Úvodní stránka>Aktuality>Hanáci doma nestačili na dalšího nováčka

SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ - FC VELKÉ MEZIŘÍČÍ 1:2 (0:1)

Branky: 68. Matoušek - 12. Simr, 62. Šuta

Rozhodčí: Tomanec - Batík, Kozubík.

Diváků: 208

SK HS Kroměříž: Šustr – Kašík (46. Haša), Budín, Swiech, Jeleček – Matoušek, Látal (46. Krška), Hromek, Nevřala (76. Ferko) -  Žák, Ševčík. Trenér: Vlastimil Chytrý.
  
HFK Třebíč: Invald - Mucha Z. (76. Dufek), Mucha P., Šimáček, Vyskočil – Dolejš, Smejkal, Berka, Šuta (90. Pokorný), Demeter – Simr (84. Kratochvíl). Trenér Libor Smejkal.
 
Po přesvědčivé výhře domácích v minulém týdnu se v sobotu čekala lepší divácká návštěva a bohužel také daleko lepší výkon domácích hráčů. Hanáci předvedli slabší výkon plný nepřesností, minel a také v první půli chybělo potřebné nasazení. Nováčkovi z Vysočiny, v jehož kádru působí i hráči s prvoligovými zkušenostmi z Brna, Jihlavy či Českých Budějovic, stačil průměrný a poctivý výkon k tomu, aby si odvezl všechny tři body.
 
Hned v úvodu olízla střela hlavou tyč domácí brány. Hosty to nemuselo dlouho mrzet, protože se do vedení dostali už ve 12.min., když nákop do vápna lízl hlavou nepříliš atakovaný Simr a dokonale tím zmátl domácího brankáře Šustra. Ani stav 0:1 Hanáky neprobudil ze statického pojetí hry, nakopávané míče od stoperů na dobře střeženého Ševčíka byly k ničemu a navíc neodpovídaly tomu, co hráčům naordinoval v kabině domácí kouč. Z taktické přípravy hráči neplnili vůbec nic, ba spíše naopak. Od druhého gólu je zachránil pohotovým zákrokem brankář Šustr.
 
Do druhé půle Hanáci přidali alespoň na pohybu a nasazení, což mohlo ihned vést k vyrovnání, ale ve 48.min. Ševčík zahodil dobrou šanci po pěkném průniku Žáka a střídajícího Haši. Další závary uvnitř vápna k zakončení nevedly. V době převahy domácího mužstva však skórovali podruhé v zápase hosté. Domácí defenzíva z uctivé vzdálenosti a vcelku pohodlně sledovala, jak si dvojice hráčů hostů přihrála uvnitř vápna a Šuta zamířil z dvanácti metrů přesně k tyči na 0:2. Krátce nato zachránil Šustr tutovku hostů, které předcházela mizerná rozehrávka a trestuhodná ztráta domácího stopera. Co se nepovedlo hostům to se konečně povedlo domácím a po důrazu na hranici vápna se dostal míč k Matouškovi, který střelou pod břevno vykřesal naději na lepší průběh utkání z pohledu domácích. Hosté se více zatáhli a vyrážely do brejků, po jednom z nich se Demeter prokličkoval až před Šustra, který předvedl výborný zákrok a míč vyrazil na roh. Na druhé straně se sám před brankáře dostal Ševčík, ale rozhodčí mu pískl nedovolený zákrok vysokou nohou. Ke konci utkání si domácí vytvořili tlak, při závarech ve vápně míč dvakrát poskakoval před brankovou čárou, ale ani Haša, ani Budín jej nedokázali dopravit do sítě. Hanáci tak zcela zbytečně přenechali všechny body hostům, což doma a za pěkného počasí mrzelo několikanásobně.
 
-RP-