové sportovní osobnosti, jako jsou: Dominik Hašek, Tomáš Plekanec, Jan Koller, Marek Jankulovski, Vladimír Šmicer, Karel Poborský, Jakub Voráček či Tomáš Hübschman, mezi hráči známými spíše z divadel filmů a TV obrazovky tu figurují např. Jaromír Bosák, Jiří Mádl, Ladislav Hampl, David Suchařípa, Jiří Babica, Pavel Nečas, Vojtěch Dyk, Jan Révai, Robert Záruba a další. Kdo přijede právě do Kroměříže, už částečně tušíme a v momentě, kdy to bude jisté, vás s realtopáckou sestavou seznámíme. Tak sledujte novinky a aktuality právě tady na https://www.facebook.com/events/761675967374905/!!

Fotka uživatele Město Kroměříž - oficiální stránka.
 

 Těšíme se na hojnou účast, za kterou předem děkujeme - Město Kroměříž a SK Hanácká Slavia Kroměříž.