Úvodní stránka>Aktuality>Derby máme za sebou a jede se dál

SK SPARTAK HULÍN - SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ 1:6 (1:1)

Branky: 24. Pospíšil Tomáš - 45.  a 84. pen Matoušek Tomáš, 69. Krhut Dominik, 80. Michna Lukáš, 85. Kovář Marián, 88. Silný Jan.

ČK: 76. Ondřejka Václav

Rozhodčí: Bernatík Tomáš - Kozubík Jiří, Koláček Jan. Delegát: Mikel Petr.

Diváků: 564

SK Spartak Hulín: Chytil – Kovář, Zlámal, Malenovský, Vyskočil – Oulehla (66. Minář), Dvořáček, Laciga, Ondřejka, Šrom (84. Goldemund) – Pospíšil. Trenér: Jindřich Lehkoživ.

SK HS Kroměříž: Kofroň - Šmerda, Matoušek, Látal, Jeleček - Cupák, Budín - Krhut (76. Michna), Neubert (61. Kovář), Strašák (86. Pavelka) - Silný. Připraveni Trochta - Stratil, N´Dekre Elie Moise. Trenéři Ivo Světlík, David Klimek.

Hanáci ve středeční vložené předehrávce posledního kola cestovali do nedalekého Hulína, kde za nimi dorazil tradičně slušný počet kroměřížských příznivců. Utkání se hrálo za stálého drobného deště na excelentním trávníku. Počáteční oťukávání a seznamování se s kluzkým míčem a trávníkem šlo lépe domácím, kteří své akce dokázali řešit více kombinačně a dotáhnout do střeleckého zakončení. Brankář Kofroň s námahou dvakrát vyrážel míč nohama, ale při druhém zakončení už nestačil ve skrumáži zareagovat na dorážku Pospíšila. Vedení 1:0 nahrávalo domácím, kteří se více stáhli na vlastní polovinu a čekali na organizované brejky. Po jednom z nich vyrážel střelu Vyskočila jistý Kofroň. Hanáci měli poté převahu na míči a hrozili ze standardních situací. Těsně před pauzou podnikl rychlý výpad do vápna dorostenec Cupák, kde vybojoval roh, ze kterého se hlavou prosadil nepokrytý Matoušek a důležitou brankou do šatny vyrovnal. Větší aktivita se tak hostům vyplatila.

Ve druhé půli se hrál rušnější fotbal než v půli první. Několik zakončení na obou stranách jistili pozorní brankáři. Do vedení šli v 69.min. hosté, kdy Strašák chytře zahrál u lajny a po krásné kombinační akci více hráčů zakončoval Krhut po zemi podél brankáře na 1:2. V 74.min. po zbytečném faulu zahrával standardku výborný exekutor Dvořáček, míč se ve vápně od hulínského hráče odrazil před brankovou čáru, kde ještě doklepl do sítě Malenovský, ale z ofsajdové pozice, což bylo pro zasvěcené zřetelné i z tribuny. Bohužel nenastala okamžitá porada rozhodčích na téma od koho šel míč na Malenovského tak, aby hlavní poradil prvnímu asistentovi a situaci oba vyhodnotili dle pravidel o ofsajdu, ale nejprve oba předvedli nejisté pohyby jakoby napůl uznané branky, až po logickém protestování hostujícího kapitána a spoluhráčů se rozhodčí poradili a pro ofsajd branku neuznali. V tu chvíli bylo jasné, že domácí to budou brát jako křivdu. Když dvě minuty nato nešťastně fauloval Ondřejka unikajícího a chytře se pohybujícího Matouška a byl oceněn druhou žlutou a následně červenou kartou, tak to už měli domácí velmi těžké. Hanáci v momentální fazóně a s momentálním hladovým týmem situace dokonale využili a do rozhozené domácí nálady a sestavy přidali v poslední desetiminutovce dvě branky po pěkných kombinačních akcích a jednu branku z penalty.

Po zápase tak hosté mohli slavit zisk dalších tří bodů a o radost se samozřejmě podělili se spoustou příznivců, kterým vedení klubu a celý tým děkuje za podporu. Hráčům od nás příznivců patří díky za herní nasazení, body a neobyčejně vysoký počet vstřelených branek. Celý mančaft makal naplno bez ohledu nato, kolik lidí se bude bavit o vlivu rozhodčích. Nemá se to, ale může se to sem tam udělat a to je vyzvednout herní nasazení, kvalitu a výkon kapitána Tomáše Matouška, který bez nadsázky snesl prvoligové parametry.

Komentář asistenta trenéra Davida Klimka: "Vyrovnávací branka Matouška byla naší záchranou. Naopak při neuznaném vyrovnání Hulína na 2:2 jsme měli štěstí, kdy také podle mě byl domácí hráč v ofsajdu. Bylo to pak vyhrocené, po našich dalších brankách je pro nás vítězství skvělé, pro Hulín je výsledek krutý
Zdroj: http://kromerizsky.denik.cz/fotbal_region/kromeriz-ovladla-derby-20170504.html
."
Zdroj: http://kromerizsky.denik.cz/fotbal_region/kromeriz-ovladla-derby-20170504.html
 nedělal z hodnocení žádnou vědu tento bývalý hráč Hanáků a jeden ze strůjců aktuální jarní megaformy kroměřížských hráčů.
Zdroj: http://kromerizsky.denik.cz/fotbal_region/kromeriz-ovladla-derby-20170504.html

 

  • Videozáznam utkání na TV COM je zde.
  • Fotogalerie je zde. - zdroj soukromá fotogalerie fotografa pana A.V.Cveka- 
  • Podrobná reportáž z utkání je uvedena zde. -zdroj server onlajny.com/redaktorka pro klub SK Spartak Hulín K.Haldinová-
  • Článek z webu soupeře je zde - zdroj www.spartakhulin.com-
  • Článek regionálního deniku.cz je zde - zdroj www.kromerizsky.denik.cz-

 MSFL odkaz na oficiální data soutěže