Úvodní stránka>Aktuality>Hodnocení podzimu - žáci

HODNOCENÍ - PODZIM 2020

Žákovské kategorie mají za sebou podzimní část sezony, která byla předčasně přerušena kvůli vládním opatřením. Trenéři vyhodnotili v přehledám souhrnu své týmy a stručně popsali cíle do jarní části. Všichni pevně věříme, že se brzo tréninkový proces na plno spustí. V lednu již máme naplánovaná přípravná utkání, ve kterých se všechny naše žákovské kategorie budou chystat na jarní část sezony. V žákovském věku i nadále pracujeme na dovednostech hráčů, snažíme se rozvíjet jejich herní myšlení a samozřejmě pracujeme na taktické vyspělosti, která neodmyslitelně k přechodům na větší hřiště patří. Díky dvěma souběžným soutěžím, které hrajeme dostávají všichni hráči maximální herní vytížení.

Kategorie U15 - ročník 2006 - trenéři: P. Sukup, M. Ševeček, K. Hořáková

MSŽD starších žáků U15 sk. D je odkaz na oficiální data soutěže.

Podzim 2020 - 6. místo, 9 utkání, 15 bodů.
Nejlepší střelci: Tureček Lukáš - 9 branek, Pecina Josef - 6 branek, Vaculík Ondřej - 3 branky.

KP starší žáci je odkaz na oficiální data soutěže.

Podzim 2020 - 9. místo, 6 utkání, 8 bodů.

Herní hodnocení:

Oproti minulé sezóně jsme do podzimní části vstoupili již bez několika hráčů, kteří přestoupili do RFA Olomouc a 1.FC Slovácko. K těmto odchodům jsme se potýkali ještě s dlouhodobě zraněnými hráči - Sukup, Dobiáš, Zmeškal, Zdráhal, Vavrouš a Mácha. K těmto hráčům musím taky bohužel započítat další dva hráče, kteří ukončili kariéru v HS. Tyto odchody nebo zranění měly velký vliv i na tréninkový proces, ve kterém nám chybělo více kvality a početně to nebylo úplně ideální. Všechny tyto vlivy se částečně přenesly i do celkového herního výkonu. Herní projev v mnoha případech nebyl úplně ideální, jak z pohledu týmového, tak individuálního. Na druhou stranu to neměli hráči vůbec jednoduché. Každý zápas jsme byli nuceni udělat v sestavě hned několik změn. V průběhu podzimu jsme museli zapojovat i hráče z kategorie U14, kteří nám dokázali, že s nimi můžeme počítat i v jarní části.

Výsledkové hodnocení:

Před začátkem podzimu jsme předpokládali, že budeme zhruba v polovině tabulky. Tento předpoklad se nám potvrdil a s 5 výhry, 4 porážkami se ziskem 15 bodů a celkovém skóre 27:18 jsme obsadili šesté místo.

Individuality v týmu:

Tým máme tak různorodý, že každý hráč je svým způsobem individualita. Týden před začátkem soutěže nám odešel brankář Tereško do 1.FC Slovácko a jsem velice rád, že posila z kategorie U14 David Čečatka ho takřka nahradil a pomohl nám do doby, než se uzdravil Kuba Vavrouš. Dále nesmím zapomenout na obránce Pochylého, který patřil k oporám obrany. Po odchodu útočníka Koutného, dostal příležitost na hrotu Pecina, který tuto šanci plně využil a dokazuje své kvality.

Cíle pro jarní část:

V přípravě plně zapracovat hráče po zranění. Hlavně hráče připravit tak, abychom mohli zlepšit celkový pohyb na hřišti, jak s míčem, tak bez míče. Do jarní části budeme také chtít zlepšit organizaci hry v obranné, i útočné fázi. Pokud zvládneme kvalitní přípravu, tak pevně věřím, že se dokážeme posunout výsledkově a vyrovnat se týmům, kteří mají biologicky vyspělejší hráče.

U15

Kategorie U14 - ročník 2007 - trenéři: R. Budín, V. Avramov, K. Hořáková

MSŽD starších žáků U14 sk. D je odkaz na oficiální data soutěže.

Podzim 2020 - 4. místo, 9 utkání, 17 bodů.
Nejlepší střelci: Ďurkáč Dominik - 8 branek, Buksa Oldřich - 5 branek, Skácelík David - 3 branky.

Herní hodnocení:

Do podzimu jsme společně s hráči vstoupili velkou změnou, a to v přechodu na velké hřiště. V přípravném období jsme se tomu velmi věnovali a cíleně hráče chystali takticky i fyzicky na větší a samozřejmě i náročnější plochu hřiště. Musíme vyhodnotit, že se nám přechod na velké hřiště celkem vydařil. Většině hráčů více prostoru vyhovuje a můžou tak uplatnit svých schopností. Dále je však potřeba pracovat na individuálních činnostech hráčů - hře 1:1 (ofenzivní i defenzivní), zpracování, přihrávce, atd. Začínáme hledat hráčům i vhodné posty a jsme velmi rádi, že u některých je to podobné jako na malém hřišti. Nicméně u některých hráčů se při přechodu na velké hřiště ukázaly jiné přednosti na jiných postech. Stále je v našem projevu spousta defenzivních chyb, na kterých musíme pracovat. Jedná se o chyby individuální i týmové. V neposlední řadě stále "bojujeme" s aktivitou hráčů bez míče.

Výsledkové hodnocení:

Myslím, že výsledkově jsme v soutěži tam, kde jsme předpokládali. Pohybujeme se v horní polovině tabulky. Sehráli jsme lehčí i náročnější utkání. Hlavně utkání s první čtverkou byly kvalitní, vyrovnané a rozhodovaly malé detaily. Osobně jsem rád, že jsme zvládli i utkání s aktuálně biologicky mladšími týmy. Zde jsme hráčům dávali cíle a principy, které chceme v utkání vidět. Ty se podařilo ve většině utkání splnit. Osobně mě velmi mrzí utkání s HFK Olomouc, kde se hrálo na velmi podmáčené umělé trávě. Utkání se mohlo raději přeložit, aby se mohl odehrát opravdu plnohodnotný zápas mládežnických kategorií. Taky chování některých aktérů v klíčovém okamžiku utkání neodpovídalo vzdělanému prostředí, které formuje děti a mládež.

Chtěl bych taky pochválit hráče, kteří se zapojili do našeho B-týmu, který máme v krajském přeboru. Hráči, kteří nedostanou v soutěži SpSM takový prostor, nemají volný víkend bez zápasové praxe, ale odehrají si své utkání. I zde panuje spokojenost s výsledky i herním projevem. Samozřejmě vítězství a postavení v tabulce bychom si přáli lepší, nicméně výsledky jsou z velké části dané nesehraností hráčů a často i nominací hráčů, kteří jsou v některých zápasem až o tři roky mladší. Tito hráči se nachystají na velké hřiště a formují se fyzicky.

Individuality v týmu:

Individualit je v týmu spousta. Každý hráč má své místo v kádru a nechybí ani zdravá konkurence mezi nimi. Jsem velmi rád, že se nám povedlo dotáhnout přestupy brankářů, kteří předváděli po celou dobu sezony skvělé výkony. Dobré utkání odehráli v obraně Sedlák, Skácelík, či Bosák. Herní inteligenci a dobrou techniku mají Avramov, či Dokoupil. Aktuálně naše výkony jsou ovlivněny fyzickou vyspělostí krajních hráčů jako jsou např. Buksa a Sukup. V útoku našel svou pozici Ďurkáč a stal se nejlepším střelcem týmu.

Cíle pro jarní část:

Cíle, které máme jsou dlouhodobé. Stále pracujeme na formování hráčů po všech směrech - výchovná, individuální i týmové taktické činnosti. Chceme zapracovat na herní aktivitě hráčů bez míče. Dále se chceme zdokonalit v pressingu celého týmu a chystání si cíleně zisky míčů, které potom můžeme využít. Určitě bychom se chtěli udržet v horní polovině tabulky a zvládnout utkání s biologicky vyrovnanými soupeři.

U14

Kategorie U13 - ročník 2008 - trenéři: M. Zdráhal, P. Kolomazník, K. Hořáková

LIGA SpSM U13 JIH je odkaz na oficiální data soutěže.

Podzim 2020 - 12. místo, 10 utkání, 9 bodů.
Nejlepší střelci: Stavinoha Lukáš - 12 branek, Zlámal Jakub - 8 branek, Švejcar Vratislav - 7 branek.

KP mladší žáci je odkaz na oficiální data soutěže.

Podzim 2020 - 11. místo, 6 utkání, 2 body.

Herní hodnocení:

Tým ročníku 2008 nastoupil do podzimní části soutěže s velkými ambicemi porážet sobě rovné týmy a potrápit v zápasech týmy Slovácka, Sigmy atd., tedy top týmy v naší kategorii. Důvodem ambicí byly dobré výsledky z jarní, minulé sezóny i příprava před podzimem. Dalším faktem pro získání sebedůvěry při zápasech bylo úspěšné vystoupení týmu na finálovém turnaji Ondrášovky Cupu, kde tým skončil na 16. místě a do poslední chvíle bojoval o účast v elitní osmičce. Sezona mistrovských utkání se rozjela opravdu úspěšně. Herně se týmu dařilo a projevilo se to i výsledkově. S přibývajícími zápasy kvalita ubývala, tým chtěl vítězit a když se nedařilo, začal se uchylovat k jednodušší hře, což kvalitě určitě neprospělo. Závěr nedokončené podzimní sezony zastihl tým v herní frustraci, která se na hráčích výrazně projevovala. Musím ovšem podotknout, že toto bývá průvodním jevem hry kategorie U-13. Herní nevyrovnanost.

Výsledkové hodnocení:

Nedokončenou podzimní mistrovskou sezonu tým ukončil na 12. místě po 10 odehraných utkáních s bilancí 3 výhry, 0 remíz, 7 proher, se ziskem 9 bodů a celkovým skóre 46:58. V přípravném období byla zápasová bilance rozhodně vyrovnanější.

Individuality v týmu:

Na podzim se v zápasech střídalo 21 hráčů.  Mezi zajímavé individuality patří bezesporu Kolkop, Buček, Tobolič, Štěpánek, Zlámal, Štěrba, či Čermák.

Cíle pro jarní část:

Cílem pro jarní část bude určitě zklidnit hru, preferovat postupný útok, zaměřit se na první dotek s míčem, čtení hry a vzhledem k blížícímu se přechodu na velké hřiště se věnovat taktické stránce hry a výběru místa hráčů bez míče.

U13

Kategorie U12 - ročník 2009 - trenéři: O. Mrázek, P. Horák, K. Hořáková

LIGA SpSM U12 JIH je odkaz na oficiální data soutěže.

Podzim 2020 - 14.místo, 10 utkání, 4 body.
Nejlepší střelci: Mikula Adam - 12 branek, Dědič Adam - 11 branek, Stoklásek Roman - 4 branky.

Herní hodnocení:

Hlavní stránkou v těchto kategoriích je herní projev v ofenzivě i defenzivě. Velký progres vidíme v taktickém myšlení týmu, ale trochu nám pro lepší zvládnutí jednotlivých činností při přechodu na hřiště 7+1 chyběla kondice. I proto jsme měli v utkáních částečné výpadky. Zlepšovali jsme se postupně v práci s prostorem hřiště i s tím spojenou rozehrávkou. Kritická místa ve výkonech týmu máme ve třech oblastech. V defenzivě činnost jeden na jednoho, kde soupeř až moc jednoduše ohrozí naši branku. V ofenzivě to je rychlost herního myšlení a včasná přihrávka spojená s výběrem místa. A na tohle vše navazuje problém v koncovce, kde potřebujeme mnoho příležitostí na vstřelení branky.

Výsledkové hodnocení:

V úvodu sezóny jsme dokázali získat jediné body za jedno vítězství a jednu remízu. V ostatních zápasech jsme bohužel prohráli, a to buď po vyrovnaném průběhu, kde jsme tahali alespoň nějakou část zápasu za delší konec, nebo po úplném propadáku. Vyzdvihl bych utkání s Jihlavou, Zbrojovkou Brno, Slováckem nebo Sigmou Olomouc, kde jsme minimálně 60 minut byli více než vyrovnaným soupeřem a dokázali jsme těmto ligovým týmům hezky zatápět. Opačně vůbec se nám nevydařila utkání se Spartou Brno a Zlínem, kde jsme od úvodních minut propadali a nebyli na tato utkání vůbec nachystaní.

Individuality v týmu:

Individualit v týmu pár je, ale i ty mají před sebou dlouhou cestu, na které se ukáže, jestli ve fotbale mohou něco dokázat. Každá z nich má ve výkonech své mouchy. Důležitými osobnostmi týmu jsou Michal Velísek, Adam Dědič, Pavel Karlík nebo Adam Mikula. Uvidíme, jestli se k nim připojí další, kteří mají hezky nakročeno nebo je dokonce v jistých oblastech překonají a pro tým budou daleko důležitější než doposud.

Cíle pro jarní část:

V jarní části sezóny budou cíle srovnatelné, a to pracovat dále na rozvoji taktického a herního myšlení, herních dovedností pod časoprostorovým tlakem a v neposlední řadě na zlepšení kondičních aspektů hry. Tohle všechno by mohlo znamenat větší procento vyhraných zápasů a tím zlepšení psychické odolnosti celého týmu.

V tomto týmu se postupně daří naklonit zájem jednotlivců o Hanáckou Slavii. Z hráčů, kteří fotbal měli jako kroužek, se stávají jedinci, co mají fotbal jako součást denního režimu a chtějí v něm něco dokázat. Čas ukáže, jak moc to opravdu myslí vážně.

U12

HODNOCENÍ - PŘÍPRAVKY - ZDE

HODNOCENÍ - DOROST - ZDE

HODNOCENÍ - MUŽI "B" - ZDE